Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

A jak velká je u hesalitu náchylnost k poškrábání? Na jakou cenu je možné se dostat při nákupu funglovek? Dostal jsem nějaké nabídky, tak jestli můžu ještě jednat...

Zalezi kde je chces kupovat, pri koupi pres net se dostanes pod 90tis za nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vyber ty které se ti víc líbí, když je dáš vedle sebe, je tam značný rozdíl (a nemyslím tím dýnko).

 

Hesalit

+ krásnější, bez bílého haló kolem cifru, hezčí křivka sklíčka v profilu, podle mě lepší čitelnost při pohledu z úhlu

+ cifr i luneta tvoří estetický celek nepřerušený mléčným kroužkem kolem cifru jako u safiru

+ historický odkaz

+ když ho bouchneš, poskodiš pravděpodobně jen sklíčko, a jeho výměna vyjde na cca dvě tisícovky i s prací (aktuální ceny ale neznám).

+ tradiční dýnko

+ nekovová součástka strojku zlepšující jeho užitné vlastnosti

 

- hesalit model má WR jen 50m /5 ATM

- strojek není zdobený

- milovníkům pruhledu chybí pohled na strojek

- sklíčko se dá poškrábat

+ ale zase se snadno rozleštit Cape Codem nebo Sitolem.

 

Safír

+ odolnější na běžné nošení, sklíčko nepoškrábeš

+ vyšší WR 100m / 10 ATM

+ zdoben?jší strojek a průhled na něj

 

- luneta a cifr netvoří jeden celek díky mléčnému haló kolem cifru (síla safíru plus tmel)

- safir nemá tak hezký profil (malý radius a plošší)

- když ho bouchneš, je to díky safírovému prachu na výměnu cifru a čištění strojku, i s novým sklem se nedostaneš pod 18 - 20 tisíc

- zmíněná součástka strojku je z estetických důvodů kovová, takže při intenzivním používání chronografu hrozí zhoršení funkce strojku (ale kdo intenzivně používá chronograf :) )

 

Já mám aktuálně 2x hesalit, přijde mi krásnější. Plexi má prostě zvláštní jiskru, a nedělá ten bílý kroužek kolem ciferníku, který mění vzhled hodinek. Ale uvažuji o safirových moonech s moonphase... :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyber ty které se ti víc líbí, když je dáš vedle sebe, je tam značný rozdíl (a nemyslím tím dýnko).

Hesalit

+ krásnější, bez bílého haló kolem cifru, hezčí křivka sklíčka v profilu, podle mě lepší čitelnost při pohledu z úhlu

+ cifr i luneta tvoří estetický celek nepřerušený mléčným kroužkem kolem cifru jako u safiru

+ historický odkaz

+ když ho bouchneš, poskodiš pravděpodobně jen sklíčko, a jeho výměna vyjde na cca dvě tisícovky i s prací (aktuální ceny ale neznám).

+ tradiční dýnko

+ nekovová součástka strojku zlepšující jeho užitné vlastnosti

- hesalit model má WR jen 50m /5 ATM

- strojek není zdobený

- milovníkům pruhledu chybí pohled na strojek

- sklíčko se dá poškrábat

+ ale zase se snadno rozleštit Cape Codem nebo Sitolem.

Safír

+ odolnější na běžné nošení, sklíčko nepoškrábeš

+ vyšší WR 100m / 10 ATM

+ zdoben?jší strojek a průhled na něj

- luneta a cifr netvoří jeden celek díky mléčnému haló kolem cifru (síla safíru plus tmel)

- safir nemá tak hezký profil (malý radius a plošší)

- když ho bouchneš, je to díky safírovému prachu na výměnu cifru a čištění při strojku, i s novým sklem se nedostaneš pod 18 - 20 tisíc

- zmíněná součástka strojku je z estetických důvodů kovová, takže při intenzivním používání chronografu hrozí zhoršení funkce strojku (ale kdo intenzivně používá chronograf :) )

Já mám aktuálně 2x hesalit, přijde mi krásnější. Plexi má prostě zvláštní jiskru, a nedělá ten bílý kroužek kolem ciferníku, který mění vzhled hodinek. Ale uvažuji o safirových moonech s moonphase... :)

Díky za obsáhlé shrnutí rozdílů u obou verzí. A doufám, že při prodeji nedostanu hodinky, které si na prodejně každý zkouší, ale pěkně novej, neošmatanej kousek...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je dnes byl v Praze vyzkoušet a jsem z nich celkem zklamanej, asi jsou na mě moc malý, na fotkách vypadají úplně jinak. Takže budu hledat nějaký jiný definitivní model... Moc jsem se těšil na novej přírůstek a nic z toho nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je dnes byl v Praze vyzkoušet a jsem z nich celkem zklamanej, asi jsou na mě moc malý, na fotkách vypadají úplně jinak. Takže budu hledat nějaký jiný definitivní model... Moc jsem se těšil na novej přírůstek a nic z toho nebude...

 

Tak to je smůla, <_<  ale to bude jen o pocitu .....

 

Takže asi PO s 45mm :cigar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a zkoušel jsi moderní Speedy 44mm (sorry, odmítám jim říkat moonwatch, i když jsou jinak skvělé)? Jako alternativa k 45,5 mm PO by stály za úvahu...

Ty jsem nezkoušel, říkal jsem si: buď originál moony s hesalitem nebo nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 19 cm, aktuálně. Hesality nosím denně, ideál velikost. Ale trvalo to asi 4 roky, než jsem se k tě velikostí dopracoval přes 45 a 44mm hodinky... samo záleží na tvar zápěstí, ale to bys šel mít ultralovečák, aby byly fakt malé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hodinky jsou doma, spokojenost veliká, akorát mi přijde slabá luminiscence... Neví někdo z majitelů PO s kalibrem 8500, čím by to mohlo být? Jestli je potřeba ručky nasvítit nebo tak něco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...