Přejít na obsah

Borealis Sea Storm


martin151

Doporučené příspěvky

 Co říkáte na  Borealis Sea Storm Version B1 Date Old Radium Lume .

 

Více info viz link  http://www.borealiswatch.com/store/diver-watches/#!/Pre-Order-Borealis-Sea-Storm-Version-B1-Date-Old-Radium-Lume/p/79114054/category=22416029   

 

 

Borealis Sea Storm Automatic Diver Watch Specifications:
  • Case Size: 41.50mm x 48.50mm
  • Screwed down crown
  • Double Domed Sapphire Crystal with A/R coating inside
  • 120 clicks unidirectional bezel with double domed sapphire and C3 X1 grade, Super Lume BGW9 or Old Radium lume applied to indexes
  • Seiko NH35 Automatic Movement
  • 316L Stainless Steel Case
  • Lug Width: 20.00 mm
  • Water Resistance: 300 meters
  • Case height: 14.15 mm
  • Canvas/Leather strap
  • Swiss Made C3 X1 grade or Superluminous BGW9 Superluminova or Old Radium Lume applied to dial, watch hands and sapphire bezel
  • Baton hands
  • Screwed Case Back with engraved mermaid

post-9823-0-90601400-1486060173_thumb.jpg

post-9823-0-53608200-1486060398_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz jsem jiz drive zakladal nekolik temat k firme Borealis, dovolim si i zde doplnit vice informaci. Borealis je znamy tim, ze vyrabi kopirky/pocty/homage slavnych modelu. Napriklad model Estoril aka Omega Seamaster 300 byl pomerne povedeny a je i zde na foru.

Nyni tedy prichazi na trh s modelem Sea Storm, ktery je poctou Blancpain Fifty Fathoms, jak uz kolegove prede mnou uvedli. Borealis ovsem neprichazi s jednou verzi, ale opet hned s nekolika, ktere se lisi v nasledujicich detailech:

1) Je opet mozne vybrat verzi s datem a bez data.

2) Lisi se provedeni lumi (BGW9 vs C3 X1 vs Old Radium Lume).

3) Ruzne verze ciferniku a indexu

 

Technicke specifikace jiz byly vypsany vyse. Cena predobjednani je $137.50 (50% ceny), dalsich $31 bude pripocitano jako dan pri doruceni do Ceske republiky. Dostupne by mely byt v cervenci 2017, pokud nedojde k nejakemu zpozdeni.

 

Za me se jedna o pomerne povedenou kopirku, i kdyz vyska pouzdra je pomerne velka. Nastesti aspon prumer a lug to lug udrzeli jeste v rozumnych mezich. Zvoleny strojek umozni i rozumnou cenu, i kdyz treba radsi bych tam videl Miyotu 9015, tak pouzity strojek od Seika mi zas tak nevadi. Jak uvadi kolega McLenin, obshlahnutych FF je na trhu az moc, ale bud uz jsou vyprodane, nebo jsou za nesmysl.

 

Nyni tedy par fotek. Nejprve tri verze lumi.

1) BGW9

476697618.jpg

2) C3 X1

476697855.jpg

3) Old Radium

476697929.jpg

 

A nyni verze ciferniku. Kulate indexy bez data jsou tedy nahore. Dalsi jsou kulate indexy s datem. Na muj vkus jsou moc velke a pusobi humpolacky. Zakomponovani data je ok.

476856781.jpg

 

Verze 3-6-9-12 bez data - Detailnejsi deleni indexu nez po minutach je fajn, mohla byt spojena kolejnice jako u predchozi verze.

476856920.jpg

 

3-6-9-12 s datem - libi se mi zakomponovani data, nerazi hned na prvni pohled.

476870057.jpg

 

Druha verze 3-6-9-12 s jinym fontem cislic

476870237.jpg

 

Tataz verze s datem - podle me nejmene pohledna verze. Oramovani datumovky je fail a minutove indexy pusobi tak nejak obycejne.

476870286.jpg

 

Jeste par fotek

476856804.jpg

 

476697783.jpg

 

Moje shrnuti: ano, je to kopirka, ale pomerne vydarena. Uvidime jake budou nazivo, pokud se tedy objevi i u nas na foru. Estoril tu nikdo nijak zasadne nehanil, ba naopak. A co se tyka kvality od Borealisu, tak bych se toho uplne nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy, ďakujem ti za veľmi peknú prezentáciu. Normálne si ma nahlodal, že si jedny kúpim dokiaľ nebudem natoľko zbláznený aby som vysolil vyše 300 000 za hodinky (taký pacient by som bol, ale asi by sa nepáčilo mojej polovičke že zrazu nemáme na základovú dosku, aj keď je to ešte ďaleko).

 

Viem, že sú ešte verzie od Ocean7 (celkom pekná musím uznať - komb. 2 verzí FF) a Helson myslím model Skindiver. 

Estoril pozriem, to mi dajako ušlo, inak Omega urobila teraz nedávno re-edíciu 300 s vintage lumi a Co-axialom, ten sandwich na nich je krásny...

 

Objednávky Borealis asi na ich stránke, či na WUS?

 

spelling :D

Upraveno uživatelem McLenin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal bych to primo z Borealis.

O Helsonu jsem vedel. Je tam vetsi l2l a cena je nekde jinde. Ale maji lepsi rucky. Byvaly vyprodane, ted to vypada, ze zase jsou.

Ocean7 se mi tak moc nelibi a nepodarilo se mi v rychlosti najit co tam je za strojek.

Nove Omega Seamaster 300 jsem zkousel a nazivo me uplne nechytly. Estoril jsem nazivo nevidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...