Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Laciné stříbrné bezejmenné (to bylo časté) kapesní hodinky nízké kvality, někdy z přelomu století (před první světovou válkou) a v hodně zašlém stavu.

Takhle zdobené mohly mít spíš nějakou dárkovou funkci, než na běžné nošení (a nošené evidentně nebyly, nejsou nijak ošoupané)

Na zadním víčku sice je jakési logo, vypadá jako řetěz, ale to může být cokoliv, třeba jen značka výrobce pouzdra. Jestli máš chuť, můžeš si ho zkusit najít: http://www.mikrolisk.de/

A určitě tě zajímá hodnota, dej si aukro.cz, vyhledej si v ukončených aukcích kapesní hodinky a najdi nějaké vzhledově podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

poraďte prosím, z jakého stroje je tento hodinový mechanismus.

Na zadní plotně je výrobce  GUB Glashutte/SA, TYP 821, asi rok výroby 08.73.

Výška i s natahovací hřídelí 12,6 cm

Průměr zakladny : 73 mm

Krok švýcarský.

Díky předem

post-61143-0-09860900-1580506723_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamaráda vykradli a sebrali mu hodinky, které měl darem od svého táty. Není velkým fanouškem hodinek a přesné označení z něj nedostanu. Byly to Tag Heuer Carrera, myslím, že Calibre, ale nevím jaká přesně řada. Perforovaný černý kožený náramek a bílý ciferník. Nápis měly na pravé straně ciferníku co si pamatuji. Viděla jsem je jen 2x, protože je moc nenosil a fotky lepší nemám, přesto, dalo by se z nich poznat o jaký jde model? Šance, že se objeví na internetu je asi mizivá, ale kdybych je někde zahlédla...

post-55205-0-97564600-1580578703_thumb.jpg

post-55205-0-66195300-1580578716.jpg

Upraveno uživatelem Heather7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já jsem to googlil, ale stejný hodinky jsem nenašel. Buď měly trochu jiný ručičky, nebo neměly to kulatý logo dole. Chápu že asi nemám žádnej klenot, navíc ani nevim jak bych měl ty hodinky změřit. Jestli se pro identifikaci měří ta vnější část, nebo jestli je musím otevřít, abych změřil kalibr. Jsem v tomhle směru totální amatér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pod polem odpovědi vpravo dole musíš použít tlačítko "Použít rozšířený editor", pak můžeš vkládat obrázky. A Karlos měl na mysli jen to, že "několik krát" je gramaticky (velmi) špatně, správný tvar je několikrát.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod polem odpovědi vpravo dole musíš použít tlačítko "Použít rozšířený editor", pak můžeš vkládat obrázky. A Karlos měl na mysli jen to, že "několik krát" je gramaticky (velmi) špatně, správný tvar je několikrát. :)

Jsem v ČR necelých 6 let. Musím se hodně učit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jako úplnej laik si jdu pro radu k odborníkům :)

 

Dostaly se mi do rukou tyhle hodinky po kamarádovo dědovi. Děda prý vždycky říkal, že jsou zlaté (já žádný punc nenašel..). Můžete mi prosím říct, co jsou hodinky zač? Případně nějaký typ nebo na čem se odrazit při prodeji.

 

Moc děkuji za jakékoli info a přeji hlavně zdraví

post-69675-0-08406100-1586264537_thumb.jpg

post-69675-0-52809300-1586264546_thumb.jpg

post-69675-0-48624800-1586264557_thumb.jpg

post-69675-0-15241200-1586264566_thumb.jpg

post-69675-0-00163700-1586264576_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...