Přejít na obsah

SARB017 Alpinist


Brolo

Doporučené příspěvky

Pánové, jak jste na tom s přesností. Moje si po měsíci sedly na cca - 20s/den. Což mě dost mrzí, protože na začátku šly do 4 vteřin denně. :(  Jaké jsou vaše zkušenosti? 

 

Vim, že pro 6R15 je to nejspíš v normě, ale nedá mi to. Každý třetí den přetáčet o minutu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3/4 roku mi šli 25s do -. Čekal jsem až si sednou. Pak jsem je dal do KaM na regulaci a tlakovku, mimochodem na počkání a od té doby, cca rok, jdou do 5s do + stabilně. Resumé: ještě chvilku počkej, pak s tím případně něco dělej  <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je bral odsud: https://www.ebay.co.uk/itm/SEIKO-SARB017-Mechanical-Alpinist-Automatic-Mens-Leather-Watch-1-Year-Warranty/272353793994?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649 Ale jsou vyprodaný, ještě včera byly. A to upozorňuju, že mě v lednu od tohohle prodejce vyšly na 8,5 tisíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jak jste na tom s přesností. Moje si po měsíci sedly na cca - 20s/den. Což mě dost mrzí, protože na začátku šly do 4 vteřin denně. :(  Jaké jsou vaše zkušenosti? 

 

Vim, že pro 6R15 je to nejspíš v normě, ale nedá mi to. Každý třetí den přetáčet o minutu...

 

Nazory na 6R15 sa tu dost lisia a su skor negativnejsieho charakteru.

Aj v sucasnosti mam s tymto strojcekom 2 hodinky a idu velmi presne. Na to som velmi citlivy. Teda v zmysle nejakych drobnych sekund hore dole.

Ale je pravda, ze ich nosievam len velmi zriedkavo, takze mozno pri pravidelnom noseni by sa nejaky problem ukazal.

20 sekund denne by som uz ja rozhodne riesil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne idu uz asi 3/4 roka (od kedy sa ku mne dostali) stabilne okolo -20s a tiez sa uz chystam ich dat zregulovat. 

raz ma s tym hodinar uz poslal domov, ze naco otvarat skoro nove hodinky, ze ta odchylka je v ramci normy, ale asi sa tomu nevyhnem. 

zatial to riesim tak, ze ich nastavim o minutu dopredu a po tyzdni striedam s inymi, ale postupne mi to zacina viac a viac vadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak od sedmi hodin od rána mi doteď udělaly 10 sekund. To je prostě moc. Někde sem je musel zmagnetizovat, protože ten kalibr se ještě minulý týden choval naprosto normálně. Otázka však je kde. Od pondělka jsem marodil a teď jsem první den v práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru zmagnetizované pravděpodobně nebudou. To by se odchylka pohybovala v rámci několika minut nebo desítek minut za den. Já po koupi sarb017 měl také tento problém. Šly OK a postupně se začaly zpomalovat až na cca - 30 za den, kdy záleželo na poloze hodinek přes noc. Směrem ciferníkem dolů ztrácely méně. Poslal jsem je tedy k Frýdlovi, který se vyjádřil že Seiko použilo ve výrobě špatné mazivo. Částečně je demontoval, reguloval a následně několik měsíců bylo vše v pořádku. Poté se hodinky začaly znovu zpomalovat tak jsem se rozhodl, že je pošlu na servisní středisko Seika v ČR (deal klenoty), kde mi bylo sděleno, že hodinky se potýkají s nízkou amplitudou. Zvolil jsem tedy možnost celkového servisu strojku.

 

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nemá někdo nějakej odkaz na kup alpinistů, ideálně v USA? Všude vyprodáno... :-/ 

Mají na Skywatchesu, ale cena se vyšplhala do závratných výšin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...