Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky jsem nabyl dojmu že safír nejde škrábnout.  Karborundový šmirgl mě vyvedl z omylu.  Nejsem pako a zkoušel to na boku.  Závěr -škrábnout de.  Už mi i vypadly na dlažbu.  Safír vydržel jen se z něho odloupla taková malá šupinka.

Hesalit je plast.  Pokud má nějakou tvrzenou horní plochu jen tak se neškrábne.  Když jo,  tak to rozleštit de poměrně jednouduše.  Hlavní je že by se při pádu neměl rozletět jen puknout.  Nosím brejle,  mám plast a i ty před tím toho hodně zkusili a všecko vydržely.  Kdybych tam neměl antireflex tak si je vyblesknu sám.  Jenže to by pak člověk viděl na slunci jen svoje oči.  A udělat novej antireflex,,,  levnější jsou nový skla.

Já bych se u moonů vůbec hesalitu nebál.  To sou fajnový hodinky, to nikdo nebude tahat na trek do hor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vidím tak, že správný fajnšmekr co chce hodinky které "byli" ve vesmíru a podrobeny testům NASA šáhne po hesalite a pevném dýnku. Určitě sběratelsky zajímavější model. Ale samozřejmě není pochyb že pro běžného uživatele a běžné nošení je lepší safír, bezkonkurenčně. Zajímavé je jak má každý jiný zkušenost s hesalitem, kamarádi a prodavač mě říkají že se jim mikrovlásečnice dělají snad i od rantlu košile, jiní mají čisté sklo i po roce nošení :-) Každého volba ale každý by si před koupí měl hodně promyslet proč si ty hodinky vlastně kupuje a bude spokojený jak s hesalite tak ze safírem, ale jak píšu, nákup si pořádně promyslet.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebyl to náhodou antireflex? Protože jinak by mě zajímalo čím to někdo škrábl. Nebo někdo ohýbá fyzikální zákony. 

 

Nebyl, zítra zkusím nafotit.

 

 To sou fajnový hodinky, to nikdo nebude tahat na trek do hor.

 

Viděl jsi Afriho fotky? Já mám teda na moony přesně opačný pohled, žádný leštěnky, toolovky jak řemen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyl, zítra zkusím nafotit.

 

 

Viděl jsi Afriho fotky? Já mám teda na moony přesně opačný pohled, žádný leštěnky, toolovky jak řemen.

Jako každý soudruh má jiný spůsob použití.

Já narážel na to,  že nemaj rády vodu, ruční nátah a k tomu ty leštěné plochy s hesalitem.  Uznávám ovšem ,že ti co je u armády nafasovali ,je dostatečně prověřili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyl, zítra zkusím nafotit.

 

 

Viděl jsi Afriho fotky? Já mám teda na moony přesně opačný pohled, žádný leštěnky, toolovky jak řemen.

Zase aby to nevyznělo že se chovám k Hodinkám jak to hovado :-) Jako pravé tool wach mám Suunto Core a Tissoty T-touch. Omegy se nosit nebojím, treky, spaní po venku, na pohodu, ale například Rolexky museli z baráku, protože jsem se je upřímně bál nosit. A já hodinky nosím a rád. Kluk mě před chvílí udělal radost, dal jsem všech deset kousků na stůl a které že jsou nejhezčí? Vybral nejdříve jeho Flik Flak a pak šáhnul hned po Moonwatch, že jsou prý hezky černý a mají pěkné ručičky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase aby to nevyznělo že se chovám k Hodinkám jak to hovado :-) Jako pravé tool wach mám Suunto Core a Tissoty T-touch. Omegy se nosit nebojím, treky, spaní po venku, na pohodu, ale například Rolexky museli z baráku, protože jsem se je upřímně bál nosit. A já hodinky nosím a rád. Kluk mě před chvílí udělal radost, dal jsem všech deset kousků na stůl a které že jsou nejhezčí? Vybral nejdříve jeho Flik Flak a pak šáhnul hned po Moonwatch, že jsou prý hezky černý a mají pěkné ručičky :-)

 

Moonwatch rulz  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem vybiral, vybiral, az zakotvil u skveleho sendvice v podobe Apollo XI (3592.50), bohuzel musim zamacknout slzu v oku, pac tento pribeh zatim nema dobreho konce.. Tyhle krasky maji za sebou drrsnejsi zkraslovaci kuru, nez jakou by si byvaly zaslouzily.. Puvodni linie uz ani mistr Jeronimo nenavrati zpet. Minimalne na tomto miste bych mu rad podekoval za dnesni odbournou a velmi prinosnou konzultaci..  :notworthy:  Hodinky poleti zpet za prodejcem, snad druhy kus (tajne doufam), bude v lepsi kondici..  :sweatdrop:

Na zaver obrazek na rozloucenou..  :wub:

ApolloXIposledni.jpg?ver=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vybiral, vybiral, az zakotvil u skveleho sendvice v podobe Apollo XI (3592.50), bohuzel musim zamacknout slzu v oku, pac tento pribeh zatim nema dobreho konce.. Tyhle krasky maji za sebou drrsnejsi zkraslovaci kuru, nez jakou by si byvaly zaslouzily.. Puvodni linie uz ani mistr Jeronimo nenavrati zpet. Minimalne na tomto miste bych mu rad podekoval za dnesni odbournou a velmi prinosnou konzultaci..  :notworthy:  Hodinky poleti zpet za prodejcem, snad druhy kus (tajne doufam), bude v lepsi kondici..  :sweatdrop:

Na zaver obrazek na rozloucenou..  :wub:

Ať ti to dobře dopadne ! A zároveň budiž tato tvoje zkušenost zvedlým prstem těm, kteří tak rádi argumentují "ále na Chronu24 je koupím levněji" ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pripade noveho kusu a provereneho obchodnika bych strach nemel, ale u vintage hodinek je to uplne jinej pribeh.. U starsiho kousku takto na dalku podstupuje kupujici logicky mnohem vetsi riziko.. Tech skrytych vad tam muze byt dost a i kdyz muzes nakup zrusit a hodinky vratit, zahucis na tom minimane 2x postou, kurzem.. V pripade vraceni penez 2x kurzem... Ehm, radeji to nepocitat.. :suicide_anim:

Hlavne nenechat se odbyt, trvat si na svym, paklize prodejce nechce vyhovet, nekupovat.. Spatny fotky, spatna komunikace.. Nebrat. atd.. Dobra zkusenost, mam proste kliku, no..  :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky me letos potkalo vraceni hodinek prodejci na chrono24. Co-axialovy Railmastery velikost 39mm. Fotky OK ale realita byla horsi. Prodavajici vratil kupni cenu, ale seredne jsem "zahucel" na postovnym a kurzu pri platbe zpet. Ale to proste k tomudle konicku patri.....

post-248-0-02690700-1514756926_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zároveň budiž tato tvoje zkušenost zvedlým prstem těm, kteří tak rádi argumentují "ále na Chronu24 je koupím levněji" ... :D

 

Taky me letos potkalo vraceni hodinek prodejci na chrono24. Co-axialovy Railmastery velikost 39mm. Fotky OK ale realita byla horsi. Prodavajici vratil kupni cenu, ale seredne jsem "zahucel" na postovnym a kurzu pri platbe zpet. Ale to proste k tomudle konicku patri.....

 

Já jsem jel letos koncem roku pro IWC TG Ceramica - jasně dohodnutá reference, jasně dohodnutý model ... Německo, 1200km, zima - chumelenice, takže doprava žádná sranda. Přijedu na místo, aby mi pan majitel vytáhnul verzi ne-chrono místo chrona, které jsem chtěl. Tak jsem se naštvaně, hodně naštvaně otočil a jel s nepořízenou zpět. Vzhledem k tomu, že se jednalo o úsporu skoro 90.000,-Kč oproti ceně u nás, tak bych tam jel i znovu.

 

Ale, líbí se mi, jak se tady poměrně hodně lidí ohání právě Chronem24 a cenami tam. Takže tito opěvovači moc zkušeností nemají. A není to první horší zkušenost, co mě ale překvapilo, že je to i s Němci, kde jsem byl zvyklý na TOP standard.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...