Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Ahoj neviete povedať o aký typ hodiniek ide? Našiel som ich u starého otca. Hodinky idú s minútovým meškaním cca za 48 h čiže sú funkčné . Premýšľam že by som ich dal spraviť, neviem čo reštaurácia (prečistenie, premazanie a ciferník) môže stať  ale chcel by som ísť do toho a rád by som keby tieto hodiny zostali v rodine .. sklíčko je plast . Ďakujem A každú radu 

IMG_20200517_105919__01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
V 29. 12. 2012 v 0:37, Onipep napsal:

Zdarec borci,přesouvám ze sekce německejch hodinek,

dostal jsem teď hromádku Primek a mezi nima jedny Olympia??

Strojek 21 kamenů,shockproof,waterproof, antimagnetic,

Na šroubovacím dýnku napsáno ještě 20 MILL!

Na strojku twenty one 21 jewels, pod setrvačkou 105

Průměr 33.

 

Nedokázal jsem je identifikovat, až jsem si na cifru dole všiml neznatelného nadpisu made germany!!!!Proto to dávám sem!

 

Neznáte je někdo, nevíte co je to za strojek, připadá mě spíš jako Swiss made??

Moc jsem toho ani nevygoogloval!?

 

post-22963-021240700%201355829634.jpg

 

post-22963-037079200%201355829669.jpg

 

post-22963-095585400%201355829692.jpg

 

 

Díky za případné info a pěkné vánoce!!:newyear:

Tento strojcek s central.sek.ruckou  Olympia ,som niejedne opravoval,nie su vojenske hodinky podla mna,zacali sa vyrabat asi okolo 80-tych rokov.Neni to nic moc kvalita,a ani ako primky 66-ky.Sorry,teraz som na to narazil.

Kazdy starsi hodinar ked sa pozrie na prevedenie strojceka,aj na tomto Olympia vidi rozdiel medzi kvalitov a druhov,tretov ,....... triedov.Tiez ked sa pozriem na deteajly puzda,kluč,zadné viko,upevnenie stroku je mi vsetko jasne ,že co je to  za kvalita.

Upraveno uživatelem hodinar 1953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím pacienti!

Nejedná se ani tak moc o identifikaci (strojek je Omega 503, rolled gold, 55-60?), jako spiše o posouzení stavu a co dál s tím...

Hodinky běhají a nosím je 6x ročně na plesy, svatby, pohřby... Vozit je s jinými v rotamatu?

Nerad bych něco zanedbal.

Jirka

 

20190314_101822.thumb.jpg.12abda72ed274d0cee9ce4304330ca71.jpg

20190314_101840.jpg

20190314_104350.jpg

20190314_104225.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj. Našiel som doma tieto zvláštne swiss made quartz chrona. Kuriózne je, že na internete akoby neexistovali.
Podarilo sa mi nájsť iba tento jeden link na francúzkom ebay, ale ten v podstate neobsahuje žiadne info.
https://www.ebay.fr/itm/montre-amstel-chronograph-swiss-made-42mm-couronne-vissee-fonctionne-sans-pile-/153906690288

Podľa otca hodinky dostal cca pred 15-20 rokmi vo firme na narodeniny, alebo pri podobnej príležotosti (pracoval pre Heineken).
Podľa toho a podľa toho, že na internete vlastne nie sú, usudzujem že boli vyrobené iba ako nejaká odmena pre zamestnancov v limitovanom počte, alebo niečo také. 

Nikde na hodnikách, ani v meteriáloch, ktoré sú na fotke, nie je uvedený výrobca. Resp., nič, čo by mi pomohlo hodniky identifikovať.
Evidentne je v nich quartz ETA, ale to je tak maximum na čo som prišiel.
Máte nejaký tip? Stretli ste sa snimi už niekedy?

 



 

hodinky 5.jpg

hodinky 4.jpg

hodinky 3.jpg

hodinky 2.jpg

hodinky 1.jpg

Upraveno uživatelem polohrubamuka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, orol napsal:

Veď to tam píšu: Zvlášť vyrobené pre Amstel.

 

Áno, tie hodinky sú vyrobené pre Amstel, dokonca v záručnej karte je adresa pre reklamáciu sídlo Amstelu. Ale Amstel nevyrába hodinky (pochopiteľne), takže si to nechali vyrobiť. A ja sa snažím zistiť, kto to vyrobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, polohrubamuka napsal:

Áno, tie hodinky sú vyrobené pre Amstel, dokonca v záručnej karte je adresa pre reklamáciu sídlo Amstelu. Ale Amstel nevyrába hodinky (pochopiteľne), takže si to nechali vyrobiť. A ja sa snažím zistiť, kto to vyrobil.

Kdo asi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • Bert odepnul téma
  • po měsících...

Zdravím

mohl by někdo, kdo tomu rozumí porovnat tyhle inhouse strojky myslím z hlediska technické dokonalosti i provedení spolehlivosti atd ?

Breitling  B1

Omega 9300

Tag heuer 02

díky za každé info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...