Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Zdarec vodborníci :smile_anim:

 

Tak jsem si udělal radost,dle mého názoru, krásnejma swis hodinkama Milex!!

 

Mám, ale problém - vůbec jsem k nim nikde, nic nenešel???

 

Z jake doby jsou??Něco bližšího????

 

Pokud někdo víte, poznáte, dejte vědět ???

 

post-22963-051525600 1356722769.jpg

 

Jednu na ruce.

 

post-22963-034290300 1356722751.jpg

post-22963-013358400 1356722732.jpg

 

No a pro ten strojek jsem to kupoval

post-22963-098329300 1356722789.jpg

 

Značenej 17 kamenů, pod setrvačkou značka AS v takovejch zdobnejch závorkách - co je to za výrobce??Čislo1130.

post-22963-072665700 1356722864.jpg

 

No a dno MILEX, Incabloc .....

post-22963-007605800 1356722838.jpg

 

Pěkný je i to,asi origo olověné těsnéní dynka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec borci,přesouvám ze sekce německejch hodinek,

dostal jsem teď hromádku Primek a mezi nima jedny Olympia??

Strojek 21 kamenů,shockproof,waterproof, antimagnetic,

Na šroubovacím dýnku napsáno ještě 20 MILL!

Na strojku twenty one 21 jewels, pod setrvačkou 105

Průměr 33.

 

Nedokázal jsem je identifikovat, až jsem si na cifru dole všiml neznatelného nadpisu made germany!!!!Proto to dávám sem!

 

Neznáte je někdo, nevíte co je to za strojek, připadá mě spíš jako Swiss made??

Moc jsem toho ani nevygoogloval!?

 

post-22963-021240700%201355829634.jpg

 

post-22963-037079200%201355829669.jpg

 

post-22963-095585400%201355829692.jpg

 

 

Díky za případné info a pěkné vánoce!!:newyear:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec vodborníci :smile_anim:

 

Tak jsem si udělal radost,dle mého názoru, krásnejma swis hodinkama Milex!!

 

Mám, ale problém - vůbec jsem k nim nikde, nic nenešel???

 

Z jake doby jsou??Něco bližšího????

 

Pokud někdo víte, poznáte, dejte vědět ???

 

post-22963-051525600 1356722769.jpg

 

Jednu na ruce.

 

post-22963-034290300 1356722751.jpg

post-22963-013358400 1356722732.jpg

 

No a pro ten strojek jsem to kupoval

post-22963-098329300 1356722789.jpg

 

Značenej 17 kamenů, pod setrvačkou značka AS v takovejch zdobnejch závorkách - co je to za výrobce??Čislo1130.

post-22963-072665700 1356722864.jpg

 

No a dno MILEX, Incabloc .....

post-22963-007605800 1356722838.jpg

 

Pěkný je i to,asi origo olověné těsnéní dynka.

 

Ahoj, ten strojek je tzv. wermachtswerk. Tady by ses mohl dozvědět více... A na googlu oněm toho je dost, byl to velmi populární a spolehlivej kalibr, mám ho v Precistách CAF... Krásně tiká:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ten strojek je tzv. wermachtswerk. Tady by ses mohl dozvědět více... A na googlu oněm toho je dost, byl to velmi populární a spolehlivej kalibr, mám ho v Precistách CAF... Krásně tiká:-)

Díky moc za info:)

 

Mužu je tím pádem určit jako vojenské hodinky asi z druhé války???

 

Jinak mě překvapuje přesnost a musim říct, že fakt krásně tikaj!!

 

Líběj se mě čím dál víc, asi jim koupím nějakej pěknej vojenskej řemen??!!Musím se podívat co se tenkrát nosilo!

Upraveno uživatelem Onipep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..Mužu je tím pádem určit jako vojenské hodinky asi z druhé války???...

To by bylo asi lehce nepřesné tvrzení.

 

Strojek AS1130 se totiž vyráběl ještě několik desetiletí po válce. Výrobce hodinek MILEX švýcarská firma Milex Elem Watch Co, také existovala snad minimálně do 60. let. Nicméně tento model se skutečně za druhé světové války dodával do Německa jako služební hodinky pro německý Wehrmacht. Jen neměl civilní popisy na číselníku a dýnku. Vojenský model vypadal asi takto (kliknout na fotky u řádku Milex).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by bylo asi lehce nepřesné tvrzení.

 

Strojek AS1130 se totiž vyráběl ještě několik desetiletí po válce. Výrobce hodinek MILEX švýcarská firma Milex Elem Watch Co, také existovala snad minimálně do 60. let. Nicméně tento model se skutečně za druhé světové války dodával do Německa jako služební hodinky pro německý Wehrmacht. Jen neměl civilní popisy na číselníku a dýnku. Vojenský model vypadal asi takto (kliknout na fotky u řádku Milex).

 

 

 

Díky za info, je zajmavé, že ty moje jsou tak zachovalé?!

 

Oproti mě a tou jsou dvakrát tak starý!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, mohli by jste jste mi prosím poradit se značkou Vandenbroeck & Cie? Asi to je navoněná Čína z Německa, ne? Pokoušel jsem se něco o té značce najít i na zahraničních serverech, ale nic...Dostali se mi do ruky tyhle hodinky:

 

http://www.uhren-tom.de/Vandenbroeck-Cie/Vandenbroeck-Cie-Weltzeituhr-Stopp-Alarm-Kalenderfunktion::10697.html?XTCsid=bvh7rchukjtsivjt2a1n14std2

 

samozřejmě, že ne za udávanou cenu, našel jsem i jejich domovskou stránku, ale ta se mi v žádném prohlížeči korektně nezobrazila, takže jsem se zase nic nedozvěděl....předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při návštěvě u kamarádů došla řeč i na hodinky a najednou jsem měl v ruce tyto dvoje cibule, doplní mi k nim někdo další informace? Je to foceno jen mobilem, až se k nim dostanu znova nafotím líp

 

post-20025-058442200 1357111825.jpgpost-20025-058801300 1357111832.jpg

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

při návštěvě u kamarádů došla řeč i na hodinky a najednou jsem měl v ruce tyto dvoje cibule, doplní mi k nim někdo další informace? Je to foceno jen mobilem, až se k nim dostanu znova nafotím líp

 

 

Ahoj,

 

v cibulích se moc nevyznám, ale minimálně u těch druhých na strojku přečtu Glashutte a mají labutí krk, takže by mohly být celkem zajímavé. Dodej více fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj všem, procházel jsem e_bay, hledaje svou oblíbenou značku Junghans, narazil jsem na podivné dámské hodinky honosící se touhle značkou, v quartzu se strojkem !!Miyota!!

 

 

 

 

Zde odkaz.

 

 

 

 

Jedná se o fake?? Cena by stoprocentně tomu odpovídala, neb JH podle mého vyrobí za necelé dva litry tak řemen a stěžejku. Hodinky se mi docela líbily, mám rád jednoduchý design, quarz by byl pro přítulku taky spíš plus, ale ať hledám, jak hledám, nemohu najít ani prd o tom, že by Junghans něco podobného kdy vyráběl. Díky všem a předem se omlouvám za to, že se zde tak blbě vyptávám....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dimmu Borgir: Vyhnu se slovu fake, ale pár známek neoriginality by se dalo zcela jistě najít. Strojek Miyota, číselník Max Bill s plastickými indexy?!?!?!, vzhled pouzdra neodpovídá ničemu co kdy Junghans v řadě Max Bill vyrobil, Max Bill s quartzovým strojkem se vyrábí až od roku 2012 a nikoliv od roku 2000, absence Made in Germany na číselníku. Při osobním ohledání hodinek by se určitě dalo ještě něco najít. Na druhou stranu, dle fotografií to vypadá na docela kvalitní práci, takže by se nemsuelo jednat o fake, ale o skládačku a přiřazení k modelové řadě Max Bill také mohlo vzniknout neznalostí prodávajícího a ne jako zlý úmysl. Jednoznačný identifikátor by bylo výrobní číslo hodinek, podle něj by se dalo zjistit vše potřebné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

potřebuju radu o jaký typ primek se jedná, jsou natahovací, chybí na nich černý armovací kroužek, což je taky důvod proč chci znát jejich typ a zjistit zda se dá ten kroužek ještě někde sehnat. Pak mám ještě dotaz na "svítíci" barvu na ručičkách a ciferníku - ve tmě nesvítí, dá se to případně vyměnit? Za rady děkuji

prim.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se zde budou to prim sport třetí generace http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/55962-prim-sport-iii-a-iv-fotografie-popisy-vychytavky-zvlasnosti-atd/page-3&do=findComment&comment=919917  a pokud lumi nesvítí ani po nasvícení,tak je možné,že je to typ pod UV lampu.Nanést znova lumi je fajn,alle utrpí tím autenticita tohoto modelu.Podle mě bych to nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<p> No nepamatuji si že by to svítilo, už když jsem je koupil. Pod UV lampu? Jak to funguje? Pokaždé když se budu chtít vydat do tmy, je musím nasvítit pod UV světlem? A co ta luneta, bude se dát ještě sehnat?</p>

Upraveno uživatelem dareba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...