Přejít na obsah

Mé první nákupy


Doporučené příspěvky

Jak skřítek do neštěstí přišel

Aneb ?Varování začátečníkům, aby nedopadli jako já?

(hezké fotografie jsou z netu, ty ošklivé mé)

Když jsem se v prosinci rozhodl koupit něco nového na své zápěstí, netušil jsem, jak to dopadne. Chtěl jsem něco nenápadného, co dlouho vydrží a nevypadá na mé tlusté ruce úplně blbě. Značka byla předem daná, protože existují jen dvě možnosti ? Noname nebo Rolex. Výběr modelu byl o něco složitější, ale nakonec zvítězily Expy. Občas se tu na fóru objeví a věděl jsem, že je to jen otázka času, kdy na mě nějaké zbydou. Nemusel jsem čekat dlouho. Cena byla až podezřele nízká (vždyť je to Rolex!!), ale krabice vypadala docela původně a tak jsem si to zdůvodnil tím, že se jedná o kousek vyráběný na noční směně. Hned jsem zamířil do Pařížské, abych si nechal přidat pár článků a mohl je začít nosit. Zamilovaně jsem se koukal na své zápěstí a říkal si, že už do konce života zůstanu věrný. Ani jsem si neuvědomil, že tuto větu používám docela často. Nechtěl jsem být zbrklý a tak pár prvních nocí trávily na nočním stolku. Až po třech dnech jsem si je vzal poprvé i do postele. Po týdnu sice nadšení úplně neopadlo, ale začal jsem mít pocit mírné nudy. Chtělo to trochu oživit. Jenže ? co si člověk může koupit po Rolexkách?

post-50624-0-59584500-1484321121_thumb.jpg

post-50624-0-20128500-1484321115_thumb.jpg

 I vzpomněl jsem si na svého dědu a jeho úsloví o hodinkách s vodotryskem. Jasně ? to je to pravé oživení. A v létě mohou i osvěžit. Uběhlo pár dní a na fóru se objevily ONY. Vodotrysk sice nemají, ale přípravu na něj už ano. Hodinky s pumpou a hydrantem prostě mít musím. Tentokrát byla komunikace náročnější, protože prodejce byl až z Dálného východu. Naštěstí v inzerátu nebyla záludná slova jako čučoriedka, uškatec či mihalnice, a tak jako pravidelný divák slovenských pondělních inscenací jsem jazykovou bariéru hravě překonal. Ovšem zahraniční platba už problém byl.

post-50624-0-21105300-1484321396_thumb.jpg

post-50624-0-83451900-1484321105_thumb.jpg

post-50624-0-45571300-1484321088_thumb.jpg

Než se mi po dvou hodinách povedlo zvládnout boj s internetovým bankovnictvím, objevily se na fóru ?bondovky?. A Bond je taková klasika, že jsem nedokázal říct ne. Napsal jsem až 45 minut po zveřejnění inzerátu a nenapadlo mě, že bych mohl mít úspěch. Bondovky přece musí chtít každý! Ale doufal jsem v umístění v první desítce, které by má úlisná SZ mohla vylepšit. Jaké bylo mé překvapení, když jsem měl ráno odpověď, že jsem byl první, a když rychle pošlu peníze, budou hodinky mé. S prodejcem máme stejnou banku a tak měl peníze během deseti minut na svém účtu. Rozradostněn jsem si znovu pročetl původní inzerát, prohlédl nepůvodní fotky ? a úplně jsem ztuhnul. Ony jsou to Omegy!!! Níž už je snad jen Breitling s křidélky pro větší pocit jistoty, klidu a bezpečí. No co, nějak to přežiju, a když bude nejhůř, můžu ten tunýlek zamalovat CD popisovačem.

post-50624-0-29411100-1484321083_thumb.jpg

post-50624-0-11267200-1484321078_thumb.jpg

A to jsem stihl za dva týdny od prvního nákupu. Proto všechny začátečníky varuji před pravidelným obnovováním stránek chronomagu a pocitem, že potřebujete více než jedny hodinky. Já jsem se dostal do stavu, kdy přemýšlím, které budou ty čtvrté. I roční období jsou čtyři. Jenže co bude potom? Rozhostí se v mé duši prázdno nebo při pohledu do kalendáře zjistím, že rok má dvanáct měsíců?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome docela jsi to rozjel :D az bude cas mohli bysme nekdy na kafe, na ty Grahamy bych se rad podival a taky by me zajimaly tvoje dalsi plany, protoze tohle mi trochu pripomina "me zamlada" :) :) :)

Velmi rád někdy zajdu (když máš teď spoustu času na mateřské dovolené :) ). Až budeš mít čas, ozvi se mi SZ nebo SMS.

 

 

A take dik, zes postnul i fotky z netu, bez toho by se ty Tve hure identifikovaly :-)

No flame, jen popichnuti. Me prvni fotky zde byly urcite horsi...

Fotky jsou příšerné, ale od skřítka (který se tím Predatorem při focení pořezal) nikdo lepší nečeká. Autenticita je důležitá ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro to vypadá, že to, co si druzí prožívali i 15 let, tak ty jsi zvládl za 14 dní...neuvěřitelné :)

Tak vítej, jsem opravdu upřímně zvědavý na další průběh tvé cesty :)

Už toho směrem nahoru zase tolik nemáš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro to vypadá, že to, co si druzí prožívali i 15 let, tak ty jsi zvládl za 14 dní...neuvěřitelné :)

Ono to jen tak vypadá, to jsou 20 let potlačované touhy, kdy jsem přežíval na keramice (Rado) a Oriskách :). A ke každému z těch nových kousků mám nějaký svůj příběh, takže jsou to spíš (i)racionální volby. Proto ty další jmenované (snad jsem zkratky pochopil správně ;) ) mě moc nelákají. Spíš to vidím ještě na IWC (pro podzimní nošení) a ukecání příštího Ježíška (modré Yachty). A potom už nic nebudu chtít. Možná... Snad....

 

Nastup vskutku grandiozni a az na ten zapalovac krasne kousky

 

 

Já ti dám zapalovač. Kdybys ho viděl v reálu (nebo ho dokonce měl na ruce, nechtěl bys už nic jiného :). Teda pokud máš aspoň 100 kg  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, troje hodinky jeste neni tak moc, aby s tim neslo neco udelat. Kdyz je das do prodeje s nejakou, rekneme 30%, slevou, prodaji se rychle a ty ve finale usetris spostu penez. Samozrejme za predpokladu, ze se odsud obratem odhlasis a zapomenes, zes vubec kdy nejake hodinky mel...chtel. No ale jestli hodlas pokracovat, tak panbuh s tebou a zly pryc...

 

Doporucuji dukladne procist nasledujici vlakno. Otevri si lahvinku, bude to na dyl ;)

 

V telefonu neumim uplne dobre odkazovat, ale nejak si s tim poradis.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/78074-wizard-ov-aneb-vývoj-chronohňupa/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, troje hodinky jeste neni tak moc, aby s tim neslo neco udelat. Kdyz je das do prodeje s nejakou, rekneme 30%, slevou, prodaji se rychle a ty ve finale usetris spostu penez. Samozrejme za predpokladu, ze se odsud obratem odhlasis a zapomenes, zes vubec kdy nejake hodinky mel...chtel. No ale jestli hodlas pokracovat, tak panbuh s tebou a zly pryc...

 

Doporucuji dukladne procist nasledujici vlakno. Otevri si lahvinku, bude to na dyl ;)

 

V telefonu neumim uplne dobre odkazovat, ale nejak si s tim poradis.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/78074-wizard-ov-aneb-vývoj-chronohňupa/

Tak jsem úplný začátečník a nechci nic uspěchat. Troje jsou pro začátek tak akorát :). Vývoj chronohňupa jsem si pročetl i bez lahvinky. Naštěstí jsem byl u čtení sám a tak záchvaty smíchu nikoho nerušily. Pořád jsem si říkal  "Proboha, proč to ten člověk dělá? Normálně si koupím hodinky, pár let je nosím, potom je dám do krabice a koupím si další". No a při usínání mě už napadaly podivné myšlenky. Co kdybych prodal Expy a bondovky a zkusil třeba suby? Naštěstí mi zdejší systém ještě dlouho neumožní prodávat. Uffff. 

PS. Původně jsem si myslel, že "status varování" varuje ostatní před nováčkem. Už jsem pochopil, že to je varování pro mě - něco jako texty na cigaretách. Jen bych doporučil doplnění. Něco jako "Status varování - Návštěva Chronomagu způsobuje závislost a může způsobit rozvrat rodiny " :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kousky klasicke i nevsedni. tak to ma byt. imo ted uz to budes jen ladit k dokonalosti (a grahamy casem pujdou:))

První (možná někdy v daleké budoucnosti) půjdou bondovky, potom expy a Grahamy už na trhu fakt nebudou :)

Když si nechávám i tuhle zvrhlost ... (schválně, kdo to pozná ;) )

post-50624-0-04792300-1484400235_thumb.jpg

post-50624-0-65455100-1484400259_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Proboha, proč to ten člověk dělá? Normálně si koupím hodinky, pár let je nosím, potom je dám do krabice a koupím si další"

V pohodě, já to taky nechápu...  :)

Měl jsi začít od Adama (čti od Seika), takhle jsi nastoupil na loď Velkých Prodělků rovnou...ale to nevadí, hlavně že máš radost - o tom to přece je, ne ?

Tak držím palce, myslím, že si budeme rozumět  :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, já to taky nechápu...  :)

Měl jsi začít od Adama (čti od Seika), takhle jsi nastoupil na loď Velkých Prodělků rovnou...ale to nevadí, hlavně že máš radost - o tom to přece je, ne ?

Tak držím palce, myslím, že si budeme rozumět  :evil:

Díky za slova útěchy.

A přitom jsi to byl právě ty, který mě před nastoupenou cestou málem zachránil. Když jsem si v prosinci vybíral první kousek, chtěl jsem Rado, které jsi prodával. Ale než jsem se rozhoupal, byly pryč. A tak jsem nasedl na tygra ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...