Přejít na obsah

SARB017 Alpinist


Brolo

Doporučené příspěvky

před 20 hodinami, Anela napsal:

tak ted snad do spravneho vlakna

a1da83924d94ecb958f5bc41c81807a4.jpg

jako skoro ortodoxní zastánce kožených řemenů jsem po sedmi? letech pořídil zeleným alpinistům kovový tah s logem seiko :)

ps. mám ho teprv týden a už jsou na sponě stopz homeoffice-kancl divingu :D 

Na originál tahu je celkem fajn ta subtilní spona. Kde jsi kupoval? Přemýšlel jsi o alternativě ze strapcode? 

Ta cena za origo je dost vysoká jestli se nepletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Toblin napsal:

Počkat tady je zase jubilee. Co je to zač prosím?

ahoj, mám ho od listopadu 2019 a kupoval jsem jej na ebayi, je to no name, plechařina, ale opravdu pohodový nošení,

jubilee tah 20/16mm, ebay.com(user: daj317), 11,95GBP+2,95GBPpošta

- mám i origo, ale tam byl problém vyladit sponu, dával jsem tam no name sponu na divery se 3 dírkama

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Toblin napsal:

Na originál tahu je celkem fajn ta subtilní spona. Kde jsi kupoval? Přemýšlel jsi o alternativě ze strapcode? 

Ta cena za origo je dost vysoká jestli se nepletu?

přemýšlel jsem o všem možném asi poslední tři roky, začalo to pořízením vintážních edoxů s oyster tahem s plechovýma koncovkama, díky kterým se dal nasadit a vyzkoušet, ale vadily mi mezery u plechových koncovek a nedařilo se mi nastavit pohodlně sponu na zápěstí. měl jsem i jubilee z číny, s plnýma koncovka a a motýlovou sponou. koncovky jsem musel převrtat, což se moc nepovedlo a zase u pouzdra odstávaly, ale jinak byl super pohodlný... to jubilee se ale během týdne okoukalo a přestalo mě k těm alpinistům bavit... nesčetněkrát jsem měl v košíku postupně asi všechny možné alternativy ze strapcode, ale nikdy jsem tu objednávku neodeslal.

nakonec rozhodlo, někdy v říjnu, že jsem si ošahal SPB117J1 (v hodinky-365, tam jsem ho i objednával) a ten tah se mi líbil (pro tu sponu) a nakonec i přes tu cenu, vyhrálo i logo seiko - asi to tak má být a doufám, že budu mít klid - zkrácení tahu na první dobrou, skvěle sedí na ruce a zas mám chvíli úplně nové hodinky :D

edit - ale moc rád bych někdy v budoucnu na nějakém sraze viděl i ostatní možnosti, jak to vypadá a sedí na živo

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc oběma za informace. Do plechu bych určitě nešel, hlavně kvůli těm koncovkám u pouzdra. Měl jsem možnost si osahat president z uncle Seiko a ty koncovky a plechovou sponu jsem nedal:

https://www.uncleseiko.com/collections/sarb-alpinist-1/products/president-bracelet-for-sarb017-alpinist

Na origo se mi líbila ta drobná spona, narozdíl od klasický diver spony, která mi přijde až moc masivní k těm hodinkám. Ale když to nemá mikroregulaci..

Vychází mi z toho zatím ten oyster ze strapcode.

Mimochodem, na SPB117J1 je také spona bez mikroregulace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

ted mi to doslo!

udelame puvodni Alpinisty, ale nedame tam napis Alpinist.
dekuji, nechci, uz jsem zas v klidu :) na to slovo alpinist ma nekdo licenci, nebo proc jeste Seiko neudelalo ani jeden z novych modelu s timto napisem? a pritom ta moderni verze na tahu s cernym cifrem se mi moc libi, byt tam misto Automatic napis Alpinist... v cervene... to by bylo na povazenou.

jenze ony alpinisty jsou pro me takove owg hodinky, ze cim dal tim vic zjistuju, ze zadne jine dalsi nepotrebuju (myslim tim univerzalky), staci mi jedny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, nejsou to Alpinisti, ale podoba je víc než zřejmá (když tak mě, prosím, nasměrujte na spravný vlákno). Nenarazil jsem nikde na diskuzi ohledně modelů Tictac. Já jsem z nich nadšený (zatím jen jako pozorovatel nevlastník). Má je tu někdo? Co si o nich myslíte?

Seiko TiCTAC 35th Anniversary SZSB021 Limited

https://www.shoppinginjapan.net/seiko-tictac-szsb021

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

s rostoucím množstvím modelů, které mají DNA alpinistů by možná stálo za to založit obecnější vlákno pro všechny ty alpinist mutace :)

zkušenost s modelem nemám, ale registroval jsem ho na facebooku a wus a taky jsem byl nadšený. hodně se mi líbí absence ochrany korunky, takže takové jednodušší a čistější pouzdro a z fotek mi přijde, že tah se zužuje na 16mm 9ale nikde jsem nenašel, že tomu tak je). od impulzivního nákupu mě tehdy odradila dost vysoká cena u překupníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...