Přejít na obsah

Hodinky vojáků US Army


Mike.

Doporučené příspěvky

Asi na fora o hodinkách moc nechodí, ale ani se jim nedivim, že nosí samé digi. Po pár nasazeních by mechaniky asi potřebovaly pořádnou generálku, jestli by to vůbec přežily a navíc by jich byla škoda.

Ale koukám co voják to prsten.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je pravda, ale zase během 2. sv. války požívali mechanické hodinky (A-11 Bulova, Elgin nebo Waltham, jedny takové má nyní afrikab - http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10202 ) a hodinky fungují i dnes. A na zahraničních fórech jsem četl, že i docela přesně. ;)

 

Můžu potvrdit, "Wehrmacht-Kaliber" AS 1130 mi šlape přesně ještě dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké, z kterého jsou roku? :)

 

To netuším, patrně těsně poválečné, vzhledem k 17 kamenům. Zpočátku měl AS1130 15 kamenů. Ale až tak jsem historii kalibru nezkoumal, nevím, od kdy tam dávali 17 šutrů. Kalibr sám se vyráběl od r. 1936.

Je to spíš remake než restaurace, nicméně průměr i tvar pouzdra odpovídá, ručky rovněž, kalibr je taky autentický.

Předobraz je tady:

post-743-1199390100.jpg

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Problem mechanik podla mna nebude v tom ze by toho malo vydrzali ale proste v cene.... nie je nic, cim by mechaniky ktorych cena zacina niekde na 100USD ak by sme na nich hodne setrili prekonali 20dolarove casio tak preco vojakom kupovat cokolvek lepsieho.

 

Inak zacinam si medzi lusmi vsimat isty "kult" jednoduchych stvortlacitkovych casio (nieco v style ako co ma vojak na druhej fotke) ludia ktori proste len chcu hodinky a ziadnu hlbsiu podstatu v tom nehladaju vacsinou nosia prave toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...