Přejít na obsah

Hodinky vojenských pilotů


Mike.

Doporučené příspěvky

A budou pořád přibývat jen už se budou jmenovat jinak: K-8 Karakorum - podobnost tohoto Čínsko-Pákistánského projektu s jakýmsi výrobkem z Aera je čistě náhodná :D

 

No, je. Tohle totiž opravdu není Aderdas nebo Relox. Je použito pouze stejného základního konceptu, jinak je to jiná mašina. To je stejné jako tvrdit, že L-39 je jen obšlehlá F-5/T-38 (byť pro některé její části byla asi víc než jen inspirací)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je. Tohle totiž opravdu není Aderdas nebo Relox. Je použito pouze stejného základního konceptu, jinak je to jiná mašina. To je stejné jako tvrdit, že L-39 je jen obšlehlá F-5/T-38 (byť pro některé její části byla asi víc než jen inspirací)

 

Jako dodavatel některých částí pro oba výrobce mám poněkud jiné informace.... :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Ahoj, doporucit muzu jen tento dotaz dat do sekce kam patri. A to je : poradte s koupi a vyberem

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?showforum=32

 

V tomhle vlakne je to mimo a lide kteri by ti poradili tvuj dotaz ani neuvidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Afrikab : Ty Glashüte jsou fakt pěkný, to asi nejsou tvoje co ?

Jinak nedávno jsem si jen tak pro sebe udělal soukromý průzkum co nosili skutečně němečtí piloti za WWII na rukách - prohlédl jsem pečlivě všechny fotografie v knihách co mám, - a v drtivé většině bych řekl že se jednalo o jejich soukromé hodinky - dost často byly obdélníkové. Vzhledem k tomu, že v oné době bylo v důstojnickém sboru letectva mnoho příslušníků šlechty, určitě dali přednost svým zlatým Langendorf, než nějakým stroze účelovým fasovaným Alpinám, který měl kdejakej frajtr od dělostřelectva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Afrikab : Ty Glashüte jsou fakt pěkný, to asi nejsou tvoje co ?

Jinak nedávno jsem si jen tak pro sebe udělal soukromý průzkum co nosili skutečně němečtí piloti za WWII na rukách - prohlédl jsem pečlivě všechny fotografie v knihách co mám, - a v drtivé většině bych řekl že se jednalo o jejich soukromé hodinky - dost často byly obdélníkové. Vzhledem k tomu, že v oné době bylo v důstojnickém sboru letectva mnoho příslušníků šlechty, určitě dali přednost svým zlatým Langendorf, než nějakým stroze účelovým fasovaným Alpinám, který měl kdejakej frajtr od dělostřelectva.

 

Bohuzel, ty nejsou moje, ale obcas se na forech nejake objevi....za par tisic euro.

 

Tech hodinek meli spoustu, tady je jich take par.

post-520-1221743626.jpg

post-520-1221743633.jpg

post-520-1221743640.jpg

post-520-1221743647.jpg

post-520-1221743656.jpg

post-520-1221743666.jpg

post-520-1221743686.jpg

post-520-1221743706.jpg

post-520-1221743716.jpg

post-520-1221743722.jpg

post-520-1221743730.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

chtel jsem se zeptat na Fliegery B-Uhr. Jaky je rozdil v hodinkach, ktere ukazuje fotka vyse. Se stredovym hodinovym kruhem a bez? Mozna hloupa otazka, ale zajima me to.

 

Diky za info

 

Ty co mají hodiny označené ve středu a na obvodu minuty, jsou tzv. Beobachten-uhr, tedy pozorovatelské nebo spíš navigátorské hodinky. Protože za WWII probíhala navigace takřka pouze jen podle vztahu mezi uraženou vzdáleností a uplynulým časem, kdy navigátor věděl že v bodě A, na který dorazí při dané rychlosti v čase T musí letadlo stočit na daný kurz - zvláště při letu bez vidu, nad mraky, v noci a pod. Tyhle akce se mnohdy odehrávaly v řádu vteřin (zvláště když šlo o bombardování, kdy musel pozorovatel ještě počítat s dobou pádu bomb apod.), proto navigátor potřeboval spíš hlídat vteřiny než hodiny. Ty hodinky co mají normální ciferník používali piloti, ti si hlídali čas spíš rámcově a na hlídání vteřin neměli čas, proto normální číselník, jen větší rozměry pro lepší orientaci. Jen pro úplnost, pro navigaci se dále používal sextant, tedy celestická navigace podle hvězd, v podstatě stejně jako na lodích od 17. století do nástupu GPS. Až na to, že po všech výpočtech a měřeních navigátor zjistil, kde bylo letadlo cca před 8-10 minutami (v závislosti na rychlosti letadla a své schopnosti počítat).

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty co mají hodiny označené ve středu a na obvodu minuty, jsou tzv. Beobachten-uhr, tedy pozorovatelské nebo spíš navigátorské hodinky. Protože za WWII probíhala navigace takřka pouze jen podle vztahu mezi uraženou vzdáleností a uplynulým časem, kdy navigátor věděl že v bodě A, na který dorazí při dané rychlosti v čase T musí letadlo stočit na daný kurz - zvláště při letu bez vidu, nad mraky, v noci a pod. Tyhle akce se mnohdy odehrávaly v řádu vteřin (zvláště když šlo o bombardování, kdy musel pozorovatel ještě počítat s dobou pádu bomb apod.), proto navigátor potřeboval spíš hlídat vteřiny než hodiny. Ty hodinky co mají normální ciferník používali piloti, ti si hlídali čas spíš rámcově a na hlídání vteřin neměli čas, proto normální číselník, jen větší rozměry pro lepší orientaci. Jen pro úplnost, pro navigaci se dále používal sextant, tedy celestická navigace podle hvězd, v podstatě stejně jako ve středověku na lodích. Až na to, že po všech výpočtech a měřeních navigátor zjistil, kde bylo letadlo cca před 8-10 minutami (v závislosti na rychlosti letadla a své schopnosti počítat).

 

 

Dekuju za vycerpavajici odpoved. Tohle me presne zajimalo. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se pídil, tak mezi přidělováním těchto dvou modelů vlastně v praxi žádný rozdíl nebyl /jak to ostatně v armádě a zvláště za války chodí :) /

Ty s vnitřním hodinovým číselníkem se nazývají Navigator...

 

Samozřejmě, pro piloty měly být určenýy jiné ,jak už sám název těchto napovídá, jejich určení bylo jasné :) .. Beobachtungsuhr

post-142-1221835050.jpg

post-142-1221835055.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...