Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

To ma jen 55W na kanal? K tomu staci nejaky prskaci krabicky ;).

Jinak zajimava krabicka, znamenam si!

 

Toho jsem se nejvíc bál a začínalo to strašidelně, protože jsi už na půl volume a zvuk tak akorát. Parádně hraje i při malých hlasitostech a regulace je příjemná. No a za půlkou se to urve ze řetězu a hraje opravdu nahlas, strčil do kapsy i Marantz 8006, hlavně do konce volume je ten výstup nádherný a jestě se kousek zesílí po konci ukazatele. Creek v návodu píše, že volume naplno zesilovači neubližuje, trochu uším :D  Ideální pro bedny typu Oberon 5 nebo třeba tady je testovali na Bowers & Wilkins CM8 S2 a taky dle testu asi v pohodě. Samozřejmě jsem byl upozorněn, že pokud budu upgradovat na nějáké lepší bedny typu co teď koupil Andrew, bude určitě zapotřebí koncový zesilovač od Creeku a budu zase happy, doufám že termíny používám správně :lol2: To se mi líbí, ta možnost do budoucna tam je......

 

http://www.luxusnihifi.cz/recenze-creek-50a-50cd/recenze-creek-50a-50cd.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm jak to tady čtu tak asi taky potřebuju upgrade...zatím mě tahle diskuze dohnala alespoň k novému hifi stolku. Je to trochu prasárna, ale z dálky to nevypadá špatně :).

 

Do jakých poslechovek chodíte? Byl jsem v studiu ESO na žižkově, to bylo super ale ještě někam by to chtělo..

 

 

post-50048-0-77078300-1551347057_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ma jen 55W na kanal? K tomu staci nejaky prskaci krabicky ;).

Jinak zajimava krabicka, znamenam si!

Tak toho bych se vůbec nebál. Oberony mají 6 Ohm a 70 W je úplně na pohodu. Navíc, jak píše Afrika, jde kdykoliv dokoupit koncák 50P a jet v bi-amp módu.

 

Afri, jaký byl cenový rozdíl mezi 50A a 100A. Ale ani ten silnější není dual mono, takže jsi asi udělal dobře, že jsi vzal ten menší. Radši ty prachy vpálit časem do 50P, to bude větší zlepšení.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toho bych se vůbec nebál. Oberony mají 6 Ohm a 70 W je úplně na pohodu. Navíc, jak píše Afrika, jde kdykoliv dokoupit koncák 50P a jet v bi-amp módu.

 

Afri, jaký byl cenový rozdíl mezi 50A a 100A. Ale ani ten silnější není dual mono, takže jsi asi udělal dobře, že jsi vzal ten menší. Radši ty prachy vpálit časem do 50P, to bude větší zlepšení.

100A jsem nepoptával, Doporučená je myslím o dvacet výš. Ale pokud by jsi měl vážný zájem, můžu ti dát do SZ kontakt na pána který ti cenovku u české distribuce Creek vymyslí velmi dobře :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, pokud vás to se mnou ještě neunavilo, pojďme si povídat o zesilovači... ozval se mi jeden člen, že by vzal ode mě toho JSO a já přemýšlím, jestli to nepostavit tedy kompletně.

 

Mám jasné repro, díky Hasňovi kabely... zdroj bude Tidal/nasbírané FLAC (sbírku CD jsem nikdy pořádně neměl a nemá to pro mne smysl začínat). Mám objednanou tu Toyotu WXAD-10, ale mohu ji vrátit. Do budoucna bych rád aby se to dalo rozšířit o gramofon, ale to je vzhledem k malému prckovi opravdu hudba budoucnosti.

 

Rád bych se točil někde kolem 30-50 tisíc (včetně streameru). Zadání je víceméně konstantní, může být nové (třeba to dostanu do firmy), ale rozhodně nemusí. Rád bych, aby to byl odpovídající prvek k těm B&W.

 

Dá se mne někam posouvat (značky, modely, po čem koukat, abych si to trochu vyprofiloval)?

 

Díky moc všem!

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm jak to tady čtu tak asi taky potřebuju upgrade...zatím mě tahle diskuze dohnala alespoň k novému hifi stolku. Je to trochu prasárna, ale z dálky to nevypadá špatně :).

 

Do jakých poslechovek chodíte? Byl jsem v studiu ESO na žižkově, to bylo super ale ještě někam by to chtělo..

Ty matky vypadají úžasně. Desky jsou mramor nebo dřevo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předělává se obývák a budu tahat kabely k zadním reproduktorům společně pod oknem. Rozdíl bude asi 5,5 m. Má cenu to nějak řešit ?

viz malé schema. Díky

 

edit: nenahrál se obrázek

post-594-0-23757800-1551358135_thumb.jpg

Upraveno uživatelem rmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toho bych se vůbec nebál. Oberony mají 6 Ohm a 70 W je úplně na pohodu. Navíc, jak píše Afrika, jde kdykoliv dokoupit koncák 50P a jet v bi-amp módu.

 

Afri, jaký byl cenový rozdíl mezi 50A a 100A. Ale ani ten silnější není dual mono, takže jsi asi udělal dobře, že jsi vzal ten menší. Radši ty prachy vpálit časem do 50P, to bude větší zlepšení.

 

Máš pravdu Hasňa,  KFL mrkni sem, tady to tak testovali.....

 

https://www.studiospalicek.cz/recenze/63-creek-50a-50p-50cd?gclid=EAIaIQobChMIxaq31Lne4AIVTud3Ch27kQVcEAAYASAAEgLtYfD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Přátelé, pokud vás to se mnou ještě neunavilo, pojďme si povídat o zesilovači... ozval se mi jeden člen, že by vzal ode mě toho JSO a já přemýšlím, jestli to nepostavit tedy kompletně.

 

Mám jasné repro, díky Hasňovi kabely... zdroj bude Tidal/nasbírané FLAC (sbírku CD jsem nikdy pořádně neměl a nemá to pro mne smysl začínat). Mám objednanou tu Toyotu WXAD-10, ale mohu ji vrátit. Do budoucna bych rád aby se to dalo rozšířit o gramofon, ale to je vzhledem k malému prckovi opravdu hudba budoucnosti.

 

Rád bych se točil někde kolem 30-50 tisíc (včetně streameru). Zadání je víceméně konstantní, může být nové (třeba to dostanu do firmy), ale rozhodně nemusí. Rád bych, aby to byl odpovídající prvek k těm B&W.

 

Dá se mne někam posouvat (značky, modely, po čem koukat, abych si to trochu vyprofiloval)?

 

Díky moc všem!

Za 50tis mas moznosti prakticky nekonecno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 50tis mas moznosti prakticky nekonecno..

 

A čím bych se měl řídit, abych z nekonečna udělal definovanou množinu?

Cena je asi jasná - patrně za 50 bude lepší než za 30, za 80 zase lepší, než za 50. Ale na co se nejvíc dívat, jaké značky mívají nejlepší poměr cena/výkon, nebo jak se v tom vyznat? Hledat testy zesilovačů společně s "mými" repro?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: instant - Promiň, asi jsem to blbě napsal. Jde mi o to jestli mam zamotat 5m drátu za receiverm aby obě délky kabelu dozadu byli stejně dlouhý.

já jsem to tak udělal (zamotal), a myslím, že kdybych ten jeden zkrátil na půl metru, tak poznám prd

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čím bych se měl řídit, abych z nekonečna udělal definovanou množinu?

Cena je asi jasná - patrně za 50 bude lepší než za 30, za 80 zase lepší, než za 50. Ale na co se nejvíc dívat, jaké značky mívají nejlepší poměr cena/výkon, nebo jak se v tom vyznat? Hledat testy zesilovačů společně s "mými" repro?

 

Jako orientační přehled můžeš vzít žebříčky v německých periodikách Steroplay, Stereo, Audio. Když si na appstore stáhneš jejich appku, zpravidla máš poslední číslo zdarma. V každém čísle je přehled jimi recenzovaných produktů odhadem asi za posledních 5-10 let spolu s jejich hodnocení a v Audio dokonce i s tipy k párování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...