Přejít na obsah

Vostok Amphibia - 50. výročí Ну, погоди!


Doporučené příspěvky

To si myslím, že je hlavní problém - nikde se žádné finance na vernisáž předem nezmiňovaly. A nějak jsem si ani nevšiml, že by se tady objevily informace o tom, kdy a kde ta vernisáž a celá výstava vlastně bude.

Frostie, fakt si to neber nějak zle a osobně, ale stačilo rovnou napsat předem, že náklady spojené s výstavou a vernisáží bude muset někdo zaplatit, a zjistit, jestli budou účastníci limitky pro. .

Je pravda, že zde údaje o výstavě zanikly, ale na druhou stranu jsem si za celou dobu nevšiml jakýchkoli reakcí na info, které jsem sem průběžně dával. 

 

Ad vernisáž: ani já jsem nepředpokládal, že by vůbec nějaké náklady mohly vzniknout. Ale pokud ti někdo řekne, že má na vernisáži a výstavě obrovský zájem a pak není schopen po přímých dotazech, jak si to představuje, odpovědět...

 

On už vůbec převoz obrazů z ML do Prahy byl partyzánská akce - paní Irina měla dát k tomuto do muzea souhlas, což neudělala ani po několika urgencích. Přijeli jsme tam, nikdo nic netušil. Volalo se přímo z místa paní Irině. No tak to holt tedy odvezte. Podotýkám, že všemu předcházela bohatá korespondence...

 

Ale to je jedno. Jinak tombedovu narážku na možnou profitabilitu vernisáže a potažmo celé výstavy příliš nechápu. 

 

Tímto nechci jakkoli zasahovat do osudu mezi vámi vybraných peněz. Snažil jsem se upozornit na možná rizika, která nemusí nutně nastat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já do toho kousnu. Samozřejmě harita. A rád bych ji udržel uvnitř fóra. Před lety zemřel člen fóra a moderátor Gilius a zanechal po sobě vdovu se dvěma dětmi, z nichž jedno je postižené. Tehdy se udělala na fóru sbírka a předaly se jí peníze. Já bych to moc rád zopakoval znovu s vlčími přebytky. Jenže zatím intenzivně sháním kontakt. Proto jsem to zde ještě neventiloval. Teď to vypadá, že už jsem na dobré stopě, tak to navrhuji. Mám to prodiskutované s několika dalšími členy už předávacího večera, jen jsme čekali na kontakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišla dobrá zpráva,že dnes by měl vlk dorazit navečer konečně i ke mně.Jak to tak vypadá,já asi budu ten "posledníček".

 

Co se týče přebytku peněz,rád své tolárky věnuju na rozumnou a dobrou věc (charita).Rozhodnutí nechám na vás :smile_anim:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matne si vzpominam, ze probehla nejaka prosba ve smyslu ?pomozme pani Irine najit vhodne prostory k usporadani dalsi vystavy?. Predpokladam tedy, ze pani Irina mela zajem o dalsi vystavu. Po nejakych komunikacnich sumech se toho chopil Frostie a nalezl prostory a poradatele (predpokladam). Ted cteme ze mame pani Irine platit nejake naklady. Proboha na co, a proc? My jsme pani Irinu premluvili aby tady vystavovala? A neco jsme ji slibovali? Pokud ano, musime platit. Ale ja myslim ze to bylo jinak. Trosku se bojim ze ty komunikacni sumy pretrvaly a Frostie to pojal jako akci chronomag limitky, nikoliv akci pani Iriny, ktere jjsme pouze pomohli najit prostory (jak znela puvodni prosba). A tady bude kamen urazu! My to evidentne od zacatku vnimame nejak a Frostie uplne jinak...a pravdepodobne podle toho Frostie jedna. Budiz ti chvala, ze se angazujes, ale bojim se, ze se angazujes nad ramec angazma. A ?partyzansky odvoz obrazu?, no, to taky jeste muze byt vesele. Frostie, clovece neblazni! Z toho muze byt nehezka polizanice (z toho vseho), kterou asi nakonec budes lizat sam. Ja ty dohody neznam, ale vypada to ze nekde doslo k zasadnimu nepochopeni!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Frostie - diky za informace. Spoustu z toho, co tu pises, jsem netusil. Nevim, jestli jsi to takto tady ve vlakne popisoval, pro me je to novinka. Neserioznost komunikace s pani IR me mrzi. Pomoc nabidnuta byla, pokud nebyla schopna ani komunikovat, tak to uz je pak jeji problem. Obdivuji tvoji odvahu odvezt ty obrazy z ML bez jejiho souhlasu. Z toho mohl byt pomerne hodne velkej prusvih.

Bohuzel na mem nazoru to porad nic nemeni. Pani IR chtela pomoct zorganizovat vystavu v Praze. Pomoci se ji dostalo, ale rozhodne nikde nepadla zminka o tom, ze bychom to meli financovat. Muzeme se treba offline s organizatory limitky zkusit pobavit, jestli by ti z toho pokryly nejake naklady, co uz jsi na to mel TY nebo nekdo z fora. To mozna. Ale opravdu nevidim duvod cokoliv dalsiho IR platit. Spis by to melo byt naopak :)

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mělo by to být přesně naopak, z toho jsem i já vycházel. Myslím, že její pohled na věc je zkreslen tím, že když nemusela platit nic muzeu v ML, které je financováno městem, potažmo krajem, nemusí platit nic nikde.

 

Za odvoz obrazů z Marianek nic nechceme a věříme, že i ten zbytek se nám podaří dořešit.

 

Jinak pro ty, kdož to z nějakých důvodů nezaznamenali, tak otevření výstavy v Praze se plánuje 7. nebo 8. 1. 2019. Ještě bude zde upřesněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě dodám, aby v tom bylo naprosto jasno, peníze, které jsou na účtě po realizaci a konečném vyúčtování tohoto projektu ( přičemž nákladově považuji za realizaci výrobu a dodávku hodinek, včetně úhrady za autorská práva, výrobu a dodávku veškerého příslušenství a úhradu za dopravu hodinek několika málo účastníků tak, aby měli hodinky za stejnou cenu jako ostatní) jsou penězi jednotlivých členů  a nikdo z nás tří si nedovolí je na něco použít bez souhlasu každého jednoho člena, jinak řečeno, kdo neponechá peníze v budgetu na ještě neupřesněnou, bohulibou věc, tomu se vrátí na účet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to potom nějak dořešíme mimo veřejný prostor, už jen pro to, aby to nebylo konfrontační, jde sice o cca 400 Kč, ale pro někoho je to třeba dost peněz, nebo je chce věnovat někam sám, nebo má prostě jiný důvod, a nebylo by fér, aby tady musel kdokoli zveřejňovat, že chce SVOJE peníze vrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych byl pro to, aby se za zbývající prachy organizátoři pořádně navalili, anžto s tím byla práce jaxviňa. Charitu můžeme pořešit každý sám. Nicméně, za sebe v tom nechávám organizátorům volnou ruku a jdu se mazlit s Amfibijema ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych byl pro to, aby se za zbývající prachy organizátoři pořádně navalili, anžto s tím byla práce jaxviňa. Charitu můžeme pořešit každý sám. Nicméně, za sebe v tom nechávám organizátorům volnou ruku a jdu se mazlit s Amfibijema ;o)

No konečně konstruktivní příspěvek, díky! :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já do toho kousnu. Samozřejmě harita. A rád bych ji udržel uvnitř fóra. Před lety zemřel člen fóra a moderátor Gilius a zanechal po sobě vdovu se dvěma dětmi, z nichž jedno je postižené. Tehdy se udělala na fóru sbírka a předaly se jí peníze. Já bych to moc rád zopakoval znovu s vlčími přebytky. Jenže zatím intenzivně sháním kontakt. Proto jsem to zde ještě neventiloval. Teď to vypadá, že už jsem na dobré stopě, tak to navrhuji. Mám to prodiskutované s několika dalšími členy už předávacího večera, jen jsme čekali na kontakt.

 

Takže potvrzuji, že kontakt už je, jen se ještě shání osobní kontakt, aby se případné předání mohlo řešit jednodušší cestou. Nikoho samozřejmě do téhle varianty nenutím, ale charita by to byla velmi transparentní a peníze by se využily v rámci fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takovou předtuchu, že paní Irina tu výstavu v Praze třeba nebude mít nebo nepřijede na vernisáž, a hodinky se jí budou posílat do Ruska. Ať si organizátoři nechají v rezervě nějaké doláre na DHL...

 

Good job, chlopi, manželka byla (těmito mými) hodinkami nadšená, jak jsem už jednou psal. A to je co říct!

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...