Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

V 31. 12. 2020 v 12:58, eLzyx napsal:

Tak už je mám na ruce. Trošku překvapily, jak jsou maličký. A taky zamrzí, že je trošičku bouchlé pouzdro z jedné strany. Ale jinak super. Všechno šlape, doklady sedí. Imho další poměrně povedený kauf na ebay.

omegy.jpeg

Ahoj, také se připojuji ke gratulaci a k obdivu😉! Jak máš velké zápěstí, 19cm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tak ty full size Moony by mi asi taky sekly. Jen jsou o nezanedbatelný kus dražší.

Že jsou tyhle relativně malé mi nevadí, plně mi vyhovují. Naopak nejsem úplně příznivce nějakých "orlojů" na ruce. Mi vždycky přijde vtipné, kdy vidím některé kancelářské krysy (což jsem i já) s 5cm širokým zápěstím jak na tom nosí 50mm+ ideálně fashion brand skeleton ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 12. 2020 v 14:30, tmx napsal:

Jen si odlozim svuj nazor, pokud to bude cist i nekdo dalsi s malou rukou - Speedmaster Reduced jsou skvele hodinky. A pokud je nekdo NEpovazuje za "Moony", tak by se mel zajit podivat do sve hodinkovnice na referenci, kterou vlastni, a pak si to porovnat s referencemi, ktere byly na mesici. Speedmaster Reduced samozrejme jsou Moony. Jsou to "male Moony", ale jsou to Moony <flame on> :D:P

Kdyz jsem je zvazoval, veskere "hejty" co tu zaznivaji jsem zvazil a jsou naprosto irelevantni. Reduced ma IMHO mnohem hezci cifernik kvuli tomu, ze ma ocislovane hlavni indexy. Pro moje oko je to mnohem lahodnejsi nez prazdny velky cifr. Tyhle hodinky se uz nevyrabeji a za poslednich 5 let roste cena slusne, takze se jevi i jako dobry nositel hodnoty.

Pokud by nekdo touzil koupit Reduced za dobrou cenu, doporucuji se obratit na cleny fora, kteri bydli/litaji do Japonska (ja to nejsem). Tamni trh je jich plny a daji se dovezt moc pekne kousky vcetne krabice a originalni karty (150k+ JPY bez a 200k+ JPY s papirama). Pri nakupu se odecte DPH (na pas) a procleni je samozrejme jiz vec mistni. Nikoho nenavadim koupit a dovezt bez procleni na ruce. Kdysi me byvaly kolega varoval, ze v JP se uz pajcuje Rolex, ale Japonci obecne nejsou krivaci. Originalita se pripadne da overit v Omega servisu v JP.

Par prikladu, kdyz se v JP hleda... za pravost nerucim, davam to pouze jako priklad. 🤟🏻

https://www.mercari.com/jp/items/m54609942941/

https://www.mercari.com/jp/items/m37762700988/

https://www.mercari.com/jp/items/m38105809166/

https://www.mercari.com/jp/items/m49577463086/

https://auctions.yahoo.co.jp/search/search?p=speedmaster+3510

Tyjo zrovna tohle jsem sám řešil :)) no nakonec jsem si řekl, že reduced prostě nejsou Moony (byť možná je to jen subjektivní) a jo, seděly by mi na ruce líp, ušetřil bych, ale prostě by mě furt štvalo, že nemám Moony... tak jsem zkoušel Dynamic chrono, reduced, jiný Speedy, ale prostě dokud jsem nepořídil Moony, neměl jsem klid. 

Jsou mi velký? Jsou... Asi byste se mi s mým 15.5 lovečákem na ulici vysmáli a stálo to 2x tolik :D Ale jsem spokojenější než s náhražkou, i když jsem se to snažil 1000x obhájit a že mi Reduced seděly líp. Ale holt co se dá...

Sanozřejmě když nejsi purista, jsou reduced fajn, ale když chceš klasický Moony, tak tě to z mý zkušenosti neuspokojí. Ostatně myslím, že kolega s 19cm zápěstím až přišetří do Moonů půjde :)) Aspoň na reduced ale nevyteče, v tom jsou fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, VojtaB napsal:

Sanozřejmě když nejsi purista, jsou reduced fajn, ale když chceš klasický Moony, tak tě to z mý zkušenosti neuspokojí. Ostatně myslím, že kolega s 19cm zápěstím až přišetří do Moonů půjde :)) 

zatím nepociťuji nutkání, ale za 3 roky mne čekají kulatiny, aneb druhý poločas ... je nutné se obdarovávat, protože nikdo jiný to za mě neudělá. Někde podvědomě mám zafixováno, že to budou asi klasický Moony. I když, kdo ví jak bude v té době svět "v pořádku", jestli si místo toho nekoupím dalšího veterána, nebo už konečně seženu v okolí statek se stodolou ... 

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, VojtaB napsal:

Jsou mi velký? Jsou... Asi byste se mi s mým 15.5 lovečákem na ulici vysmáli a stálo to 2x tolik :D Ale jsem spokojenější než s náhražkou, i když jsem se to snažil 1000x obhájit a že mi Reduced seděly líp. Ale holt co se dá...

Tak to gratuluju, ja bych to v hlave proste nezvladnul. Kdyz mam vetsi hodinky nez zapesti, pripadam si jak kolotocar s dyzlama. Chapu tvou puristickou potrebu mit verzi PRO, uz jen kvuli tomu pocitu manualniho natahu kazdy den. Ja jsem jen proste uz zavrhnul kupovat hodinky do hodinkovnice kvuli statusu, primarne me museji potesit nosenim na ruce.

Ale kdyz se clovek smiri s velikosti zapesti, nemusi byt zas tak zle v chrono svete. Panove s velkou packou alespon nestrkaji nos do levnych nakupu jinych klenotu ;)

post-37946-0-79273900-1556532622_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To souhlas, já jsem obecně taky fanda malejch hodinek, u Seika řady 701x zvlášť :)) Akorát prostě u těch Moonů jsem s Reduced spokojenej nebyl a vlastně ani s ostatními malými Speedmaster chrony, když jsem chtěl Moony... U ostatních modelů jako Ploprof, Doxa Sub, PO, Navi, Autávky a tak, tak jsem se už smířil s tím, že to pro moji ruku není a nikdy nebude :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ten trend mat za “kazdu cenu” na ruke velke hodinky mi pripada ozaj cudny.
Ja osobne tiez patrim ku kancelarskym krysam so zapastim ako rukovat tenisovej rakety. Po vyskusani Moonov v Omega butiku som bohuzial musel akceptovat fakt, ze na mojej ruke vyzeraju komicky. Najlepsi ekvivalent by bol lietajuci tanier...
Je pravda, ze ten stary tah lug to lug podstatne zvacsoval, ale aj bez neho to nebolo ono. Preto mam Aqua Terry 38 a som spokojny.

Skoda, po Moonach som velmi tuzil :-( Zeby predsa len Reduced? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ten trend mat za “kazdu cenu” na ruke velke hodinky mi pripada ozaj cudny.
Ja osobne tiez patrim ku kancelarskym krysam so zapastim ako rukovat tenisovej rakety. Po vyskusani Moonov v Omega butiku som bohuzial musel akceptovat fakt, ze na mojej ruke vyzeraju komicky. Najlepsi ekvivalent by bol lietajuci tanier...
Je pravda, ze ten stary tah lug to lug podstatne zvacsoval, ale aj bez neho to nebolo ono. Preto mam Aqua Terry 38 a som spokojny.

Skoda, po Moonach som velmi tuzil :-( Zeby predsa len Reduced? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se musím někde (Teplice?) zastavit odzkoušet si ty klasické, ať podvědomě netoužím po něčem, co mi stejně nebude pasovat na ruku. I když ... asi by měly, protože mám zápěstí spíše tvaru "lovecký salám" než "Herkules". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Napadla me jeste jedna informace pro majitele Reduced puvodni verze 3510.50.00. Na originalnim tahu je stara plechova spona, ktera pro me nebyla nic moc a chtel jsem vetsi pohodli. Takze jsem zariskoval a par let nazpet vzal z ebay novou dvoutlacitkovou sponu 1471/815 z verze Reduced II (3539.50). Obchodnik vypadal solidne a cena byla nizka, tak jsem to prubnul. Pasuje to super a lze to velmi rychle vratit do originalniho stavu.

IMG_0673.JPG.99b5606818e816e05189135827648499.JPG

IMG_0674.JPG.bfc117b943c39adf3d3b1ba06ae5c90e.JPG

IMG_0675.JPG.4a6eced49809fe2067eeae3c6037dc62.JPG

IMG_0676.JPG.5b495e8a700374ccdc22c94c1893ef5c.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...