Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, gas napsal:

Teda nevím co tam chrastí, dílky jsou plné a plechová je pouze spona a dílek uchycení u pouzdra, který se ani nehne. Není to žádné levné seiko chrastítko, jak by si někdo představil, já jsem z něj nadšený, za ty peníze naprosto dokonale 

Sorry, nějak jsem nepostřehl že mluvíš o UncleSeiko, já jsem mluvil o Omega 1171... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

nějak jsem se lehounce pobláznil do speedů, ale na nové není a v jetých se moc nevyznám. Vyhlédl jsem si jedny day-date (jak jsem si všiml, tak to spoustě lidem vadí, ale mě se to líbí), 25 let staré, tedy ještě s tritiem. Jak to funguje po 25 letech? Svítí ještě vůbec? A jakou byste viděli cenu, když jsou ze sbírky, tedy neotlučené, na origo řemenu, ale bez papírů, servis kdysi dávno, refer. 3820.50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tritiovky po 25 letech temer nesviti.  Po nasviceni UV velmi rychle vadnou a do minuty tam neni temer nic. Ale zase maji hezkou patinu...
Coz se da vyresit servisem u AD, kde ti vymeni na zadost i cifr a ruce za luminova verzi, ale cena servisu chronografu bude nekde u 20k CZK.
Cena to je strelba do tmy, co ja vim, no treba 40-50 za super stav bez papiru a servisu? 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neotlučené, ze sbírky a bez papírů...to je pro mně nedůvěryhodná kombinace. Pro většinu sběratelů jsou papíty důležitá součást. Ledaže by je už tak sběratel koupil. Nicméně pokud jsou nenošené v perfektním stavu, dá se předpokládát, že neprošly tolika majiteli...tudíž by ty papíry měly mít.

Mnohem pravděpodobnější je, že někdo vzal starý jetý hodinky a zkusil z nich udělat "nový" aby se lépe prodaly. To je běžná praxe a takový hodinky bych tedy já nechtěl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má je prý 12let. Předtím je měl jeho kamarád. Cenovka je 38. Trochu se bojím, abych nenalít na nějaké fejky, ale nabízí i návštěvu hodináře, jejich otevření pro kontrolu originality - proti úhradě tohoto úkonu. Bohužel to není v ČR, takže risk ještě s poštou a kamenem uvnitř. 

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, AdaMoss napsal:

Mnohem pravděpodobnější je, že někdo vzal starý jetý hodinky a zkusil z nich udělat "nový" aby se lépe prodaly. To je běžná praxe a takový hodinky bych tedy já nechtěl. 

Tak já jdu asi proti proudu, ale profi renovace mi vůbec nevadí. Hodinky mám na nošení, nejsem sběratel 🙂

Mám pár Omeg z 80. let, které renovovala Omega nebo AD nějak mě to nepohoršuje. Podotýkám, mám hodinky na nošení 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, eLzyx napsal:

má je prý 12let. Předtím je měl jeho kamarád. Cenovka je 38. Trochu se bojím, abych nenalít na nějaké fejky, ale nabízí i návštěvu hodináře, jejich otevření pro kontrolu originality - proti úhradě tohoto úkonu. Bohužel to není v ČR, takže risk ještě s poštou a kamenem uvnitř. 

Heleď fejku bych se asi nebál...Tohle není úplně běžný model pro fejkaře. Myslím, že když si prohlédneš na internetu podrobně obrázky a porovnáš to, asi bys to odhalil i sám. Kvalita dnešních fejků u populárních modelů je až zarážející, ale myslím, že na 25 let staré hodinky moc fejků nebude. Možná nějaký bastl no, ale vyloženě padělek snad ne. Zkus sem nahodit fotky a uvidíš.

@M-72 Já ti naprosto rozumím. Pokud je ta renovace přiznaná, tak s tím nemám problém - ať si to každý přebere. Taky nejsem sběratel, ale zkrátka mi vadí, když hodinky nemaj původní stav...nějak to vnitřně neumím zkousnout. Nejvíc mi vadí, když se hodinky prohlašují za nové či zánovní a ve skutečnosti jsou renovované. Člověk si v dobré víře připlatí za "nové" staré hodinky a pak se po čase dozví, že maj ubroušeno několik desetin milimetru tu a tam. To raději přiznané nošené hodinky, ale bez úprav. Ale to má každý jinak no :-).

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc kvalitních hi-res fotek nemá, tak aspoň jednu koukatelnou. Až na ty zežloutlé indexy vypadají tak, jako je má nafocené Omega na svých stránkách. image.png.7cb9afd9506905c6a2b567f0593b43d3.png

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě na mne v přijatelné cenové hladině občas vyskakují nabídky na "reduced" variantu Speedů. To je co zač? Extra model pro ženský, nebo to může nosit i chlap? Chápu správně, že jsou menší (resp. stejně velké jak moje Seiko 5). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Seamaster napsal:

Me na tech reduced vzdycky vadilo umisteni tlacitek chronografu, rusi me to, jak rozjety tykadla :)

krasne si popsal moje pocity - mi tam teda vadi i rozmistneni subdialu - je to proste nejaky mimo:))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jerryl napsal:

oni maji i takový divně disproporční umístění subciferníků 

ono asi takhle, když jsem je kupoval za lehce přes 20 tis, tak jsem jim mnohé prominul :)

blbý je, že dneska se prodávají za dvojnásobnou cenu. 

Ale kdyby je někdo střílel za 20-25, tak bych jim ta tykadla taky prominul. Nepotřebuje někdo finance na Vánoční dárečky a na tyhle zpitvořený Speedy mu sedá prach?  🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, eLzyx napsal:

blbý je, že dneska se prodávají za dvojnásobnou cenu. 

Ale kdyby je někdo střílel za 20-25, tak bych jim ta tykadla taky prominul. Nepotřebuje někdo finance na Vánoční dárečky a na tyhle zpitvořený Speedy mu sedá prach?  🙂

Kdyby se ti náhodou sešlo moc nabídek, pošli jednu mě :D Taky bych je za takový ceny bral na lítačku do práce, takový hrůzy ! :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...