Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Mě radili tam pustit rádio. Prostě takovou všehochuť. A na plný koule a basy ne.

 

Oooh, copak to tady doma na nás čekalo? :-) Happy. Kluci, trochu luštím návod, píšou že plný výkon a kvalita přijde cca. po 100 hodinách reprodukce, ale nikde nepíšou jak na nových hrát. Můžu normálně jak chci, třeba i nahlas, nebo mám být těch sto hodin v klidu? Děkuji za odpověď....jdu zapojovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oooh, copak to tady doma na nás čekalo? :-) Happy. Kluci, trochu luštím návod, píšou že plný výkon a kvalita přijde cca. po 100 hodinách reprodukce, ale nikde nepíšou jak na nových hrát. Můžu normálně jak chci, třeba i nahlas, nebo mám být těch sto hodin v klidu? Děkuji za odpověď....jdu zapojovat.

 

zahorenie sa robi tak, ze ich das xichtami oproti sebe (repraky, nie decka) a na jednych prehodis fazu (cerveny a cierny konektor zamenis) aby sa navzajom akusticky skratovali a nerobilo to taky hluk (aby to neobtazovalo). Pusti do toho nejaku pestru muziku na dva dni a hotovo. Pripadne sa pripoj cez spotify a pusti tam na repeat nejaky ruzovy šum (pink noise), to je technicky zvuk, signal ktory v sebe obsahuje rozne frekvencie šumu naraz. S hlasitostou to nemusis prehanat..

 

zahorenie je len urychlenie niecoho co prirodzene prebehne casom, cize normalne mozes hrat. bez zahorenia mozu mat chvilu taky ostrejsi charakter, proste ako novy motor alebo topanky.

 

edit: priklad:

 

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by si si efekt nejakeho zahorenia aj NAHODOU bol na svojom AV receivery aj schopny vsimnut, neukratil by som sa o to vnimat ako zmenia charakter a "zaoblia hrany". Ale skor si myslim ze budes pocut prd (no offence). Proste ich pustaj ako Ti srdce kaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zahořívám přírodní cestou :-) Zajímavé věci píše Dali v návodu, např že repro poškodí spíš slabší zesilovač, takže doporučují silnější, hm. Pak nastavit vše na střed, nepřidávat žádné basy, žádné výšky, žádný ekvalizér, takový výstup je prý nejvyšší kvality, pokud je něčeho moc, třeba basů, přemístit repro, upravit místnost nebo pořídit lepší zesilovač :-) To jsou věci, jo a spočítal jsem že když bude moje rodina dva měsíce papat lunchmeat, tak budu moc i nějaký ten nový AV receiver :-) Docela se mi líbí tento Marantz, hlavně design, no ale myslím že celkově značka v pohodě nebo?

 

https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobky/DOMACI_KINO/av-prijimace/SR5012

post-364-0-83865600-1547135198_thumb.jpg

post-364-0-71785500-1547136344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud můžu poradit, zkus se podívat na hifibazar.cz, má tam krásné kousky a na vše tam má roční záruku. Koupíš tam krásné kousky, kdy za tvých 12tis. koupíš (jako já) Denon v původní hodnotě 50tis. v krásném stavu a hlavně, made in Japan s toroidem a pozlacenými konektory. Původně jsem koupil nový za 12 a po týdnu zklamaně vracel, teď už druhým rokem jsem spokojený s AVR3808A. Ale přemýšlím, že bych šel ještě výše, teď tam má AVC A1HD a to by byla teprve pohádka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oooh, copak to tady doma na nás čekalo? :-) Happy. Kluci, trochu luštím návod, píšou že plný výkon a kvalita přijde cca. po 100 hodinách reprodukce, ale nikde nepíšou jak na nových hrát. Můžu normálně jak chci, třeba i nahlas, nebo mám být těch sto hodin v klidu? Děkuji za odpověď....jdu zapojovat.

...přeji hodně husí kůže z poslechu, Afri!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...přeji hodně husí kůže z poslechu, Afri!

Děkuji moc, husina už proběhla po celém těle několikrát, dnes naposledy při poslechu Marlina Mansona :-) Ten výstup je opravdu hutný a krásně náplní celou místnost, spokojenost. Zkusil jsem už i jeden film pouze na přední bedny bez suroundu na Vaše doporučení a mě se Vám to strašně líbilo. Takže taková kacířská myšlenka jít pouze do stereo receiveru, jsem hroznej :-( Líbí se mi tento kus železa...

 

http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-audio-cz/eshop/47-1-Receivery/228-2-Yamaha/5/2230-YAMAHA-R-N803D-stribrna

post-364-0-09826700-1548094519_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně album, které se mě líbí ze všech předchozích tak nějak nejméně :-) Po dnešku super zážitek, takže o to více se těším na ty co se mi líbí... S těmi filmy máš asi pravdu, jsem upřímně velmi na rozpacích, zesilovač si kupuji na dlouhá léta, bude sloužit celé rodině a je pravda že by se nám jednou kamarádi od mých dětí mohli vysmát že nemáme domácí kino :-) :-) Hm, jsem z toho divnej...ale pokud se rozhodnu pro AV receiver, musím dořešit i Dali bedny okolo, teď už ta malé Yamahy jaksi nestíhají :-)

post-364-0-23416400-1548095900_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jasný, THX surround je luxusní záležitost, ale já už mám takovou tu slávu sledování filmů s plným zvukem za sebou -_- Hodně u nás jede muzika, a filmy čas od času jdou večer do sluchátek nebo když je něco hodně dobrého, jedu do kina. Upřímně jsem film do beden nepouštěl již pár dlouhých let. Děti jsou malý a pokud je to jednou chytne, není problém jim koupit nějáký start up surround systém do pokojíčka. Hm, stárnu asejc :lol2: Takže up grade proběhne, rozhodl jsem se ale pro stereo receiver a k Blueray přehravači ještě poctivý cd player, co jsem tak konzultoval s prodejci že ty Blueray cd kvality výstup nic moc. Myslím že pro poslech hudby kombinace Yamaha, NAD, Dali není úplně zlá a to jsem z toho vybruslil ještě docela levně  :clap: K sluchátkám koupím předzesilovač na doporučení Duka a bude dobře.....

 

https://lepsizvuk.cz/product/1036-yamaha-r-n803d-cerna  

 

https://lepsizvuk.cz/product/1564-nad-c538-cerna

post-364-0-36591900-1548836373_thumb.jpeg

post-364-0-09250600-1548836394_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...