Přejít na obsah

Hodinky vojenských pilotů


Mike.

Doporučené příspěvky

Ja myslim ze tie hodinky ceskych pilotov dopadli na koniec este celkom dobre co myslite?

 

Viem ze obyc v7750 by siel asi obstarat aj lacnejsie, ale aj drahsie.... dalej tieto designom a kvalitou nikoho neurazia. A po konci sluzby z nich bude myslim celkom cenny zberatelsky artikel :)

 

Osobne mi prijdu milsie nez tie citizeny lebo ak by sme sli do baterky a prahli po pomere cena/vykon tak jasna volba by bola G-shock.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Já Askanie jako zápůjčku na ruce bohužel nenosím, jako pilotovi ultralajtu mi nikdo nic nedá, ale tu informaci mám taky, poslala mi ji Tisková a informační služma Ministerstva obrany, mj. jsem se jich ptal i na historii hodinek Lemania v ČS letectvu, takže cituji:

 

"Příjemný dobrý den,

 

Vaše informace je správná. Piloti hotovostních letounů Jas-39 Gripen používají uvedený typ hodinek, které byly pro jejich potřeby pořízeny ve výběrovém řízení. Letecké hodinky tvoří standardní součást výbavy létajícího personálu a jako takové zůstávají v majetku armády (jsou vydávány jako zápůjčka).

 

Pokud jde o ?historickou? součást Vašich otázek, nemáme bohužel k dispozici příslušné informace. Jde spíše o otázku na specializované odborníky či badatele. Osobně se domnívám, že máte pravdu a letecké hodinky Lemania byly ve výbavě čs. vojenského letectva již v období před 2. sv. válkou a zejména v průběhu demobilizace a následné likvidace čs. armády a letectva po březnu 1939 jich mnoho zůstalo v majetku bývalých vojáků. Po skončení 2. sv. války byly využívány jak předválečné zásoby, tak zejména kořistní materiál po německé armádě. Výjimkou nebylo ani letectvo, naopak. S touto otázkou by Vám pravděpodobně mohli více pomoci odborníci Vojenského historického ústavu, v jehož bohatých sbírkách jistě jsou letecké hodinky zastoupeny, často i z pozůstalostí významných osobností čs. vojenství."

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o ?historickou? součást Vašich otázek, nemáme bohužel k dispozici příslušné informace. Jde spíše o otázku na specializované odborníky či badatele. Osobně se domnívám, že máte pravdu a letecké hodinky Lemania byly ve výbavě čs. vojenského letectva již v období před 2. sv. válkou a zejména v průběhu demobilizace a následné likvidace čs. armády a letectva po březnu 1939 jich mnoho zůstalo v majetku bývalých vojáků. Po skončení 2. sv. války byly využívány jak předválečné zásoby, tak zejména kořistní materiál po německé armádě. Výjimkou nebylo ani letectvo, naopak. S touto otázkou by Vám pravděpodobně mohli více pomoci odborníci Vojenského historického ústavu, v jehož bohatých sbírkách jistě jsou letecké hodinky zastoupeny, často i z pozůstalostí významných osobností čs. vojenství."

 

No moc toho nevědí.....a co vědí to ještě popletou ;)

No na VHÚ by to stálo napsat,jen se trochu bojím,že toho moc nenapíšou. Nemám s nimi moc dobré zkušenosti...A co se týče těch hodinek v depozitu ,to už si vůbec žádné iluze nedělám,dal bych ruku do ohně za to ,že jsou vesměs všechny rozkradeny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Askania je "nove zrozena" firma hodinek. Vetsinou pouzivaji strojky z Cini, malo modelu ma Svicarski strojky.

Pravdepodobne i vetsina tech druhejch komponentu z kterejch ty hodinky delaji je z Chini.

80 000 korun? Chtel bich videt toho blazna co by za ne dal takovi penize!

V Anglictine se takovim hodinkam rika "mushroom" hodinky. To znamena znacky hodinek co vylezou z niceho, prodavaji se hlavne na EBAY, a potom rychle zmizi.

Je to smejd. Samozdrejme, funkci hodinek maji, ale zadna kvalita to nejni!

Ten strojek v tech Tempelhof hodinkach, zda se vam opravdu ze to je ETA? Mne moc ne! Podivejte se na ten finish a ty sroubky!

 

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Askania je "nove zrozena" firma hodinek. Vetsinou pouzivaji strojky z Cini, malo modelu ma Svicarski strojky.

Pravdepodobne i vetsina tech druhejch komponentu z kterejch ty hodinky delaji je z Chini.

80 000 korun? Chtel bich videt toho blazna co by za ne dal takovi penize!

V Anglictine se takovim hodinkam rika "mushroom" hodinky. To znamena znacky hodinek co vylezou z niceho, prodavaji se hlavne na EBAY, a potom rychle zmizi.

Je to smejd. Samozdrejme, funkci hodinek maji, ale zadna kvalita to nejni!

Ten strojek v tech Tempelhof hodinkach, zda se vam opravdu ze to je ETA? Mne moc ne! Podivejte se na ten finish a ty sroubky!

 

Tak ,tak je to opět jeden z trapných úletů našeho novodobého letectva.......Holt "ouplatky" jsou "ouplatky" .Chtěl bych vidět to výběrové řízení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem, ža Askania je firma stará asi 90 let a dělala kdysi letecké přístroje a i hodinky už dělají dlouho. Kvalitu si netroufnu hodnotit. A ta cena není 80 tisíc ale "pouhých" 60...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem, ža Askania je firma stará asi 90 let a dělala kdysi letecké přístroje a i hodinky už dělají dlouho. Kvalitu si netroufnu hodnotit. A ta cena není 80 tisíc ale "pouhých" 60...

 

No protože teď k nim nedostaneš let v L-39, ale jenom nějakou vyhlídku v Cessně, nebo něčem podobném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO Askania není čína. Je to skutečně stará firma, nicméně zkrachovala (myslím) a nyní někdo koupil značku a rozjel výrobu. Tedy něco na způsob třeba Precisty. Nicméně cena Askanie je šílená. Tedy především v čechách, ale i jinde. POkud jde o strojky, nejde o čínu. Jsou to klasické ETA, především 2824 a 7750, která je i těch hodinkách pro naše letectvo. Stačí se podívat na parametry a na zadní strany hodinek (třeba na www.watch.de , což rozhodně není obchodník s čínou). Bohužel u askanie jdou v maskování ještě dál než prim. U něj alespoň najdete, že jejich kalibr 73 vychází z 2824 (jak moc vychází je všeobecně známo). U askanie nikoli.

 

Imho se tedy nejedná o hodinky nekvalitní, nicméně však u nás silně předražené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekomenduji precist v Forumu Watchuseek ty "thread" o Askanie. Napriklad : www.forums.watchuseek.com/showthread.php?t=97779 Otevre vam to oci!

Naprikrat Askania Quadriga je mascovana Cinska Seagull ST 19. Nektere modely maji ETA strojky a evropske pouzdro, ale vetsina ma cinske. :smile_anim:

Askania vlasni firma "Eurosina", registrovana v Baslu. Majitele jsou z Hong Kong a Ciny. Web adressa Eurosini je: www.sea-gull.eu fyzicka adresa: Eurosina Ltd, Amerbachstrasse 109, Basel Svicarsko.

To je krasne, vidte? Taky je Eurosina evropskim agentem "kvalitnich" znacek Tianjin Seagull Watch Co, Dalian Watch Co a Yantai Watch Co !!!!!

Nastesti kvalita pilotu nejni odvisla no hodinkami, ale na vycviku a letadle. Doufam!

 

IMHO se jedna o hodinkach typ "lacinej smejd", cenovne by meli tak stat mezi 150 Euro do 350 Euro.

60 000 korun?

 

Svedske rikani, volne prelozeno: " S dobrou reklamou se i da prodat vlockova kase v konzerve"

 

:giljotiini:

Upraveno uživatelem Janne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...