Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Kedze A-H500I bude snad coskoro na ceste z UK, tak by som mal dotaz ohladom KLINKENKABELu, tentokrat toho 230V ...

za A) bude mat blby steker (adapter to isti, ale citaj za B),

za B) kabel je zlomeny a fixnuty (o anglickych elektrikaroch a hifistoch menom Nasser si myslim svoje)

 

takze kupit kabel v GME za 100Kc s odpovedajucou vidlickou alebo woodoopicoviny a kupit kabel minimalne za tri tycky, smyknut superhyperpozlatenu C5 doprec a na hulvata to tam narvat na tie dva srobiky?

 

Ako ste to riesili vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, dnes dosiel ten wxad a musim povedat ze som s tym (+ Tidal bez kompresie) velmi spokojny. Celkom slusna apka, cele je to nenapadna kocka co sa skryje do kabelaze :D

 

Že jo? :)

 

Já JSO nechal s koupenou redukcí, ale faktem je, že ho jen hlídám než mi přijede M3ka ... jinak mě pobavilo, že BMW místo B&O začali používat pro nejvyšší audio právě B&W, tedy když někde řeknu, že mám M3 s B&W, budu frajer i ve vlákně s auty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi já se snad picnu, člověk si na chvíli odskočí do rajchu, nehlídá vlákno a tady už zase někdo padl za oběť masáži zvané SACD... SlepáAudioUlička

Když už nutně "musíte mít" dobrý pocit z poslechu "něčeho-lepšího-než-CD" tak není důvod kupovat drahé placky SACD a vnášet do řetězce další formát, který nemá budoucnost.

Když už hi-res, tak se dá legálně kupovat formát PCM 24bit se vzorkovací frekvencí 96kHz (nebo méně časté 88,2 kHz / 176,4 kHz / 192 kHz)

http://www.hdtracks.de/

A když už tam budete, vyhněte se nákupu nahrávek ve formátu DSD - to je totiž SACD bez fyzického nosiče. Úplně jiná technologie, na disku zabere DSD soubor mrtě místa, museli byste investovat do DACu který umí DSD atd atd atd

 

P.S. Pominu smutný fakt, že 8 z 10 nerozezná mp3 od FLAC...

P.P.S. Místo mrtě jsem chtěl napsat to, co jsem se naučil v Nitře. Mrtě = slovensky "pokokot". A když jsem se ptal, kolik to je, tak kolega mávnul rukou do dálky a pronesl "odtiaľto až hentam do p.či"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten článek samozřejmě znám. Je to na delší a hlubší debatu. Já osobně nebazíruju na hi-res nahrávkách. Když je master na h.vno, distribuce ve vysokém rozlišení to nezachrání.

 

Téma DSD resp. SACD formátu se dá shrnout jako "řešení problému, který nebylo třeba řešit, a přineslo jiné problémy, které je třeba řešit".

Dlouhý článek hýr https://www.mojo-audio.com/blog/dsd-vs-pcm-myth-vs-truth/

 

Klíčová věta, která pro moji maličkost diskvalifikuje DSD z mého osobního vesmíru:

DSD has significantly higher quantization noise than PCM, and the noise is much closer to audible frequencies, requiring significantly more sophisticated digital filters, as well as noise-shaping and upsampling algorithms. The algorithms native DSD DACs use often result in an overly smoothed over sound without the same immediacy, articulation, and harmonic coherency R-2R ladder DACs are known for.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi já se snad picnu, člověk si na chvíli odskočí do rajchu, nehlídá vlákno a tady už zase někdo padl za oběť masáži zvané SACD... SlepáAudioUlička

 

Prd slepa. Kukura-San vidi lepsie zajtrajsky. Biznis s tunermi nedopadol, ale niekto zacal zo skladu vykupovat tie SACD playery :lol2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde o nový bluray, protože deset let starý Samsung už dokejchává, docela dlouho načítá a do nové hifi rodiny se jaksi nehodí :-) SACD je jen takový bonus u té Yamahy, tak jsem jednu placku koupil abych to vyzkoušel, ale nějak ujíždět na SACD určitě neplánuji. Právě mě naštval kluk, sestrojil si svoje hifi a na rádio chytá o dvě stanice víc, to je krach :-)

post-364-0-16880100-1552547920_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže pokusy dokončeny

 

zdroj zvuku Tidal .... jedna skladba .... stejné nastavení hlasitosti

 

předešlu, že jsem propojil síťovou pračku s routerem kabelem a vypnul wifi

 

1.KlinkenKabel jsem strčil do AUX a druhej konec do PC, aby měl Duke klidné spaní :D ......hraje to úplně na hovno ....potichu a jakoby zastřeně

.... takže vyhozený prachy ..... ale kabel za to zřejmě nemůže .... to bude problém PC x zvuková karta

 

2.spojení skrz BT vyneslo zvuk do výšin

 

3. no a nejlíp to hraje, když to pouštím z telefonu, což ovšem nevyřešilo můj problém, páč pouštět si to z telefonu mě nebaví

 

 

takže co teď? je nějaký udělátko který by z PC přes Klinkenkabel ten zvuk trochu oživilo, nebo je potřeba zásah do PC a koupit lepší, jinou kartu

 

a nebo to strčit jinam než do AUX ?

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já JSO nechal s koupenou redukcí, ale faktem je, že ho jen hlídám než mi přijede M3ka ... jinak mě pobavilo, že BMW místo B&O začali používat pro nejvyšší audio právě B&W, tedy když někde řeknu, že mám M3 s B&W, budu frajer i ve vlákně s auty :)

 

Nebudeš, do M3 B&W objednat nejde :)  

 

P.S. Ale v 540 mně hraje dobře :punk:

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

takže co teď? je nějaký udělátko který by z PC přes Klinkenkabel ten zvuk trochu oživilo, nebo je potřeba zásah do PC a koupit lepší, jinou kartu
 
a nebo to strčit jinam než do AUX ?

Do PC to strkáš do zeleného jacku na sluchátka/reproduktory? Linkový výstup se dneska už u zvukovky často nevidí. Ten sluchátkový výstup je regulovatelný a není moc vhodný pro připojení HiFi. Zkus přidat hlasitost a vypni všechny korekce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...