Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Toto téma je už starší, ale podle mne stále aktuální, protože chronošílenců, kteří svůj stav vyhodnotí tak, že Moony prostě potřebují, neustále přibývá a toto vlákno je myslím při rozhodování dost navštěvované. Já jsem zvolil safír a snad se na mne nebude nikdo zlobit, když důvody trochu rozeberu, protože většinou někdo napíše - ber safír, nebo - jedině hesalitky jsou pravé, apod.

V první řadě musím říct, že oboje jsou to pro mne naprosto kultovní hodinky, které stojí za to je mít. Sám jsem byl majitelem hesalitových, ale to neustálé kontrolování skla bylo na hlavu. Dával jsem na ně velký pozor, nikdy o nic neštrejchnul a i přes to se na nich vlásečnice začaly objevovat, stačilo snad jen i oblečení... Jasně, jde to rozleštit, ale vzhledem k tomu, že mi to vadilo, bych leštil asi pořád. 

A teď k tomu, co jsou z mého pohledu pravé Moony, protože to je věc, která pak často převahuje výběr na konkrétní stranu. Pro mne jsou Moony oboje. Někdo řekne, že pravé jsou jen ty s hesalitem, v zásadě má pravdu, ale když půjdeme tedy do hloubky, tak pravé jsou jen ty, které měly uvnitř reference strojů, které na Měsíci opravdu byly. Takže z tohoto pohledu ty s aktuální referencí pravé Moony nejsou. Přesto si myslím, že je můžeme za pravé považovat, protože, a teď cituji Adamosse z našich rozhovorů, jsou to pokračovatelé původních Moonů v přímé linii. Stejně tak můžeme považovat za Moony ty se safírem, sice trochu vybočují z té přímé linie, ale zase jsou vylepšené pro nošení na této planetě o safírové sklo a o průhled na krásný stroj, no a tyto věci alespoň mě vynahrazují ten odklon z "přímé linie"

Abych to tedy shrnul, kdybych si měl zakládat na tom, že chci pravé Moony, tak bych se asi pokoušel sehnat ty, kterým uvnitř bije stroj s referencí, která na Měsíci byla, ale to je v dnešní době poměrně dražší legrace sehnat je v TOP stavu a s tím, aby na nich bylo vše původní. Takže jestli se do něčeho takového chce někdo pouštět, je to jeho přesvědčení, ale za pravé Moony se dají považovat i ty novodobé, ale zároveň bych z výše uvedeného netvrdil, že ten, kdo zvolí safír, nemá pravé Moony, jen zvolil variantu pro řekněme každodenní nošení na této planetě a ten průhled na stroj a sklo u kterého vím, že když se něčeho drobně dotknu, tak to něm nezanechá stopy, mi vše plně vynahrazuje.

Závěrem, jak jsem napsal, preferuji safír, ale vy kdo jste zvolili novodobé hesalitky kvůli tomu pocitu, že jedině hesalitky jsou pravé, ale stejně ve vás trochu hlodá, že ten stroj uvnitř prostě na Měsíci nebyl, tak máte stále šanci, že se to třeba změní, třeba se na Měsíc znovu začne létat. A jestli ano, tak třeba s Moonama s aktuálním kalibrem 1861. Nebo nás také Omega překvapí a do Moonů začne dávat jako stroj něco jiného, třeba nás překvapí už brzy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, zhrado napsal:

Ale novodobé Moony liecu stále do otvoreného vesmíru a to sú samozrejme s hesalitom. Zafír do kozmu nedávajú. Takže speedy sú so safírom a Moony s hesalitom :D

No dobře, o tom, z jakého důvodu do kosmu létají Moony s hesalitem a proč není vhodný safír jsem nepsal, tak nějak mi přišlo, že to není potřeba. Asi do kosmu stále létají, takže i aktuální reference a jak jsem psal, já je za Moony považuji, ale Moony se jim říká z nějakého důvodu a smysl té mojí, řekněme úvahy nebylo řešit co jsou Moony a co ne, ale to, že jsem chtěl vyjádřit, proč jsem se rozhodl koupit si je znovu a proč jsem tentokrát zvolil safír, jak na to koukám já a tím třeba usnadnit výběr někomu, kdo se bude rozhodovat, které vybrat. O tom je přeci toto vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, zhrado napsal:

Borra ja mám tú dilemu presne ako ty. Najprv som chcel so zafírom. Lenže ten zafír nie je taký pekný ako hesalit. Aj jedno aj druhé má svoje plus a mínus. Sám ešte uvidím do čoho pôjdem..

Tkol a čo je na 3861 také, že sa oplatí naň počkať?

Omega ho na Moony steluje uz x let. Jo zivot je zmena.. Taky nevim, jak par let vyvoje ( jasne moderni strojek ) nahradi v praxi 60.letou proverenou Lemanii.. 

  • a taky jsem nepochopil co ma kolega proti tahu??!! Sorry, ja neco doma mam.. ale temhle kecum nerozumim:devil: .. a hlavne na me zase nevytahujte problemy se sponou. To je jedno jake Omegy, treba Bondovky. Kdyz to nekdo neumi zapnout ( chce to cvik ) tak si pak nemuze stezovat, ze se mu to seklo!! Amen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Postal80 napsal:

Omega ho na Moony steluje uz x let. Jo zivot je zmena.. Taky nevim, jak par let vyvoje ( jasne moderni strojek ) nahradi v praxi 60.letou proverenou Lemanii.. 

  • a taky jsem nepochopil co ma kolega proti tahu??!! Sorry, ja neco doma mam.. ale temhle kecum nerozumim:devil: .. a hlavne na me zase nevytahujte problemy se sponou. To je jedno jake Omegy, treba Bondovky. Kdyz to nekdo neumi zapnout ( chce to cvik ) tak si pak nemuze stezovat, ze se mu to seklo!! Amen

Ten tah jsem nechtěl rozebírat, protože to sem nepatří, ale když jsi se ohradil ty, tak se přidám. Taky to moc nechápu, já s ním nemám sebemenší problém, sedí normálně, vypadá dobře a spona je taky super, zapínání bez problémů, tak nevím. Ale třeba to je jen nevědomostmi, nikdy jsem neměl na ruce starší Moony s jiným tahem a sponou.

Co se týká toho strojku 3861, tak jestli ho začnou dávat do Moonů běžně a vznikne nová reference, tak jestli se teď řeší, co jsou Moony a co ne, tak nevím, co se bude dít potom. To aby je vzal někdo na Měsíc, aby byl klid😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuální tah na moonech taky nemusím, je moc masivní. A spona na starších bondovkách je hrozně debilní...hlavně že tam nacpou extenzi, kterou použije tak jeden ze sta, ale aby tam dali microregulaci, to už neee. Staré plechové spony mám mnohem raději, obvykle hodně dírek na štelování a minimální hmotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se lekl, ze dalsi problemy - nejde to zapnout🤣. Tah na Moonech mi prijde OK, to je asi subjektivni, neprijde mi nejak prehnane masivni a v me verzi se safirem krasne zapadne do celeho konceptu. Navic je i pohodlny, jasne mam i genialne propracovane tahy ve fullu se vsim.. treba ten titanovy s pruzinou a lozisky na Pelagosech.. ale nevim jestli mi je / jsou nejak pohodlnejsi nez na Moonech.

U Bondovek je opravdu macaty i ta spona. Ale zvladam to dobre. Mam vlnky, se starou verzi to bohuzel nemohu srovnat. Chtel jsem rici, ze jsem s tahy od Omegy spokojen a nemam k nim nic zasadniho.. Ba naopak, ten na Moonech je super!!! @omlouvam se jestli to tady nejak plenim. Puvodne jsem se bal, ze se zde zvrhne dalsi hloupa debata, jaky je spona smejd, kolikrat se reklamovala a jak to nezapina.. Sem tam na to narazite ruzne po foru. Borec na Hodinkee napsal, ze “kde jaky trotl“ sponu Omegy dokurvi a pak to reklamuje s tim, jak to Omega dela na hovno a ze jeji spony jsou smejd. On to samozrejme napsal distingovane, ale to jadro tam je asi tohle.. Asi moc ctu🤪

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tah na moonech je na mě moc zdobený, a mám raději 20-16. Koupil jsem na ně 1171 US a teď je to dokonale. Nechá vyniknout pouzdro a pohodlí posunul na jinou úroveň. Tah, nebo spíš náramek, na nových bondovkach mě tak stval, svou stejnou šířkou po celém obvodu, že jsem je podruhé prodal :D teď si je chci objednat na gume, a možná do třetice změna a vezmu bicolor 

1D7FB945-3E81-4736-BD05-3F821541A8C4.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, gas napsal:

Tah na moonech je na mě moc zdobený, a mám raději 20-16. Koupil jsem na ně 1171 US a teď je to dokonale. Nechá vyniknout pouzdro a pohodlí posunul na jinou úroveň. Tah, nebo spíš náramek, na nových bondovkach mě tak stval, svou stejnou šířkou po celém obvodu, že jsem je podruhé prodal :D teď si je chci objednat na gume, a možná do třetice změna a vezmu bicolor 

1D7FB945-3E81-4736-BD05-3F821541A8C4.jpeg

Gasiku a mas ten US 1171 na novejch Moonech? Ja mam trosku strach jestli se US 1711 spis nehodi na starsi kusy s tritiem.

Ale takhle podle fotky vypadaj super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, brownwld napsal:

Gasiku a mas ten US 1171 na novejch Moonech? Ja mam trosku strach jestli se US 1711 spis nehodi na starsi kusy s tritiem.

Ale takhle podle fotky vypadaj super. 

Mám úplně funglovky hesalit, sedí  dokonale.

722C8D4B-6B2E-4F0A-88BA-F3076DEEA89E.jpeg

Upraveno uživatelem gas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Borra napsal:

Ten tah jsem nechtěl rozebírat, protože to sem nepatří, ale když jsi se ohradil ty, tak se přidám. Taky to moc nechápu, já s ním nemám sebemenší problém, sedí normálně, vypadá dobře a spona je taky super, zapínání bez problémů, tak nevím. Ale třeba to je jen nevědomostmi, nikdy jsem neměl na ruce starší Moony s jiným tahem a sponou.

Co se týká toho strojku 3861, tak jestli ho začnou dávat do Moonů běžně a vznikne nová reference, tak jestli se teď řeší, co jsou Moony a co ne, tak nevím, co se bude dít potom. To aby je vzal někdo na Měsíc, aby byl klid😀

Ne každej má to štěstí, že mu tah je. Díky absenci regulace (ty dvě polohy co to změní asi o 2mm ani nepočítám) na spoustě zápěstí nesedí. Mě např. je moc velký a když uberu článek tak je mi malý. Starší tahy měly víc možností regulace ve sponě. Robustnost tahu už snad ani neřeším. Díky tahu mi prostě po čase ty hodinky začaly na ruce vadit, ikdyž jsem je miloval co se vzhledu týká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, tkol napsal:

Ne každej má to štěstí, že mu tah je. Díky absenci regulace (ty dvě polohy co to změní asi o 2mm ani nepočítám) na spoustě zápěstí nesedí. Mě např. je moc velký a když uberu článek tak je mi malý. Starší tahy měly víc možností regulace ve sponě. Robustnost tahu už snad ani neřeším. Díky tahu mi prostě po čase ty hodinky začaly na ruce vadit, ikdyž jsem je miloval co se vzhledu týká.

Tak to je skoda. Milovane hodinky kvuli nesedicimu tahu. Tak to jsem rad, ze mam zrovna stesti. Zapesti mam neco 17 - 17,5 a v obchode jsme to poladili, ze sedi luxusne. Mozna by pro tebe byl reseni ten tah US 1171 co pise Gas. Takhle vypada super!👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Postal80 napsal:

Tak to je skoda. Milovane hodinky kvuli nesedicimu tahu. Tak to jsem rad, ze mam zrovna stesti. Zapesti mam neco 17 - 17,5 a v obchode jsme to poladili, ze sedi luxusne. Mozna by pro tebe byl reseni ten tah US 1171 co pise Gas. Takhle vypada super!👍

Ten jsem měl na ST1, je to chrastící plechařina pro fajnšmejkry. Má to ten pravej vintage feel ale na každý den to moc nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, tkol napsal:

Ten jsem měl na ST1, je to chrastící plechařina pro fajnšmejkry. Má to ten pravej vintage feel ale na každý den to moc nebylo...

Teda nevím co tam chrastí, dílky jsou plné a plechová je pouze spona a dílek uchycení u pouzdra, který se ani nehne. Není to žádné levné seiko chrastítko, jak by si někdo představil, já jsem z něj nadšený, za ty peníze naprosto dokonale 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...