Přejít na obsah

Big Mako vs. Sumo vs. Samurai


Doporučené příspěvky

Pánové, potřeboval bych názor někoho kdo má/měl ideálně tyhle hodinky. Přemýšlím, jestli jedny, druhé nebo třetí. Chtěl jsem je jako obyčejné kancldajvry, ale s občasnou možností skočit s nimi do bazénu, moře, nebát se vykoupat caparty ve vaně... Bílé Samuraje jsem měl, absence hackingu mi neva, provedení mi přišlo až na sponu cajk. Orienty mám teď, ale upe láska to asi nebude, hlavně mě tam točí čudl a datumovka jako taková, ani tah není superparáda. Ale na využití, co jsem plánoval, asi ok. No a Suma jsem neměl  počítám že prestiž u nich už nějaká bude, teda pokud je vůbec někdo pozná :D.  Asi bych šel do modrých, protože černých hodinek mám jinak dost, ale barva mě až tak nemedí. Spíš je otázka, jestli se to vůbec v něčem vyplatí, i když ve finále jsou levnější než Samuraje, pokud se Samuraje vůbec seženou bílé v dobrém stavu.

Samuraje jsou vůbec gól, když s vzpomenu za kolik jsem je prodal před pár lety a nikdo je tehdy vlastně nechtěl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plz odkaz na tu limitu?

https://www.hodinkee.com/articles/seiko-prospex-blue-lagoon-samurai-turtle-srpb09-and-srpb11

 

 

Odpovedel jsi si sam :) Vem Sumo modra, nebo starsi Samurai.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient Big Mako jsem měl chvíli, ale pak je pustil hlavně kvůli velikosti a nějak mi nechybí. Na druhou stranu bych netvrdil to, co pípl...Orient Ray byly a jsou mé první automaty a občas si je rád vezmu i po 3 letech

 

Pokud bys narazil na původní Samuraje za přijatelnou cenu, tak bych šel do nich, ale jinak se mi zdají modrá Suma skvělou volbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel a prodal jsem tu vsechny co pises. I ty barvy cifru mame podobne:-) Jdi to Samuraju to je jasny!!! Ja preferuju ocel ale titanove ktere jsem mel v ruce na pomazleni jsou bozi, ta vaha k tomu koresponduje k tomu desingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus Sumo nebo Ray II - Samuraie jsou moc nedostatkové a bál bych se s nimi blbnout, velké Mako jsou oproti těm Seiko o třídu níž, lumi nic moc, pouzdro takové divně nafouklé... Šel bych do Sumo, Ray II, nebo modré / pepsi želvy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Párek Samurajů mám, a protože je mám rád, nosím je značně obezřetně, na podobné aktivity bych je tedy neobětoval. Suma mám rovněž, ale že bych se z nich zrovna orosil, podle mne dost přeceňovaný model. Maka jako hodinky na rasování perfektní (v současné době je v prodeji model i jen s korunkou), ale pokud by si je chtěl zároveň do kanclu, pak asi nic moc. Já být Tebou, tak zvážím nové želvy, modré se prodávají včetně tahu, podle mne univerzály vhodné jak do kanclu, tak na běžnou činnost. Provedení i tah OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient není na aktivity dělaný kvůli ohýbajícím se stěžejkám. Samuraje je škoda rasovat a nová limitka je nedosažitelná. Takže zbývají Suma nebo želvy. Vybíral bych dle oka a pak raději nezkoumal, jestli to Seiko poskládalo, jak se u hodinek za desítku a víc sluší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje aktivity ale vypadají tak, že jsou hodinky pořád prakticky jako nové :) nebál bych se toho, že je zrasuju (to se týká hlavně Samurajů). Na druhou stranu jsem za poslední dobou našel jen jedny na Ebay a nechal si je utéct a druhé tam visí a s tuhle cenou budou ještě roky viset... Jinak bída. Takže tyhle hodinky jen okrajově. Navíc limitka je opravdu limitní a není až tak moc blízká původním, pro mě škoda. Želvy jsou docela fajn, ale nemají pro mě žádné kouzlo. Kdybych vybíral hodinky podle poměru výkon/cena tak by to asi nutně byly Stenhart jedničky s keramickou lunetou. Ty jsou podle mě zpracováním a hajtechem trochu jinde. Ale Seiko je Seiko :)

Upraveno uživatelem B.F.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí si nechat u hodináře převrtat otvory v tahu, aby se tam daly dát silnější stěžejky a je po problému.

Když si kupuji hodinky, tak ne takové, kde si ještě půlku věcí musím nechat udělat tak, abych se je nebál nosit,,,Na tohle přesně dojely Orient Pepsi mako v Mongolii. Stěžejky vyrvané jen většími otřesy několikrát a ve finále, zde na fóru již známá věc, při jedné jízdě terénem urvaný rotor. Válejí se v dunách nedaleko Dalanzagdadu, už jsem neměl chuť se s nimi s.át. Ok, stály 110 EUR nebo kolik u Kellera, ale i tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si kupuji hodinky, tak ne takové, kde si ještě půlku věcí musím nechat udělat tak, abych se je nebál nosit,,,Na tohle přesně dojely Orient Pepsi mako v Mongolii. Stěžejky vyrvané jen většími otřesy několikrát a ve finále, zde na fóru již známá věc, při jedné jízdě terénem urvaný rotor. Válejí se v dunách nedaleko Dalanzagdadu, už jsem neměl chuť se s nimi s.át. Ok, stály 110 EUR nebo kolik u Kellera, ale i tak

Ty slabé stěžejky jsou ostuda, nicméně provrtání to spolehlivě řeší. Je pravda že já s nimi na džípu netancoval, na druhou stranu tady někdo kdysi psal jak u značkových a násobně dražších automatů urval rotor při okopávání kytek nebo podobné bohulibé činnosti, a pak si vyber :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty slabé stěžejky jsou ostuda, nicméně provrtání to spolehlivě řeší. Je pravda že já s nimi na džípu netancoval, na druhou stranu tady někdo kdysi psal jak u značkových a násobně dražších automatů urval rotor při okopávání kytek nebo podobné bohulibé činnosti, a pak si vyber :)

Já jsem na džípu s nimi také neskákal, stalo se to během drsnější jízdy mimo silnici (99,999 % území ...) Je tedy pravda, že tomu třeba nenapomohly ani venkovní 50°C mrazy, ale ruka je přece jen o jiných teplotách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co s něma teda děláte, ale mě se na Ray rotor neurval ani když mi vyletěly z ruky a po letu vzduchem skončily na betonu v kotrmelcích, jsou sice dojebané jak sviň, ale furt jdou a navíc přesně. O lyžování a pod. vůbec nemluvím. Vše zvládají na jedničku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...