Přejít na obsah

Solár, rádiem řízený, Casio, Citizen, ?


Doporučené příspěvky

 

Myslím, ze nesplňují požadavek na civilnějsí vzhled (nejsou na tahu).

V tomto případě by mi také na celodenní nošení vadilo i minerální sklíčko. Mám asi stejný modul na svých AWG M100-1A, ale ten minerál je 2 až 3 mm utopený v pouzdře, což tady není. Je třeba počítat také s tím, že přísvětlovací dioda v noci osvítí pouze ručičky. Z displejů se toho moc přečíst nedá. Možná je to u tohoto modelu řešeno nějak jinak, ale na těch mých už mi to párkrát chybělo.  

 

I tady je mineral zapusteny pod uroven. Osvetlujici dioda naprosto bezproblemu osviti i displaye. Uznam ti jen kaucuk :-) Ale uprime receno z normalni vzdalenosti (od oka pozorovatele k zapesti nositele) nepoznas rozdil mezi kaucukem a cernym kozenym paskem, ktery bys asi uznal jako "civilnejsi".

Nenutim, jen opravuju tvuj komentar na spravnou uroven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Citizeny č.2 vôbec nie sú neprehľadné. Citizen má dobre zvládnutý pretlak informácií na ciferníku, v praxi to funguje. To je len taký miestny folklór. Keď členovia zbadajú na cifri viac, než päť písmen a štyri čísla a nedajbože viac, než dve ručičky, začnú nahlas kričať o bordeli na cifri a o neprehľadnosti. Zároveň nie sú schopní na takýchto hodinkách odčítať ani čas  :D

 

Z tých troch, ktoré si dal do výberu, by som si vybral Seiká, ktoré nadhodil User47 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I tady je mineral zapusteny pod uroven. Osvetlujici dioda naprosto bezproblemu osviti i displaye. Uznam ti jen kaucuk :-) Ale uprime receno z normalni vzdalenosti (od oka pozorovatele k zapesti nositele) nepoznas rozdil mezi kaucukem a cernym kozenym paskem, ktery bys asi uznal jako "civilnejsi".

Nenutim, jen opravuju tvuj komentar na spravnou uroven.

Ok, sklicko zapustene je. Sice tak asi 0,5 mm, ale stejne na noseni 24/7 neni podle mne mineralni sklo idealni. Jak sam tazatel pise hodinky defakto nesunda z ruky. Proto mi pri limitu 20k mineralni sklicko prijde trochu nestastne.

Co se tyce osvetleni digi cifernicku, tak tam moza udelali nakou upravu, ale ne tech svych je opravdu za tmy "bez problemu" neprectu. Dioda sviti z boku a displaye jsou utopene (a male). Ale to je jen ma zkusenost s podobnymi g-shocky.

Kozeny pasek bych bral opravdu jako "civilnejsi", ale asi bych ho nedoporucoval pro noseni 24/4 a hlavne pro uzivani, ktere zminuje tazatel "střelba, moto, dogscootering, plavání, špinavá práce"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By me zajimalo,jestli nekdo, kdo obhajuje mineral misto safiru nebo oznacuje za bezproblemove reseni na hodinkach nosenych 24/7, ma tak omezene obzory nebo je padly na hlavu.

Mimochodem ty hodinky od siwiho jsou to nej, co tu padlo. A ty prvni citizenky proste maji busy cifernik, at je prani mistnich jakekoliv. Pritom nemajj zadnou pridavnou funkci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty prvni citizenky proste maji busy cifernik, at je prani mistnich jakekoliv. Pritom nemajj zadnou pridavnou funkci.

Tak pridavnych funkci maji vic, ale je pravda ze neznam nikoho kdo by je vyuzival :lol2: .

Např.vnitrni luneta ovladana korunkou, se vyuziva pro navigaci. S logaritmickym pravitkem lze provadet nektere vypocty: deleni, nasobeni druha mocnina (odmocnina)prevod jednotek+ max. dolet spotreba paliva, vzdalenost, doba letu atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizeny č.2 vôbec nie sú neprehľadné. Citizen má dobre zvládnutý pretlak informácií na ciferníku, v praxi to funguje. To je len taký miestny folklór. Keď členovia zbadajú na cifri viac, než päť písmen a štyri čísla a nedajbože viac, než dve ručičky, začnú nahlas kričať o bordeli na cifri a o neprehľadnosti. Zároveň nie sú schopní na takýchto hodinkách odčítať ani čas  :D

 

Z tých troch, ktoré si dal do výberu, by som si vybral Seiká, ktoré nadhodil User47 :)

To není místní folklór, ale vlastní zkušenost. Samozřejmě s tím, že někomu se přeplácaný ciferník líbit může nebo dokonce vyžaduje chrono, již zmiňovaný ukazatel 24 hodinového času apod., takže to má pro něho význam. A Seiko se solárem a rádiem (které má DCF, aby to zde v ČR bylo co platné), těch asi moc nebude...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě jsou jednak nepřehledné (tady je to vlastní zkušenost, když jsem takové cca 8 let nosil a ne posuzování jenom dle obrázků, které dost matou) a pak jsem už psal, že některé budíky typu 24 hodinového ukazatele považuji za naprostou zbytečnost. Kromě toho na odečet času a data zcela jistě nepotřebuji třeba chrono, to fakt ne :D Ty Seika vypadají obstojně, akorát nechápu ten hardlex místo safíru :(

Upraveno uživatelem JanNovakJan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, sklicko zapustene je. Sice tak asi 0,5 mm, ale stejne na noseni 24/7 neni podle mne mineralni sklo idealni. Jak sam tazatel pise hodinky defakto nesunda z ruky. Proto mi pri limitu 20k mineralni sklicko prijde trochu nestastne.

Co se tyce osvetleni digi cifernicku, tak tam moza udelali nakou upravu, ale ne tech svych je opravdu za tmy "bez problemu" neprectu. Dioda sviti z boku a displaye jsou utopene (a male). Ale to je jen ma zkusenost s podobnymi g-shocky.

Kozeny pasek bych bral opravdu jako "civilnejsi", ale asi bych ho nedoporucoval pro noseni 24/4 a hlavne pro uzivani, ktere zminuje tazatel "střelba, moto, dogscootering, plavání, špinavá práce"

Vis co? Kdyz te tak ctu, tak to muzu shrnout jednou vetou: Tyhle hodinky nemam, ale tohle je na nich spatne: ...

 

Az budes nejake kritizovat, bylo by docela dobre, kdybys s nimi mel nejakou zkusenost a ne, ze si neco myslis na zaklade uplne jinych hodinek. Vsechno, cos uvedl, je ciry nesmysl a vubec to nesedi s temi gecky, ktera jsem linknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě jsou jednak nepřehledné (tady je to vlastní zkušenost, když jsem takové cca 8 let nosil a ne posuzování jenom dle obrázků, které dost matou) a pak jsem už psal, že některé budíky typu 24 hodinového ukazatele považuji za naprostou zbytečnost. Kromě toho na odečet času a data zcela jistě nepotřebuji třeba chrono, to fakt ne :D Ty Seika vypadají obstojně, akorát nechápu ten hardlex místo safíru :(

 

Stále neviem, čo je na nich neprehľadné. A v čom spočíva bordel na cifri. Pretože áno, je tu taký folklór, že ak sa začiatočník spýta na nejaké popísanejšie Citizeny, začne sa vyťahovať bordel na cifri a neprehľadnosť. Základnú funkcionalitu, ktorou je odčítanie času a prípadne dátumu, splňujú bez problémov. Kto potrebuje, alebo iba chce mať ďalšie funkcie, sú tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě pro mě je přeplácaný ciferník hůř čitelný, než ciferník jednoduchý, navíc tam budíky typu chrona a 24 hodinového času k ničemu nepotřebuji. Pro někoho možná přeplácaný není a budíky využije, pak ať si takové hodinky klidně pořídí. Tím se ta debata o ničem dá asi uzavřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vis co? Kdyz te tak ctu, tak to muzu shrnout jednou vetou: Tyhle hodinky nemam, ale tohle je na nich spatne: ...

 

Az budes nejake kritizovat, bylo by docela dobre, kdybys s nimi mel nejakou zkusenost a ne, ze si neco myslis na zaklade uplne jinych hodinek. Vsechno, cos uvedl, je ciry nesmysl a vubec to nesedi s temi gecky, ktera jsem linknul.

Omlouvam se. Již se to nestane. Pro příště už budu vědět, ze minerální sklo je nejlepší volba pro hodinky na celodenní nošení (při limitu 20k). A že kaučuk od kůže stejne nepoznam. A nezlob se prosím, nechtěl sem te rozcilit. Sem zde novy, tak snad prijmes mou omluvu s pochopením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem přesně tyhle přeplácané hodinky dva roky nosil v režimu 24/7. Nemohl jsem jim vytknout ani to nejmenší a dodnes vlastně nevím, proč jsem je prodal. Ty funkce na malých cifernících jsem vlastně nikdy nepoužil, kromě vyzkoušení po koupi. Ale nikdy jsem neměl pocit, že by byly nepřehledné. Je až s podivem, jak je v reálu tenhle zaplněný ciferník v pohodě. Čas se odečítá na první dobrou a když člověk chce, má si aspoň s čím hrát. Opravdu je nesuďte, kdo jste je neměl, protože tohle je typický příklad hodinek, o kterých se tady na chronomagu píše "v reálu vypadají úplně jinak, než na fotkách". Fakt si je nejdřív dej na ruku a pak o nich vyprávěj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem děkuji za názory, klidně pište dál, nejlépe, kdyby se ozval nějaký majitel některých z těchto hodinek.

Jen doplním nějaké info - zápěstí 19cm, tak snad bych tedy unosil i ty G-Shocky.

 

Jinak je mi samozřejmě jasné, že nikdy to nebudou úplné univerzály, ale u mě třeba stačí, aby k obleku, který mám párkrát za rok, byly "jen akceptovatelné". Stejně tak, pokud vyjedu na motorce stačí mi, aby jim nevadily ty otřesy. A když se namočí nebo ušpiní a musím je umýt pod vodou, aby jim to nedělalo problém. Snad je to jasné :-)

 

Mít dvoje hodinky jsem si vyzkoušel, u mě je problém, že někdy jsem z domova i víc dní, jdu do jiné práce a tím pádem jsem musel mít druhé hodinky někde v batohu apod..., tomu už se chci vyhnout.

 

Osobně považuju mechanické hodinky za "zázrak techniky" a ty v tomto vláknu za "zázrak technologie" - na denní nošení proto potřebuju ty druhé - bezúdržbové, přesné, odolné, zároveň "koukatelné". Mě se líbí, když jsou na nich ty ciferníčky navíc, u těch Citizen je pravda, že na obrázku je toho už skoro dost, uvidím v reálu. Šlo mi zde spíš o vlastní zkušenosti z hlediska spolehlivosti, odolnosti proti poškrábání, atd...

 

Zatím pořád váhám, fakt mě zaujaly ty Seika, ale nechci minerál. Mám ho sice teď na stávajících G-Shock, ale tam je sklíčko opravdu utopené a na těch mantinelech kolem něj je vidět, že kdyby nebylo, už poškrábané je. Zkusím najít prodejnu, kde by je měli všechny troje v reálu a porovnat, pak uvidíme, zatím klidně dál do mě :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen z mé mnohaleté praktické zkušenosti s touto značkou (několikery hodinky) - spolehlivost naprostá, příjem signálu i v domě bezproblémový, zpracování perfektní. Quartzový strojek od Japonců je na míle daleko před běžnou švýcarskou produkcí (Ronda apod.). Hodinky jsou na ruce docela velké, sklíčko není zapuštěné a i když je safírové, je potřeba dávat trochu pozor - safír se sice nepoškrábe, ale je křehký, takže bacha na údery. Ale nikdy jsem sklo neškrábl ani nerozbil, zatímco náš mladej dokázal rozflákat i to zapuštěné sklo na G-Shock. Ručičky mají naprosto přesný chod po indexech a dají se korunkou ladit jejich nulové polohy, třeba u minutové s krokem myslím 1/6 minutového dílku. Měl jsem titanovou verzi - krásně lehké, vhodné i pro alergika, ale náchylné na vlásečnice. Dneska bych bral tu ocelovou verzi. Je o několik tisíc levnější a mám radši na ruce kus hodinek. To je ale věc každého, co preferuje. Vodotěsnost byla 200 m, ale kupodivu neměly šroubovací korunku. 

 

Sám pořád uvažuju, že si je znovu pořídím. Odrazuje mě cena a asi bych už další hodinky neunosil (resp. kvůli nim bych ty moje ostatní hodinky neunosil), tak váhám. Pokud se koupí u autorizovaného prodejce, je na ně záruka 5 let. Dají se sehnat i tady v jednom eshopu výrazně levněji, ale chvilku jsem si s nimi dopisoval a je to samozřejmě šedivka, takže záruka u nich dva roky a kdo ví jak vymahatelná, takže opatrně. Nákup z venku jsem nezkoušel, nejsem toho zastáncem. V kamenném obchodě jdou normálně koupit i se zajímavou slevičkou, takže jsem to tenkrát neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem "preplacane" citizeny jako prvni hodinky po vstupu na chmg. Nebyly se safirem a po mirnem oznaceni skla jsem je prodal a od te doby uz mam jen safirove.

Citizeny mely 8rucicek a cas jsem odecetl, ale bylo to pro me pomalejsi, proto jsem skoncil u trirucickovych potapek, kde kouknu a vidim. Radio je super vec ale nahradil jsem ho termokompenzovany quartzem, odchyl max 3s/rok.

Sinn, nosim uz temer 4roky kazdy den 24/7. Jezdi se mnou i na moto.Ponorkova ocel na pouzdre bez znamek noseni, spona mirne olestena. Poskrabana jen luneta moji blbosti.

Co jsem napsal, je sice mimo ale na vysvetleni.

Urcite se drz safiru. Ja byl s citizeny spokojeny hodne a jsou universalni. Vyzkousej nazivo a hlavne si zkus jen rychle kouknout na cifr, jestli Ti te ty budicky a stupnice nebudou rusit.

Pokud ne, kup a zrus registraci:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...