Přejít na obsah

SARB017 Alpinist


Brolo

Doporučené příspěvky

chceš jako uplatnit záruční servis? já mám k tomu akorát japonskou kartu, měl jsem pocit, že alpinisty jako Japan only nelze servisovat na základě záruky

alespoň teda ne v Evropě

V Koskomu mi před pár týdny utělali tlakovku a seřízení jako záruční servis zdarma. "Japan only" záruka resp. záruční servis mi přijde jako nesmysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alpinisty byly vždycky JDM, tedy Japan Domestic Market > určené pouze pro japonský trh. běžná dostupnost hodinek během doby, kdy ještě seiko neohlásilo jejich konec, toto tvrzení podporuje. Někteří teď alpinisty nabízejí jako doprodej (s vysokohorskou přirážkou samozřejmě). V klasickém evropském obchodě bys je v rámci evropské distribuce dostat neměl. Přijde mi tedy divné tvrzení AdaMosse, že to je autorizovaný prodejce od Seika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Alpinisti jsou zpět doma. Že bych z té přesnosti skákal do vzduchu radostí, to úplně ne. Ale jak mi dneska řekl jeden hodinář (řečeno s úsměvem): "Co bys chtěl, vždyť jsou to Seika."  jsem smířený. Během celodenního nošení a na noc odloženy na dýnko dělají teď cca -11s.

 

Seřízení v Koscomu proběhlo dle očekávání v rámci servisní záruky zdarma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

a jeste sem

dnes rano vylet za zatmenim mesice

Jj srandičky na horách a kde mám řemen ? :) 

Mi se konečně podařilo kompletovat řadu red, sarby mi trochu chybí, ale už by toho bylo moc. Až mi můj oblíbený umpa lumpa na nákup z Japonska hodinky předá, tak dám společnou fotku :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak se hlásím jako novej Alpinista:-)

 

Mám dva dotazy na zkušenější. Nenarazil jste někdo někde na nějaký technický popis, jak je řešena ta korunka na čtyřce a luneta? Přijde mi zázrak, že to drží vodu, ale Japoncům věřím. Jen by mě zajímalo, jak to vyřešily.

 

A druhej dotaz, nedělá někdo kustomizaci tý lunety? Myslím výměnu za minutovou nebo hodinovou... Ne že bych je chtěl jen sprznit, ale spíš mě vrtá hlavou, že by to ještě nikoho nenapadlo... Nikde jsem na to nenarazil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej v klubu :-).

 

V té vodotěsnosti bych nehledal žádnou vědu. Šroubovací korunka WR významným způsobem nezvětšuje (to je takový mýtus), pouze zamezuje jejímu náhodnému vytažení a fixuje jí v určité poloze. Vzhledem k tomu, že u Alpinistů je kompasová korunka pouze otočná a nemá další polohy, není nutné jí šroubovat. Akorát jsem někde četl, že se nedoporučuje s lunetou otáčet pod vodou - mohlo by při tom dojít k jejímu stlačení a tím by se deformovalo těsnění a při následném uvolnění by mohla dovnitř proniknout voda. 

 

O custom lunetě jsem neslyšel.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...