Jump to content

SARB017 Alpinist

Recommended Posts

• Replies 517
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takový to vodpružený, dálniční speciál. Zatím se vyrábí pouze anglická verze, tedy s řídítkama tak, aby se nejlíp jezdilo v protisměru. Ale to mi nevadí.         Já je koupil trochu přepálený, takže k

shcválně jsem je vyfotil pod lampou, aby byly vidět "drobné" šrámy.   a stále jsou to nejlepší univerzální one-watch-guy hodinky

• 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ahoj, pánové, tak jsem se také stal majitelem Seiko Alpinist a musím říct, že jsou super. Hrozně rád bych k nim pořídil kovový tah a potřeboval bych trochu pomoc :-). 

Narazil  jsem na Watchgecko, UncleSeiko i Strapcode. Máte někdo zkušenosti se všemi? Případně, jaký z nich byste doporučili? Moc díky a ať to tiká!

před 37 minutami, Martin.D napsal:

Ahoj, pánové, tak jsem se také stal majitelem Seiko Alpinist a musím říct, že jsou super. Hrozně rád bych k nim pořídil kovový tah a potřeboval bych trochu pomoc :-). 

Narazil  jsem na Watchgecko, UncleSeiko i Strapcode. Máte někdo zkušenosti se všemi? Případně, jaký z nich byste doporučili? Moc díky a ať to tiká!

Měl jsem na alpinistech strapcode a paráda, seděl mi lépe (i vypadal lépe) než originál. 

Od watchgecko jsem měl jeden tah - reklamace, pár řemenů - kvalita nic moc.

Uncle seiko nedokážu posoudit.

Suma sumárum, vezmi strapcode, nebudeš litovat. 

CC6A498F-89C7-4FF3-87F0-D0C8EC20E6E4.jpeg

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
před 15 minutami, Ingelri napsal:

Tak prý Alpinistů není nikdy dost. 😉 Ty SPB201 se už dají i předobjednat.

https://www.hodinky-koscom.cz/seiko-prospex-land-alpinist-mountain-sunset-european-limited-edition-spb201j1-k0053569

JJ,už se o tom někde psalo.Tuším na Seiko- novinky.

Lze objednat i na:   https://www.helveti.cz/seiko-alpinist-spb201j1-limited-edition

Ještě před dvěma lety jsem to složitě dovážel z Japanu, dph, sraní, celnice,... druhý pak přes USA, strašná doba, akce s místním členem, jeho firmou a bydlištěm 200km ode mě. Teď přes to není kam plivnout, možná trochu škoda. :-/

před 12 hodinami, 969 napsal:

Ještě před dvěma lety jsem to složitě dovážel z Japanu, dph, sraní, celnice,... druhý pak přes USA, strašná doba, akce s místním členem, jeho firmou a bydlištěm 200km ode mě. Teď přes to není kam plivnout, možná trochu škoda. :-/

Stejně jako kdysi sarb033 a nebo některé jiné jdm kousky.

Taky to chápu trochu s nostalgií:-)

Tak pokud nepůjde dolů kvalita, tak proč ne. Jen chápu, že když si člověk uvědomí kolik ho to stálo námahy je tenkrát sehnat a dneska by to udělal pár klikama na Helveti nebo Chronoshopu...

Teda ja som zachytil až koniec éry keď boli sarby len z Japonska ale malo to svoje čaro. Na chronomagu som dostal kontakt na Higuchiho, vymenil si s ním pár emailov a poslal peniaze paypalom za 033ky a čakal. Potom cca za 3 týždne sa ozvala pošta z colným vybavením a ja som prvý krát vyclieval a potom všetkým vysvetľoval že kurna tie hodinky sú JDM :-)
edit mám aj sarb017 ale na tie som číhal v inzercii, na ďalšiu peripetiu s colnicou som nemal chuť

Já jsem po sarb017 jednu dobu taky koukal, ale nakonec jsem se k nim nikdy nerozhoupal a teď jak se člověk hodinkově vyvíjí myslím, že by to nemělo smysl. Jó, ale když jsem nedávno zakopnul o limitku Mountain Glacier, tak to ve mně hrklo. Ale pak jsem všiml prakticky jejich nedostupnosti a říkal jsem si, "no ještě že tak" :D