Přejít na obsah

SEIKO DIVERŚ SKX007


Doporučené příspěvky

Žádná záhada to není, přestaň s nimi blbnout, když tak povytáhni korunku, vlažným fénem je vysuš a zavez je hodináři k přetěsnění. Pokud se Ti mlží, pak zřejmě špatně těsní a může se Ti stát že strojek začne korodovat. Píšeš že jsou funglovky, ale neuvádíš z jakého roku: pokud několik let ležely, pak ta vodotěsnost u nich už nemusí být. A jak si na to přišel že mají antireflex - pokud tedy v nich nebylo měněno sklo za safír s antireflexem - jinak je v nich jen hardlex bez antireflexu.

Máš pravdu s tím hadlexem. Zmátl mě jiný odstín skla oproti mým Roamerům se safírem. Teda stejně se mi zamlží sklíčko,jen když prohřáté hodinky položím sklem na led. Ten opar po chvíli zmizí i bez vysoušení.  Myslíš, že je to závada? Uvažuji. Víš jsem na vozíku, a tak hned nemohu do hodinářství. Nejdřív až bude teplo. A fakt ani nemám tušení, kdo provádí záruční servis Seiko. Na koho se dá v tom spolehnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Máš pravdu s tím hadlexem. Zmátl mě jiný odstín skla oproti mým Roamerům se safírem. Teda stejně se mi zamlží sklíčko,jen když prohřáté hodinky položím sklem na led. Ten opar po chvíli zmizí i bez vysoušení.  Myslíš, že je to závada? Uvažuji. Víš jsem na vozíku, a tak hned nemohu do hodinářství. Nejdřív až bude teplo. A fakt ani nemám tušení, kdo provádí záruční servis Seiko. Na koho se dá v tom spolehnout?

Pokud se mlží, pak netěsní, možná stačí pokusit se utáhnout více dýnko, možná bude třeba vyměnit i těsnění, takhle to nelze říci, nic závažného to zase tak nebude a když s nimi nepolezeš do vody, nemělo by se nic závažného stát. Nicméně pokud jsou v záruce, tak bych to nepokoušel a reklamoval. Reklamace se uplatňuje u prodejce, který by měl být uveden na razítku na kartě. Pokud jsou kupované ze zahraničí, měly by mít mezinárodní záruku: pak bych ji u uplatnil  Koscomu, který je oficiálním zástupcem Seika u nás a vyřizuji i servis. Asi bych zkusil přímo kontaktovat je a domluvit se s nimi. Hodinky jim pak samozřejmě můžeš např. zaslat jako cenné psaní poštou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se mlží, pak netěsní, možná stačí pokusit se utáhnout více dýnko, možná bude třeba vyměnit i těsnění, takhle to nelze říci, nic závažného to zase tak nebude a když s nimi nepolezeš do vody, nemělo by se nic závažného stát. Nicméně pokud jsou v záruce, tak bych to nepokoušel a reklamoval. Reklamace se uplatňuje u prodejce, který by měl být uveden na razítku na kartě. Pokud jsou kupované ze zahraničí, měly by mít mezinárodní záruku: pak bych ji u uplatnil  Koscomu, který je oficiálním zástupcem Seika u nás a vyřizuji i servis. Asi bych zkusil přímo kontaktovat je a domluvit se s nimi. Hodinky jim pak samozřejmě můžeš např. zaslat jako cenné psaní poštou.

Jo díky za rady. Máš recht. Teď jsem se podíval na doklady, a našel tu záruční kartu Seiko. Je tam nějaké I Hodinářství, Bohuňovice. Tak to snad nebude problém. To mi spad kámen ze srdce. Ten původní prodejce XY firma s.r.o. je jen prodejce. Po neděli zavolám do toho hodinářství. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirko, do hodinek se Ti proste dostala "nejak" voda.. Mohl jsi mit povolenou korunku a napr si umyt ruce/ ponorit do vody, nebo to muze byt klidne spatne tesnici dynko, jako tu bylo zminvano apod.  To, co popisujes, jsou jen zakony fyziky. Teply vzduch dokaze navazat vice vody a naopak. Sklicko je jedno z mist, ktere ztraci teplotu nejrychleji. Kdyz se hodinky ochladi, vzduch prirozene ztraci vlhkost. V uzavrenych hodinkach to bohuzel znamena, ze ta voda musi nekde zkondenzovat - zamlzi se sklicko (je logicky nejchladnejsi), pripadne mohou zkondenzovat i miniaturni kapky vody.. Naopak kdyz pak prijedes domu (do tepla), hodinky se odmlzi a vypadaji v poradku. Bude potreba je rozdelat, vysusit, promazat, pretesnit.. Nastesti je mas v zaruce, preji hodne stesti!  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju k výběru, SKX007 jsou skvělá volba. Nicméně to mlžení sklíčka není dobré. Radši bych je někam zanesl na prohlédnutí. Jakmile se mlží, je něco špatně.

Jinak dík za 1. gratulaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirko, do hodinek se Ti proste dostala "nejak" voda.. Mohl jsi mit povolenou korunku a napr si umyt ruce/ ponorit do vody, nebo to muze byt klidne spatne tesnici dynko, jako tu bylo zminvano apod.  To, co popisujes, jsou jen zakony fyziky. Teply vzduch dokaze navazat vice vody a naopak. Sklicko je jedno z mist, ktere ztraci teplotu nejrychleji. Kdyz se hodinky ochladi, vzduch prirozene ztraci vlhkost. V uzavrenych hodinkach to bohuzel znamena, ze ta voda musi nekde zkondenzovat - zamlzi se sklicko (je logicky nejchladnejsi), pripadne mohou zkondenzovat i miniaturni kapky vody.. Naopak kdyz pak prijedes domu (do tepla), hodinky se odmlzi a vypadaji v poradku. Bude potreba je rozdelat, vysusit, promazat, pretesnit.. Nastesti je mas v zaruce, preji hodne stesti!  :cheers:

Díky Axeli za příspěvek. Já jsem na dotaženou korunku opatrný. Každopádně máš pravdu, že se to řešit musí. Ihned po neděli dohodnu reklamaci v hodinářství. Jinak šlapou Seika pěkně s asi +10s odchylkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju k pěkným potápkám. Snad brzy problém vyřešíš a budou tě dlouho sloužit. Myslím, že servis Seiko dělá i Altro...

Díky Gustafe. Poinformuji, jak jsem dopad s reklamací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře si vybral, z toho rosení se nenech otrávit, poradí si s tím a budeš mít hodinky, co vydržej atomovej výbuch.

Navíc se můžeš vyřádit s různejma řemenama, to lesklý pouzdro je super, dá se s ním v létě házet prasátka na ženský  z  vokna.

Díky vážený kolego za hodnocení mé volby. To byl můj 3. nákup hodinek koncem roku. 1.Hugo Boss - To byla hrůza. Na monitoru v e-shopu pěkné, ale skutečnost otřesní. Ocelový tah nepřesný s strženýma hlavama šroubků. Korunka se vyklala, a nepřesné otáčela ručičkama. Navrátil. 2. Doxa - Krásné a bezchybné. Však můj špatný zrak je nezvládal. Stali se pěkným vánočním dárkem. 3. Seiko - Chybička se vloudila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky vážený kolego za hodnocení mé volby. To byl můj 3. nákup hodinek koncem roku. 1.Hugo Boss - To byla hrůza. Na monitoru v e-shopu pěkné, ale skutečnost otřesní. Ocelový tah nepřesný s strženýma hlavama šroubků. Korunka se vyklala, a nepřesné otáčela ručičkama. Navrátil. 2. Doxa - Krásné a bezchybné. Však můj špatný zrak je nezvládal. Stali se pěkným vánočním dárkem. 3. Seiko - Chybička se vloudila.

Chybička se může vloudit i u tvých vysněných Omega za kilo, na  který si uškudlíš, to je jako s autama, za těch pár let, co tu jsem, si troufnu něco poradit. Hodinky nos, užívej si je a zbytečně je nešetři,  jsou od toho, aby se používaly, na nějakej ten škrábanec kašli. Vím tu o pár skutečných pokladech, ale jejich majitelé jsou si toho vědomi a tak s tím nakládají.

Ta věc, kterou tu s nadšením fotíš, byla a je postavená proto, aby ti sloužila, ne naopak :cheers:

Hlavně si je užívej, o nic jinýho tu neběží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOSA: gratulace k ikonickym kukackam. Nenech se otravit, Seiko je dobra volba!!

Drzim palce, at vse dobre dopadne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybička se může vloudit i u tvých vysněných Omega za kilo, na  který si uškudlíš, to je jako s autama, za těch pár let, co tu jsem, si troufnu něco poradit. Hodinky nos, užívej si je a zbytečně je nešetři,  jsou od toho, aby se používaly, na nějakej ten škrábanec kašli. Vím tu o pár skutečných pokladech, ale jejich majitelé jsou si toho vědomi a tak s tím nakládají.

Ta věc, kterou tu s nadšením fotíš, byla a je postavená proto, aby ti sloužila, ne naopak :cheers:

Hlavně si je užívej, o nic jinýho tu neběží...

Jasně. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOSA: gratulace k ikonickym kukackam. Nenech se otravit, Seiko je dobra volba!!

Drzim palce, at vse dobre dopadne ;)

Díky tano za duševní podporu. Něco jsem si o firmě Seiko načetl, a tak jsem si ty své Seika koupil. Nová zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...