Jump to content

Servis nefunkční Doxa, 34mm, stáří cca 6

Recommended Posts

Ahoj Hoši. Číselník je původní, akorát jsem z něj sundal tu barvu a i mé překvapení bylo, že to pod ní nevypadá tak špatně. Takže jsem psal Dominikovi, že bych to tak i nechal, protože to jsou hodinky po dědovi. Ručky jsou původní, akorát minutovka byla tak narezlá pod barvou, že se zlommila, tak jsem jí opravil. Pouzdro a stroj, jsem zgenerálkoval a dal jsem nové sklo. Nevypadá to tak špatně, jak to vypadalo když mi přišly.

Dnes, nebo příští týden, odesílám majiteli.

Jirka

Ta barva tam naštěstí nepřilnula tolik  k původnímu potisku a na krajích se po sundání ráfku loupala. Majitel mi dal svolení k jejímu sundání  .

Nejdřív jsem počítal s tím, že číselník bez barvy stříknu bílou . Tak jsem ho na nějaký čas ponořil do čistící kapaliny, obsahující čpavek.

A barva povolila, opatrně jsem jí sundal pd tekoucí vodou vysušil . A bylo to.  

Tak jsem odeslal, jsem zvědav, jak bude majitel spokojen, když to uvidí na vlastní oči.  Jirka

• 2 years later...

Děkuji za upřesnění :-) zvažuji co s nima, jestli krom vyčištění ještě nechat třeba přechromovat pouzdro a vyměnit/vyleštit sklo, s ciferníkem toho asi moc udělat nepůjde, ale zase ta patina má taky něco do sebe.