Přejít na obsah

Cabot Watch Company - CWC G10


martinbor

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 224
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja jsem byl taky docela zmaten tim G10/W10 a po nejakem hledani a procitani jsem to pochopil tak, ze G10 je obecny nazev pro vojenske hodinky splnujjici urcita kriteria, normy a specifikace. Ten pojem pochazi z nazvu formulare G1098, ktery musi UK vojaci pri faasovani hodinek vyplnit, zkracene mu rikaji G10 a ten nazev se pak prenesl i na hodinky. Zjednodusene se da rict, ze G10 jsou vojenske hodinky ktere se fasujou v armade. Bylo a je X vyrobcu techto hodinek (CWC, MWC, Hamilton, Citizen, Marathon, Smiths...) a kazdy z nich vyrabi Y ruznych modelu. Vsechno to jsou hodinky G10.

 

Vychazim z tohoto clanku a nejakych internetovach diskuzi:

http://www.military-watches.net/G10_Watches.html

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, díky. Myslel jsem  že CWC G10 jsou pouze jedny hodinky.

Koukal jsem na ostatní modely a tohle vypadá taky dobře, jen škoda tý Rondy.

Raději bych tam viděl ETu jako v G10.

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom řemenu vypadaj super. Jo a prej jsou cennější verze, který prošly válkou (dle roku výroby)

a pak prej ty úplně první co maj vyšší pouzdro. Když na to koukám tak bych asi bral tritium, páč vypadá

hezky žlutě. :D Jo a pěkná krabka cigár, přesně do týhle jsem na vojně stříhal metr :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom řemenu vypadaj super. Jo a prej jsou cennější verze, který prošly válkou (dle roku výroby)

a pak prej ty úplně první co maj vyšší pouzdro. Když na to koukám tak bych asi bral tritium, páč vypadá

hezky žlutě. :D Jo a pěkná krabka cigár, přesně do týhle jsem na vojně stříhal metr :D

Ta krabka je nekdy z devadesatych let, takova pekna klasika, jeste bez blbych varovnych napisu. 

 

Filo - tohle mi nedělej s těma obrázkama, jsem se lekl, že mi bliká ve voku :-)

Schvalne jsem nastavil blikani po dvou sekundach, aby nikdo nedostal epilepticky zachvat. :)

 

Já už mám bohužel jen ty novější se super luminovou. Ale zase jsem je získal cestou daru přímo od britského důstojníka

A jak sviti lumi? 

 

post-3194-0-75397800-1458666408_thumb.jpg

 

post-3194-0-54331200-1458666412_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to sedí, končil jsem v devětadevadesátým.

Ještě k tomu označení W10 co jsem dohledal.

označení (např.W10) před lomítkem znamená druh vojska pro které jsou určeny

W10 British Army

0552 Royal Navy

0555 Royal Marines

6BB RAF

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :)

pěkné obrázky nevědí, jak to udělat, je mi líto, ale budu chlubit CWC

 

 

Pekne!

 

Tak to sedí, končil jsem v devětadevadesátým.

Ještě k tomu označení W10 co jsem dohledal.

označení (např.W10) před lomítkem znamená druh vojska pro které jsou určeny

W10 British Army

0552 Royal Navy

0555 Royal Marines

6BB RAF

To je zajimave, diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super Luminova svítí dobře. Bez nějakého zvláštního nasvícení je čas možné odečíst i nad ránem. Tritiu se to samozřejmě nevyrovná, ale svoji funkci to bez problémů plní.

Já jsem samozřejmě chtěl veri s tritiem, ale nějak se mi nechtělo dát na Ebay něco mezi 4000-6000 za někdy až 20 let staré hodinky u kterých bylo tritium už dávno za poločasem svojí životnosti. Když navíc úplně nové s luminovou stojí to samé.

Nakonec moje dilema vyřešil kamarád-kolega stále sloužící u AČR a jeho klika, že v AFG narazil na britského kolegu ochotného přenechat své nenošené CWC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadherne hodinky. Len nie je skoda, ze je tam quartz?  Je to dane nejakou predlohou?

 

Tie remene su paradne, klobuk dolu.

Remeny jsou takove samodomo, ale zbylo mi doma trochu kuze ze zkracenych kozenych kalhot, tak jsem ji zneuzil. :)

Quartz tam je proto, protoze si to tak objednala armada. 

 

 

Chlapi, díky za toto vlákno, odkazy a možnost načerpat spoustu zajímavých informací .... CWC G10 mě dost chytly a mohli by vhodně doplnit mé Precisty.

Jen smele do toho, jsou to strasne sympaticke hodinky za babku. 

 

post-3194-0-48990400-1459790506_thumb.jpg

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...