Přejít na obsah

Seiko Scuba Divers - identifikacia


jusmi

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

dostali sa mi do ruky tieto Seiko Scuba Divers. Vedeli by ste mi prosim pomoct blizsie identifikovat co su zac? pripadne aj rok vyroby podla SN? SN je 9D5046, avsak nemam take znalosti, aby som urcil dekadu.

Trosku ma matie, ze spredu na ciferniku je 6309 - 735M R 0, avsak zozadu na dynku je 6309-0020 A0 -> je mozne ze  niektory z dielov nie je original a je vymeneny z inych hodiniek?

Zaujimava informacia: maju obojstranne otocnu lunetu. Davnejsie som sa kdesi docital, ze to je vraj featura tohto modelu a nie bug.

 

Vopred dakujem za pomoc   ;)  

post-39073-0-69996500-1484126265_thumb.jpg

post-39073-0-90514800-1484126272_thumb.jpg

post-39073-0-28638500-1484126279_thumb.jpg

post-39073-0-75767700-1484126284_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s modelem nevím, ale oboustranně otočná luneta byla u modelu 6309 běžná. Já mám klasické 6309-7040 a mám to taky tak :-)

 

Dodatek - tady máš vysvětlení

 

http://forums.watchuseek.com/f281/how-buy-seiko-6309-diver-collectors-buying-guide-140799.html

Upraveno uživatelem drew83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nápis na dýnku 6309 je typ kalibru(strojku), to druhé je typ pouzdra

nicméně bych řekl, že to je nějaká složenina z bůhvíjakých dílů

kalibr 6309 by měl být day-date, což ti jaksi chybí, dýnko vypadá jak vypalované laserem, což Seiko nedělá, nápisy jsou ražené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě Tě zklamu, obávám se že to nějaká podivná skládačka: korunka, i když není zašroubována, tak má evidentně problém přiléhat k pouzdru. Ciferník, ručičky, vložka lunety, jsou nové a neodpovídají stavu pouzdra. Nejvíce problematické je dýnko, protože stejné sériové číslo je použité několikrát - vit např. zde. Co je uvnitř za strojek? I když možná raději nevědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......

......

...... dýnko vypadá jak vypalované laserem, což Seiko nedělá, nápisy jsou ražené

Tady mas samozrejme pravdu, jen trochu doplnim, aby se toho nekdo mene znaly problematiky nechytil jako dogmatu, ze (bohuzel) nektere nove Seika uz laserem na dynku napisy maji. Kdyz sem to mel poprve v ruce, zhrozil sem se. Za sebe muzu rict, ze se mi to nelibi a vidim v tom prilisnou snahu zlevnovat vyrobu.

post-39943-0-36328100-1484131040_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za reakcie.

To, ze to bude skladacka som si myslel, nakolko mnoho informacii co som pogooglil bolo protichodnych. 

Navyse je zjavne ze hodinky boli rozoberane, nakolko si mozte vsimnut, ze indexy nelicuju s vnutornou stupnicou - mozte to vidiet hned na prvej foto na indexe 12.

Viackrat pouzite SN moze znamenat nejaku hromadnu fake vyrobu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říká se tomu i Feiko. Je to skutečně skládanka z různých materiálů. Seiko nikdy nevyrábělo model 6309-0020. Pouzdro 0020 je novějšího data a vyrábělo se až pro strojky 7S26. Do té doby to byl typ 7000, 700A, 7020, atd. Až bys oddělal lunetu, nebude tam pravděpodobně kulička, jako na původních modelech, ani planžeta, jako na novějších, ale obyčejný drátek. Jak už tady poznamenal některý kolega, tak strojky a ciferníky 6309 byly vždy DAY DATE. Toto je značené 6309 a je to jen DATE jako u 7002. Dýnko už komentováno bylo, je to vyrobeno pomocí laseru a to seiko u starších modelů nedělalo.

Prostě všechno zle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říká se tomu i Feiko. Je to skutečně skládanka z různých materiálů. Seiko nikdy nevyrábělo model 6309-0020. Pouzdro 0020 je novějšího data a vyrábělo se až pro strojky 7S26. Do té doby to byl typ 7000, 700A, 7020, atd. Až bys oddělal lunetu, nebude tam pravděpodobně kulička, jako na původních modelech, ani planžeta, jako na novějších, ale obyčejný drátek. Jak už tady poznamenal některý kolega, tak strojky a ciferníky 6309 byly vždy DAY DATE. Toto je značené 6309 a je to jen DATE jako u 7002. Dýnko už komentováno bylo, je to vyrobeno pomocí laseru a to seiko u starších modelů nedělalo.

Prostě všechno zle...

 

ano, cele zle :) zaujimave, ze ten kto robil tento fake cifernik, tak tam urobil okienko len na DATE a napisal tam model strojceku 6309 (ktory by mal mat otvor aj pre zobrazenie DAY).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, cele zle :) zaujimave, ze ten kto robil tento fake cifernik, tak tam urobil okienko len na DATE a napisal tam model strojceku 6309 (ktory by mal mat otvor aj pre zobrazenie DAY).

Nějakou moc velkou logiku bych v tom nehledal, spíše bude zajímavé, co je v tom za strojek? Zkus je otevřít a strojek nafotit. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pokud tam teď dáš korunku, vytáhneš do první pozice a budeš točit, tak na jednu stranu bude skákat věnec datumový, druhým směrem otáčení se posune to kovové ozubené kolo blíže ke středu strojku, zapadne do toho ozubeného kola u středu a spolu by otáčela chybějícím dnovým věncem. Je tam i vidět u středu taková "palička" na tenkém kousku kovu, ta "palička" zapadá do zubů zespodu DAY věnce a vystřeďuje ho do okénka v ciferníku.

 

teď o víkendu jsem jeden 6309 rozebíral a černé věnce a podložka na DAY věnec(která přijde nasadit na osu otáčející hodinovou ručkou) mi zbyly, pokud bys chtěl. Ale jelikož v cifru stejně nemáš díru na DAY, tak je to asi jedno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pokud tam teď dáš korunku, vytáhneš do první pozice a budeš točit, tak na jednu stranu bude skákat věnec datumový, druhým směrem otáčení se posune to kovové ozubené kolo blíže ke středu strojku, zapadne do toho ozubeného kola u středu a spolu by otáčela chybějícím dnovým věncem. Je tam i vidět u středu taková "palička" na tenkém kousku kovu, ta "palička" zapadá do zubů zespodu DAY věnce a vystřeďuje ho do okénka v ciferníku.

 

teď o víkendu jsem jeden 6309 rozebíral a černé věnce a podložka na DAY věnec(která přijde nasadit na osu otáčející hodinovou ručkou) mi zbyly, pokud bys chtěl. Ale jelikož v cifru stejně nemáš díru na DAY, tak je to asi jedno

 

Dakujem, ale musel by som vyrobit do cifernika okienko na DAY :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbytečné vyhazování peněz. Kdyby ten strojek byl v origo pouzdru, tak snad. Pokud stály pár korun, pak na dorasování s cílem otestovat co automaty všechno vydrží bych nechal tak.

Aj ked to nie je az taka vysoka cena, ale tak ako pises, pohram sa s nimi, rozoberiem, poskusam - aspon sa nieco naucim prakticke. Pripadne ich nasledne posuniem niekomu, kto by ich chcel vyuzit na rovnake ucely :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych na naučení to je fajn kalibr, bytelný a pěkně přehledný

v pondělí jsem jeden rozebíral, potřeboval jsem to malé plastové kolečko (viz fotka), které otáčí "palcem" na změnu dne a data. Na fotce je už sundaný můstek, pod kterým to je. Je i vidět vystřeďovací "páka" na datumové kolo

potřeboval jsem to kolečko do quartz kalibru 7546, mají toho hodně společného

post-23099-0-85205000-1484211551_thumb.jpg

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejhorší je, že nejsem vůbec šikovný, klepu se mi ruce jako blázen a navíc mám oči na tuhle titěrnou práci úplně naprd :) 

musim vyndat kontaktní čočky a dělat to tak z 1cm bez brýlí :D  to je panečku pohled. Navíc čistý stůl, velký, na něm položené A3 čistého papíru a i tak se mi občas vytratí šroubek na zem. To je potom zábava je hledat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...