Přejít na obsah

Vykradli mi kvartýr


dawe009

Doporučené příspěvky

K tomu asi není co říct, je to fakt šílený. Zkušenost je dobrá škola, jen školné je příliš vysoké. 

Blaze tomu, kdo nic nemá. A to jsem tak před týdnem četl, jak je kriminalita na poklesu. U nás v ulici vykradli za poslední rok a půl prakticky každej barák, čtyřem lidem komplet (jedněm důchodcům vybrali patro ve spaní), jinak většinou menší věci. Letos na jaře dokonce vykradli ordinaci, odnesli si prakticky neprodejný blbosti, jako léky a nějaký masážní přípravky a lůžko, po cestě pryč pak ještě vzali ze sousedního baráku z balkonu lahev slivovice. Mně teda ukradli naštěstí "jen" kolo. To čert vem, ale spíš jde fakt o to, že z toho ústavně tak vysoko postavenýho soukromí obydlí je už skoro veřejně přístupný místo pro některý floutky.  Aby taky ne, když ty tresty jsou k smíchu a nějakou nápravnou funkci prakticky neplní. Fakt na to seru, peníze investovat jen do nezbytností a pár drobností, co člověku udělají radost a jinak procestovat, poněvadž jak říkal kdysi známej "co jsem viděl a sežral mi nikdy nikdo nevezme". A to vůbec nebydlím v nějakým cigánově, ba naopak jsem to tu 20 let považoval za pohodovou bezpečnou čtvrť. A bude hůř. Známé kousek od baráku v září zřídili azylový centrum, normálně tam dělá něco na zahradě a přijde si tam bezďák nebo nějakej naplavenej azylant z jihu a chodí se ptát přes plot, jestli jim dají nějaký peníze.. Prostě hnus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No na dědině už taky žádná sláva není. Posledně, když jsem odjížděl z baráku, jsem potkal po cestě cizí partičku baťůžkářů, jak zkoumavě nahlížejí sousedovi přes plot... tak jsem radši objel svůj barák ze zadu, páč jsem doma nechal jen prarodiče a všichni jinak ve škole a v práci. Samozřejmě po chvilce se objevili a jeden už měl nápinky přelézat můj plot . Samozřejmě k ničemu nedošlo a všichni 3 zmrdi brali nohy na ramena, když jsem se objevil a milým hlasem na ně s teleskopem v ruce zvolal, jestli nepotřebují nějak pomoct.... Ale pocit na howno, že doma byli jen bezbranní staroušci a celý barák by si mohli prošmejdit, nebo radši ani nedomýšlet...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně Tě chápu, nejhorší je ten pocit beznaděje...Nám se to stalo začátkem října, kdy nás vyloupili. "Naštěstí" škoda byla jen 150tis. (dvoje obyčejné hodinky, notebook, tablet, mobil a kompletní digi zrcadlovka s objektivy a příslušenstvím). Pojišťovna nám poslala 30 tis.!!! Policie samozřejmě nic...i když tvrdili, že se jim ten mobil dvakrát přihlásil, vždy s jinou SIMkou, ale stejně nezasáhli. 
Stalo se to v noci, kdy jsme byli doma a spali. A nejhorší je ten pocit, že si myslíš, že jsi v bezpečí domova a přitom se Ti nějaký hajzl prochází po bytě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dawe to je fakt strašný, kdybys potřeboval nějak pomoct, tak se ozvi, rád pomůžu.

 

To je hodně tvrdě zaplacená zkušenost. Já s něčím podobným také bohužel počítám, proto mám všechny hodinky doma a nějaké cennosti (a dávám tam i klíče od dražších aut) v trezoru vyšší bezpečnostní třídy, větší hotovost zásadně v bance v bankovní schránce, v baráku alarm a při každém ochodu i na 20 minut do krámu kódujeme, spíme v patře, takže kódujeme na noc sklep a přízemí, barák napojen na bezpečnostní agenturu, která má k nám dojezd 5 minut a na baráku máme ještě do všech stran kamery. Jinak barák pořád zamykáme i když jsme doma. Věřím, že tohle zloděje odradí a doporučuji něco podobného. Ono to sice něco stálo - alarm 50 tisíc,  trezor 30 tisíc, kamerový systém 30 tisíc a za agenturu platíme 600 měsíčně, ale rozhodně lepší než mít strach že někdo přijde. A když přijde a nebudu doma, tak za 5 minut je u nás agentura a pokud budu doma spát, tak v nočním stolku je připravená bambitka. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, je to v pytli, lidi jsou svině, lžou a kradou ... (minimálně někteří)
 
Před lety se mi stalo něco podobného. Vykradli nás za bíléhe dne, když jsme byli v práci. Píšu podobného, protože v našem případě byla způsobená škoda proti té tvé naprosto mizivá. Vzali nějaké "blbosti" a 17 tis. v hotovosti. Štvaly nás zejména mé kapesní Omegy po dědovi a manželčin přívěsek po babičce.
 
Nejhorší na tom je ta bezmoc spojená s vědomím, že se nějaký zkurvený hajzl, kterého nikdo nezval, roztahuje u tebe doma.
 
Jinak policajti je našli, chytli a usvědčili (dle otisků) a soud je odsoudil. Byli dva a nedělali to poprvé, takže už byli v databázi. Z lupu ale samozřejmě už nic neměli, tak jsme se připojili k dalším žadatelům o náhradu škody. Hoši jsou z lochu venku, oficiálně nic nemají a nikde nepracují. Tady je něco špatně.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je další věc. Oni ho nakonec chytnou..když bude krást autorádio..pošlou ho jako recidivista na tri měsíce do basy a on muže pokračovat dal. Tresty za krádeže tohoto typu jsou výsměch všem slušným lidem. A pro tebe je nejhorší, kdyz ho chytnou dřív nez ti neco dá pojišťovna..protože pak ti nedá vůbec nic a můžeš si to vymáhat od nej..on bude v lochu a bez koruny = neuvidis nikdy nic..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....protože pak ti nedá vůbec nic a můžeš si to vymáhat od nej..on bude v lochu a bez koruny = neuvidis nikdy nic..

Mám vlastní zkušenost s vybraným autem. Bylo mi navrhnuto, že mi bude borec posílat 50,- Kč složenkou měsíčně. Tak jsem u soudu řekl: Ať si koupí něco pěkného na sebe. Následně jsem byl zdrbán, že si ani nepamatuji SPZ vlastního auta. Vole, to si nedovolí ani můj šéf. 

 

No to je jedno. Samozřejmě to tady není první případ. Sám zatím žiju v paneláku a mám docela slušné bezpečnostní dveře. Protože sekat trezor do panelu si nějak uplně nedovedu představit. Ovšem myslím, že bezpečnostní dveře samotné jsou už dnes málo. 

 

Jsem v podstatě klidná povaha, ale v tomhle směru mi sekání rukou, narážení na kůl, trhání nehtů přijde jako adekvátní. Jen ho chytit. Co bych za to dal. Na cizí auta, ženské a kvartýr se nesahá.

 

Co je to platné. Ať tě síla provází. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to masakr doufám, že ti najdou něco z těch ukradených věcí. Cca 3 roky zpátky mi ukradli auto a výsledek ....NIC policajt suše oznámil, že už bude nejspíš rozebráno na díly, že s tím vlastně nic nezmůžou. Po nějaké době policie chytila nějaké zlodějíčky, ale nepodařilo se jim prokázat mou Fabii. Mládenci měli trvalý pobyt hlášeny na úřadě a byli " nemajetní " s bohatou kriminální zkušenosti. Jsem celkem pacifista, ale na holomky a výlupky bych s klidným svědomím uplatnil sekání končetin a pobyty v uranových dolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám vlastní zkušenost s vybraným autem. Bylo mi navrhnuto, že mi bude borec posílat 50,- Kč složenkou měsíčně. Tak jsem u soudu řekl: Ať si koupí něco pěkného na sebe. Následně jsem byl zdrbán, že si ani nepamatuji SPZ vlastního auta. Vole, to si nedovolí ani můj šéf. 

 

No to je jedno. Samozřejmě to tady není první případ. Sám zatím žiju v paneláku a mám docela slušné bezpečnostní dveře. Protože sekat trezor do panelu si nějak uplně nedovedu představit. Ovšem myslím, že bezpečnostní dveře samotné jsou už dnes málo. 

 

Jsem v podstatě klidná povaha, ale v tomhle směru mi sekání rukou, narážení na kůl, trhání nehtů přijde jako adekvátní. Jen ho chytit. Co bych za to dal. Na cizí auta, ženské a kvartýr se nesahá.

 

Co je to platné. Ať tě síla provází. 

Trezor nemusíš zasekávat do panelu, stačí si koupit stojací, když bude dvouplášťový tak už ten sám o sobě hned tak někdo neodnese (zvláště když bude zatížen obsahem uvnitř), mne na tom selhala dodávka do bytu, protože mnou vybraná firma ho byla schopna pouze poslat PPLkem, které by ho složilo před barákem, ale jak dostat půltunový trezor do čtvrtého patra (když do výtahu se nevejde), to už neporadili. Když bude menší, stačí ho přišroubovat - já to tak mám, kvůli zbraním, objednal si dva malé, dal na sebe, sešrouboval a přišrouboval k podlaze a zdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trezor nemusíš zasekávat do panelu, stačí si koupit stojací, když bude dvouplášťový tak už ten sám o sobě hned tak někdo neodnese (zvláště když bude zatížen obsahem uvnitř), mne na tom selhala dodávka do bytu, protože mnou vybraná firma ho byla schopna pouze poslat PPLkem, které by ho složilo před barákem, ale jak dostat půltunový trezor do čtvrtého patra (když do výtahu se nevejde), to už neporadili. Když bude menší, stačí ho přišroubovat - já to tak mám, kvůli zbraním, objednal si dva malé, dal na sebe, sešrouboval a přišrouboval k podlaze a zdi.

To je zajímavé, velmi- jak to vypadá ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě dva stejné trezory postavené na sebe. Ten dolní je stadnardní (kvůli certifikátu, aby v něm mohl být uložené zbraně) a ten druhý je na zakázku nižší (aby se na výšku vešly dva na sebe). Ve dnech provrtané díry, prostrčené šrouby a sešroubované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty díry tam měly být předvrtané jak bylo u firmy objednáno a certifikát k tomu byl. Jenže firma je trochu nespolehlivá, takže díry nebyly, ale nemyslím si, že by s tím měl být problém (ostatně ve dnu standardně díry vyvrtané jsou, kvůli přichycení k podlaze). Pod těmi dírami je horní uzamykatelná schránka (např. na náboje), takže přímo do trezoru se zbraněmi přes ně přístup není. Navíc na něm stojí další trezor, který je zakrývá a všechno je to tak napasované do vymezeného prostoru, že by bylo jednodušší zbourat zdi okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnez vyjadruji takto na dalku psychickou podporu a i ja povazuji za silene, ze kdybys tam byl a durazne chranil svuj majetek, tak pujdes sedet..

 

Vzhledem k tomu, ze kolega vyjadril, ze vlakno zalozil z urcite miry i jako osvetove pro ostatni, tak i me to popohani k porizeni alarmu. Zkusenost mam s Jablotronem s pohybovymi cidly a gsm upozornenim. Sli byste do toho ci neceho jineho.. ceho? Nejaka osobni zkusenost a doporuceni? Diky predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tmoris...  Jablotron mam, krom ne moc povedene klavesnice spokojenost. Maji sirokou nabidku cidel a celkem se mi libilo, ze na prvnich 6 mesicu mi dali zdarma pripojeni k jejich bezp. sluzbe a pojisteni do 2mil. Cidla jsou spolehliva, za 5 let jsem mel jen jeden falesny poplach, kdy nejaky brouk coural po cidle, jinak bez problemu. Dobra je i moznost blokovani SMS kody. Otazka je, jak moc umi zlodeji ho obchazet, kdyz je to cesky vyrobce. Doufam, ze to neoverim na vlastni kuzi :). V kombinaci s monosti pripojit se pres mobil k web kamere doma je to myslim super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mozna ustrelim trochu stranou, ale mit doma web kameru napojenou na net, tak verim, ze asi neni vyjimkou, ze se do ni nekdo naboura a cumi skrze ni na tebe...

 

Mam maly trezor kupovany do panelaku kvuli revolveru a potvrzuju, ze byl rovnou od vyrobce vrtany, aby sel uchytit do panelu, takze sel normalne do satni skrine na zem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri Jablotrone som si bohuzial sam nechtiac zistil ako vyradit alarm za cca 5sekund. Sirena sice este nastaveny cas hukala ale sms uz poslat nedokazal (ani volat) lebo gsm modul som si znefunkcnil. Detaily sem samozrejme nepatria. Bolo to pre mna velke rozcarovanie a vytriezvenie, odvtedy som dorobil nejake dalsie systemy, ktore uz vobec niesu tak standardne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mozna ustrelim trochu stranou, ale mit doma web kameru napojenou na net, tak verim, ze asi neni vyjimkou, ze se do ni nekdo naboura a cumi skrze ni na tebe...

 

Mam maly trezor kupovany do panelaku kvuli revolveru a potvrzuju, ze byl rovnou od vyrobce vrtany, aby sel uchytit do panelu, takze sel normalne do satni skrine na zem..

V dobe me pritomnosti je kamera vypnuta, takze by me to celkem prekvapilo :)

 

Add  eskimak... celkem by me to zajimalo z pochopitelnych duvodu. Muzes do PM aspon naznacit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...