Přejít na obsah

"Neškodné" řemínky k notebooku


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Aby to nevypadalo, že se nic neděje, tak jsem v procesu měření a testování, abych pak věděl, co a jak si dát udělat. Nejdříve jsem zkoušel obyčejný suchý zip, který jsem náhodou měl doma v šířce 20mm, abych věděl, jestli to má smysl řešit. Ukázalo se, že ano, takže jsem pořídil Nato premium, ze kterého jsem odstranil tu druhou vrstvu pod hodinkami, odstranil jsem i druhé očko a to první taky udělal jako volné. Nakonec jsem to adekvátně zkrátil a nosím. Není to tedy moc opticky hezké, hlavně to nerez očko dost tahá oči, ale to nevadí, je to test.

 

Přikládám pár foto.

post-50350-0-61376400-1484747702_thumb.jpg

post-50350-0-86104300-1484747706_thumb.jpg

post-50350-0-01085600-1484747711_thumb.jpg

post-50350-0-49017400-1484747715_thumb.jpg

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevypadá to hezky, ale tak spona někde být musí, no. Longiny už jsou minulost, na ně ani nedošlo, právě, že jsem namísto nich koupil ty Omegy.

 

EDIT: Ještě ke vzhledu, ono, když to bude pak z kůže, výrazné prošití, menší originál spona, tenší pod zápěstím a nějaká race perforace, nebude to takové fádní.

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz uz jsme u fadnosti, mame tu i mistry, kteri kuzi "tetuji":))

mrknete na remeny od Spinache, ale je lepsi vzdy poslat hodinky, aby to bylo na miru doopravdy :)

(komukoliv, ne konkretne Spinachovi)

jeden od nej mam (je potreba) a spokojenost...

na druhou stranu drtim ted macbook "remenem" o vysoke tvrdosti a zatim zadny problem neni (ale nema vycuhujici sponu) ((motylek uvnitr))

Upraveno uživatelem nekdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hezké to je, to ano, ale nevím, co bych si tam dal:) To bych si pak možná musel něco dotetovat i na ruku, aby to hezky tvořilo celek:)

 

Ono to nebude tak hrozné, ač uznávám, že ta volná plocha pod zápěstím by chtěla trošku vylepšit:) Ale zase, co bych koukal na spodek zápěstí, tam nic není:) Jo, kdybych přes něj viděl strojek, to by bylo jiné, ale ty Omegy ho neukazují, takže..., ale to by asi nebyl jediný problém:)

 

Možná bych nechal do místa, kde by byla běžně spona udělat více šití, byla by to taková "virtuální" spona:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já take pracuji většinu dne na macbooku, ale ještě se mi nestalo, že bych obyčejnou zakulacenou přezkou na koženém pásku notebook nějak výrazněji poškrábal. A i kdyby - je to pořád jenom spotřební zboží které máš 3-5 let a pak ho pošleš dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že asi bude hodně pracovat v terénu. BTW - cca třetina kolegů, kteří mají notebook, dockinu a monitor se stejně hrbí nad 13 notebookem. Nechapu.

 

Pořád si říkám, že člověk by si neměl kupovat tak drahé věci, o které se pak panicky bojí, že je někde škrábne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde jen o to, že poškrábu, ale dřít dřu a to mi vadí. Nebojím se až tak poškrábání, na to je expert kolega:) Nenosím ani šprcku na telefonu.

 

To Nato je na test, abych si ho posunul jak chci a ověřil, že to bude použitelné. Už to mám naměřeno, takže jenom dát udělat u Šímy:)

 

Jo a 3-5let notebook? U mně někdy 3-5 dnů, to někteří zde nedělají ani s hodinkami, co já s notebooky, když na to přijde.

 

Dock by byl řešení, ale já jsem už naučen, nechci střídat klávesnice a styl práce/mimo práci.

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou uhlopříčku máš na notebooku? Já jsem si ted na Airu 13 nasadil Stowy s koženým páskem a obyč. sponou. Hodinky se notebooku dotýkají samotným páskem, ne sponou (respektive tou částí pásku, která je za sponou a prochází dvěma poutky pásku. Pásek má výšku cca 3-3,5 mm.

 

Není celý problém v tom, že používáš moc tenké pásky?  

 

BTW - i nylon / NATO ti dokáže nechat stopy na kovovém povrchu. Když jsem kupoval svoje roční Black Bay, tak na dýnku byly zřetelné stopy po nošení na Tudor nylonu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mám nějakou starou 14tku, nad ní mám externí monitor (to jen, že si nekazím pořád oči a páteř:) ). Zápěstí mám opřeno o sponu a tím ho mám i jinak, než na pravačce. Jako zvyknout se dá na vše, ale proč, když si můžu nechat ušít řemínky dle potřeb, což bych dělal i tak.

 

Pravdou je, že na Airu by to bylo lepší, ten je na toto vhodnější (ještě něco od Asus a podobně), ale teď, až vstřebám ty změny u Proček, chci 13" Pročko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdarek,

 

spekuloval som nad podobnym problemom. pri praci na PC ma tlacila spona na spodnej strane zapastia.

objednal som z netu par metrov pruzenky. zhodou okolnosti ju dostat aj v sirke 20 mm a mali by to mat normalne v galanterii.

este som sa k tomu sice nedostal, ale myslim, ze by stacilo ustrihnut pas dlzky odpovedajucej obvodu zapastia (mozno o nieco dlhsi),

zosit to a hotovo. viem, ze je to primitivne riesenie, ale pohodlne (a setrne voci podlozke) by to mohlo byt.

Upraveno uživatelem tZRTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdarek,

 

spekuloval som nad podobnym problemom. pri praci na PC ma tlacila spona na spodnej strane zapastia.

objednal som z netu par metrov pruzenky. zhodou okolnosti ju dostat aj v sirke 20 mm a mali by to mat normalne v galanterii.

este som sa k tomu sice nedostal, ale myslim, ze by stacilo ustrihnut pas dlzky odpovedajucej obvodu zapastia (mozno o nieco dlhsi),

zosit to a hotovo. viem, ze je to primitivne riesenie, ale pohodlne (a setrne voci podlozke) by to mohlo byt.

 

Potřebuješ akorát najít ten správný měkký a tlustý pásek. 

 

Podívej se na web Bulang and Sons případně se domluv s některým z místních mistrů. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, jsem rád, že nejsem jediný, komu to vadí:) Já už jsem napsal požadavek na výrobu, tak uvidíme.

 

Safi> Děkuji, ale to právě taky nechci, mít ruku o 1cm nahoru:) Taky pak, když budu mít řemínek mimo palmrest a budu ruku posouvat, tak se zadrhnu o hranu a musím nadzvednout zápěstí.

 

Snad brzo nafotím výsledek a pošlu:)

 

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak aby se nezdálo, že jsem na to zanevřel, tak včera konečně dodělán řemínek. Popravdě za tu dobu, než k byl dodělán, jsem si zvyknul na klasický řemínek a nemám zásadní problém, ale tak když už... :-) Dnes první den na ruce, takže nemůžu soudit, ale není to špatné. Chtěl jsem to trošku jinak (perforaci po celé délce), ale to by dle všeho snížilo odolnost řemínku.

 

 

post-50350-0-06890200-1489740416_thumb.jpg

post-50350-0-14326300-1489740420_thumb.jpg

post-50350-0-05720700-1489740424_thumb.jpg

post-50350-0-12712200-1489740428_thumb.jpg

post-50350-0-76617600-1489740607_thumb.jpg

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...