Přejít na obsah

Vostok Amphibia - 50. výročí Ну, погоди!


Doporučené příspěvky

O ruku to bolo v skutku zbytocne. Skusil som teraz tak jemnejsie o nohu postele, snad pomoze. Ak budu stale zastavovat, tak predpokladam, ze s rastucim stupnom frustracie pridam aj na sile. :D Inac nejake technicke pozadie k tomuto delikatnemu hodinarskemu ukonu by nebolo? Odpoved urcite uz niekde je, len vlakno amfibia je ukrutne dlhe a hladanie v nom mi moc nepomohlo. 

O nohu postele to nefunguje, zásadně se tříská o stůl, je zásadní dodržovat postup opravy a neuchylovat se k nějakým amatérismům!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadá,že bych mohl toho vlka se zajícem asi nechat taky trochu proběhnout :) .Od prosince totiž jenom leží v té parádní dřevěné krabici.

Ale taky musím napsat,když hodinky tehdy dorazily,tak jsem je ze zvědavosti vyzkoušel a k mému překvapení šly dost přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mohu poradit, tak žádné bouchání, natož o stůl. Dát hodináři vyčistit a namazat. Je to vlastní zkušenost. Dvě tři stovky a máš pokoj.

nechci byt za rejpala, ale 200-300 czk za rozborku, vycisteni, slozeni, serizeni a namazani by mohla byt tak cena na konci 90.let. Jednoduche trirucky s datumem jsou tak 2-3 hodiny prace, tak si clovek snadno dokaze spocitat za kolik by takovy chudak hodinar musel makat... :-( nehlede na cenu cisticich roztoku a oleju. Napr. dnes mi prisly 3 lahvicky a 2 dozicky s nekolika malo ml ruznobarevnych oleju ze svajcu a bohuzel s nimi taky ucet na 5200,-

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci byt za rejpala, ale 200-300 czk za rozborku, vycisteni, slozeni, serizeni a namazani by mohla byt tak cena na konci 90.let. Jednoduche trirucky s datumem jsou tak 2-3 hodiny prace, tak si clovek snadno dokaze spocitat za kolik by takovy chudak hodinar musel makat... :-( nehlede na cenu cisticich roztoku a oleju. Napr. dnes mi prisly 3 lahvicky a 2 dozicky s nekolika malo ml ruznobarevnych oleju ze svajcu a bohuzel s nimi taky ucet na 5200,- Sent from my iPhone using Tapatalk

I v Praze mám hodináře, co se v servise tohodle strojku do 300 vejde úplně vpoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I v Praze mám hodináře, co se v servise tohodle strojku do 300 vejde úplně vpoho.

tomu verim Martine, ale stejne maka za stovku hrubeho na hodinu po odecteni rezijniho materialu, i kdyz to udela svizne. Mejme radi nejen hodinky samotne, ale i ty lidi, co se nam o ne staraji... :-)

 

To je duvod proc lidi neopravujou kukacky, nektere stroje v nich jsou takovej vopruz, ze ani levnej hodinar si za ne nerekne min jak litr, pritom na nich stravi cely den. A lidi jeste nadavaj, jako by je chtel okrast, co ze by za ty kramy nechtel. Asi maji predstavu, ze na to staci WDcko. Muj kamarad, vesnicky hodinar, ma pro tyhle zakazniky levnou sadu rychle pomoci za 50,- : husi brk a ocelovy valecek (na promazani soukoli sadlem a pridani zavazi na retizek) lidi si muzou vybrat... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Robero79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci byt za rejpala, ale 200-300 czk za rozborku, vycisteni, slozeni, serizeni a namazani by mohla byt tak cena na konci 90.let. Jednoduche trirucky s datumem jsou tak 2-3 hodiny prace, tak si clovek snadno dokaze spocitat za kolik by takovy chudak hodinar musel makat... :-( nehlede na cenu cisticich roztoku a oleju. Napr. dnes mi prisly 3 lahvicky a 2 dozicky s nekolika malo ml ruznobarevnych oleju ze svajcu a bohuzel s nimi taky ucet na 5200,-

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

V pohodě, tolik mě to stálo v Prostějově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elogo, myslím si, že v téhle limitce se právě projevil velký nadhled a smysl pro humor.

Tahle limitka je skvělá, protože byla od začátku brána převážně nevážně (ne ve smyslu odrbání realizace, ale tématem) a proto by asi nevadila ani vedle limitky RAF. Protože to prostě nemá žádný politický význam. Ale chápu, že k tomu můžeš mít jiný postoj.

ještě dovětek, tak nadhled, ten já postrádám u ruského zboží nějak dlouhodobě, minimálně od 21/8/68  a tady s tím novým Rasputinem CarPutinem to vidím s nadhledem asi takto. /obrázek/ I když do Vladivostoku přes Sibiř bych jel, na to by mi stačily hodinky Ural možná i jiné sovětské tuctovky, mám jich dost. Pak Nachodka a Japan Fudži Okinawa.

:notworthy:

post-18915-0-57125700-1554214302_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak "adjustace" nepomohla. Idem teda hladat hodinara, ktory to zoservisuje alebo rovno vymeni cely strojcek. Za 10e to vsak urcite nebude, vacsinou tolko pytaju len za diagnostiku.

Takze nakoniec "par korun" = 40e + posta tam a spat. Kompletne rozobratie, precistenie, namazanie, zlozenie. Este ich nemam doma, ale snad sa podaril servis na prvy krat. Kazdopadne je to moje prve a asi aj posledne stretnutie s ruskou technikou :-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Hezký den všem,

v souvislosti s nadcházejícím termínem 14.6.2019, který je dnem skutečného výročí, v souvislosti s kterým vznikla naše limitka, využívám i toto vlákno s návrhem, respektive s dotazem, byl-li by z vaší strany zájem o nějakou formu srazu, kterým bychom oficiálně uzavřeli naše společné dílo. Moje představa je zorganizovat nějaké setkání v Praze v termínu od cca 12.6. do 15.6.2019. Vidíte to někdo jako reálné a měli byste chuť se setkat?

Díka za vaše podněty.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...