Přejít na obsah

homage a Homage


factus

Doporučené příspěvky

Hezký den,

 

proč homage a Homage? 

 

rád bych si totiž ujasnil pár historických momentů případně rozjel diskuzi v dobrém slova smyslu o modelech hodinek, které obohatily popř. vylepšily historii svých slavnějších "bratříčků" tzn. Homage modelech s velkým H, jak jsem to dle svého subjektivního pocitu nazval.

 

homage - Určitě to nechci shazovat popř. někoho urazit a chápu, že tyto modely mají na trhu své zastoupení. Dle mého subjektivního pocitu sem řadím modely, které použili své logo na věhlasnější modely bez jakékoliv větší invence.

 

Čemu bych se ale tedy v diskuzi raději věnoval více jsou modely, které nějakým způsobem přispěly k pozitivnímu rozvoji slavnějších značek.

 

Příklady:

 

Tudor Black Bay - dá se vůbec považovat za Homage? O tom, že pozitivním způsobem přispěly k rozvoji značky Rolex není pochyb. Rád uslyším Vaše názory popř. historické souvislosti.

 

Co mě o celém tématu donutilo přemýšlet je ale úplně jiný model a to Sinn 903. A to při rozhodování jestli Navitimer popř. 2-3x levnější 903. Když příběh popíši ve zkratce. Když Breitling v 70. letech krachoval, rozhodl se prodat práva ke svému modelu Navitimer a ta koupila společnost Sinn. Sinn dále originální Navitimer rozvíjel a vylepšoval. Pokud jsem to pochopil správně, tak se Breitlingu zachtělo svého modelu zpět a společnost Sinn zažaloval, nicméně soud dal zapravu Sinnu a práva k modelu mu nechal avšak zároveň povolil Breitlingu tento svůj původní model vyrábět dál. Četl jsem různě po internetu diskuze jaká je Sinn kopie, homage apod. hanlivé výrazy, ale není tady ten špatný právě Breitling? Protože souhlasím, že Sinn 903 je Homage, ale dle mého názoru v tom lepším slova smyslu. Znáte k tomuto příběhu ještě nějaké další podrobnosti popř. detaily? Pokud ano, budu rád, když se o ně podělíte a opravíte mé chyby.

 

To jsou dva modely, které mě napadly. Ještě mě napadá Royal Oak vs Nautilus, ale tady neznám podrobnosti, tak se do toho nechci sám pouštět. Znáte nějaké další takové modely? Budu rád, když se o ně podělíte. Ještě připomínám, že téma nemá za účel vyvolávat hádky, ale diskuzi, díky které se možná dovíte, co jste ještě nevěděli. Díky za pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se dočetl, tak značka byla založena, aby se dostaly hodinky s obdobným zpracováním a menší cenovkou mezi širší veřejnost tzn. koupím Tudor - může se stát, že pravděpodobně přejdu později na Rolex nebo pokud už ten Tudor koupím, vím že má něco společného se značkou Rolex = marketing. Snad se to tak dá brát :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema cenu se hadat o pojmech, ale zretelne citim rozdil mezi Tudorama vyrabenyma z dilu Rolex, protoze jde o koncern, mezi "subama" od Steinhartu, ktery bezskrupolozne kopirujou podobu pravych Subu a mezi Seamasterama 300, ktery sklada WatchCo z omega dilu, protoze se uz par desitek let nevyrabej. Z tohodle vyctu je homage jen priklad c.3. Priklad c. 2 je kopirka. A priklad c.1 je sberatelskej kus.

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se dočetl, tak značka byla založena, aby se dostaly hodinky s obdobným zpracováním a menší cenovkou mezi širší veřejnost tzn. koupím Tudor - může se stát, že pravděpodobně přejdu později na Rolex nebo pokud už ten Tudor koupím, vím že má něco společného se značkou Rolex = marketing. Snad se to tak dá brát :-)

Asi vím, kam s touto úvahou míříš, ale tohle by bylo platné, pokud by byli stejní vlastníci Tudoru i Rolexu, což asi neplatí, nebo??

Nemyslím, že Tudor je "homage" Rolexu, ale ani to není parazit Rolexu. Ta hranice je pro mě velmi tenká. 

Jen se prostě svezli na vlně zájmu o určitý typ designu.

Pro mě jsou to v současnosti dvě samostatné značky, byť nějaká společná ekonomická a  určitou dobu i kooperační historie tam je.

 

edit: pravopis... pravopis...

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto (kromě jiného) vyhodí google, když zadáš do vyhledávání Tudor watch: https://en.wikipedia.org/wiki/Rolex

Ano, a potvrzuje to teorii Factuse o Homhe, nebo jen o "dvou výrobních řadách" téhož? 

Mě osobně je to teda docela šumafuk, a Tudor patří momentálně do mého hledáčku, na rozdíl od Rolexu.

( protože ekonomika.. :thumbsdown_anim: ) Takže se se svým projektem vlastně trefili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není homage. To je jen úplně jiná linie - ať už vývojově, nebo po stránce filozofie prodeje - od toho samého výrobce. Prostě si nechtěl levnějšími modely kurvit svou jasně vytyčenou linii, tak si udělal dceřinou značku a tam se snaží oslovit úplně jinou skupinu uživatelů.

Pod pojmem homage si představuji něco úplně jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není homage. To je jen úplně jiná linie - ať už vývojově, nebo po stránce filozofie prodeje - od toho samého výrobce. Prostě si nechtěl levnějšími modely kurvit svou jasně vytyčenou linii, tak si udělal dceřinou značku a tam se snaží oslovit úplně jinou skupinu uživatelů.

Pod pojmem homage si představuji něco úplně jiného...

Takže se neptám jako úplný debil a ten příměr ke koncernu sedí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže se neptám jako úplný debil a ten příměr ke koncernu sedí?

 

Asi ano. Kdyby sis koupil Ochcáfku a pomocí dílů z Pašíku (případně AM dílů na Pašík) by ses snažil, aby to vypadalo úplně stejně jako originál Pašík, tak by sis vytvořil takový svůj homage Pašíku :lol2:

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Asi by se dalo dohledat, kolik procent dílů je stejných i oficiálně, a kolik je jich zaměnitelných.

Ale zpět, nechci tady zatahovat nějaký off

 

 

(Ale ještě si jednou rýpnu - Tak si teda doma přeskládám Renaulta na Nissana..) :clap:

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...