Přejít na obsah

Solár, rádiem řízený, Casio, Citizen, ?


Doporučené příspěvky

Hezký sváteční den všem, dosluhují mi staré G-Shock GW2000BD, zkusil jsem chytré hodinky a moc mě to nechytlo. Vybírám něco do cca 20 tis.

Ideálně univerzál, tzn. jak do "slušnějšího" civilu, výjimečně oblek, ale musí vydržet i hrubší zacházení (střelba, moto, dogscootering, plavání, špinavá práce). Měly by to být hodinky pro denní užití, ale musí se mi líbit :-) Hodinky defakto nesundávám z ruky.

Určitě trvám na soláru + radio controled, ocel nebo titan (včetně tahu), vodotěsnost min. 100M, datum. 

 

Budu rád za jakékoli postřehy, tipy, zkušenosti a rady jak k níže uvedeným, tak klidně něco dalšího. Očekávaný styl hodinek je myslím jasný, viz níže. Že ty ciferníčky navíc úplně nevyužiju vím, ale prostě se mi líbí :-)

U těch Citizen č. 2 uvítám i postřehy k volbě ocel/titan (myšleno konkrétně u těchto).

 

Zatím mám dva, resp. po dnešním studiu tady na fóru tři, finalisty:

 

1) Casio MTG-s1000d-1aer

mtg-s1000d-1aef-1384183275-7189.jpg

 

2) Citizen AS4050-51E

 

2d2787813fd9ad83633b8bbc373caafb--mmf250

 

3) Citizen AT4007-54E

 

AT4007-54E_full.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

100 lidí 100 chutí,či názorů.Ale osobně se přikláním k prvním.Je to špička v Casio řady G.

 

č.2-no,takové myš maš

 

č.3-jsou sice prudce elegantní,ale pokud s nimi budeš hrubě zacházet,tak bych se bál toho PVD,i když výrobce píše,že jsou velmi odolné proti ošoupání,ale..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Č.1 jsou pěkný, ale trochu by mě štvalo, že se ten náramek nedá vyměnit za něco jinýho (třeba NATO na sport). Navíc říkáš, že chceš ocel, pokud se nemýlím, tyhle géčka mají plastový pouzdro s ocelovejma částma připlácnutejma jen na povrchu.

Č.2 se mi nelíběj, ale pokud tě berou, tak v zásadě proč ne.

Č.3 jsou pěkný, ale zvážil bych to PVD. Existuje i varianta bez povrchový úpravy mimochodem - AT4010-50E

Jinak i u Seika by se něco v tomhle stylu našlo, pokud bys unosil velikost, ale vzhledem k výběru obřích géček velikost ruky asi není problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cislo 1. u dvojek je chaos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Č.1 jsou pěkný, ale trochu by mě štvalo, že se ten náramek nedá vyměnit za něco jinýho (třeba NATO na sport). Navíc říkáš, že chceš ocel, pokud se nemýlím, tyhle géčka mají plastový pouzdro s ocelovejma částma připlácnutejma jen na povrchu.

Díky moc za příspěvek :-)

Náramek mi nevadí, jiný nenosím. S tím pouzdrem je to pravda, ale zase by měl by strojek uložený pomocí "absorbing gelu", což mi přijde výhoda při otřesech.

Jinak i u Seika by se něco v tomhle stylu našlo, ...

Tyhle Seika jsou teda brouk do hlavy, přidávám je k finalistům, díky za tip. Trochu se bojím toho sklíčka, slyším to prvně, z toho, co jsem k tomu našel jsem pochopil, že safír to není :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle by se ti nelibily? Nejsou na tahu, ale vypadaji velice dobre. Navic mi prijdou takove normalnejsi vuci tem preplacanym kouskum, ktere jsi sem hodil.

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/casio-gst-w110-1a

Myslím, ze nesplňují požadavek na civilnějsí vzhled (nejsou na tahu).

V tomto případě by mi také na celodenní nošení vadilo i minerální sklíčko. Mám asi stejný modul na svých AWG M100-1A, ale ten minerál je 2 až 3 mm utopený v pouzdře, což tady není. Je třeba počítat také s tím, že přísvětlovací dioda v noci osvítí pouze ručičky. Z displejů se toho moc přečíst nedá. Možná je to u tohoto modelu řešeno nějak jinak, ale na těch mých už mi to párkrát chybělo.  

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě z výše uvedených pouze ty, co nadhodil km.kmk - v jednoduchosti je síla. Ne přeplácaný ciferník se spoustou budíků o ničem (např. ukazatel 24 hodinového času) a už vůbec ne něco s plastem. Jinak kupovat hodinky, co budou k obleku a zároveň "moto, špinavá práce" je slušně řečeno nerozum. Jako pracovní je lepší pořídit nějaké obyčejné křusky, existují i soláry s rádiem a WR200 za pár peněz http://www.watchshop.com/mens-casio-g-shock-waveceptor-alarm-chronograph-radio-controlled-solar-powered-watch-awg-m100-1aer-p99945635.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...