Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

 

Hmm, keby si tam bol dal dozadu svorkovnicu na sposob cokolady, bol by si si usetril kopu ovocia a prace.

Asi mas pravdu, aj som na to myslel, pravdupovediac by to bola polovica prace. Ale zivo som si predstavoval ako to 3x prekladam a vzdy skrutkujem... A to by som to tu uz nemohol ani nafotit, Afrimu to aj tak pride seredne, vies co by to bolo so svorkovnicou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl to nevymyslíš...

ve středu jsem nastavil RP-1, akustika vyřešena, finito, děkujeme, zapomeňte, kalibrační mikrofon putoval do nejspodnějšího šuplíku.

ve čtvrtek a dnes moje lepší polovička spáchala Velký Jarní Úklid a v rámci VJÚ přestěhovala snad třetinu nábytku v obýváku.

Kdybych měl akustiku řešenou postaru pomocí basových pastí, difuzorů a podobných pokus-omyl-udělátek, asi bych už seděl ve vyšetřovací vazbě.

Zítra vytáhnu mikrofon a za čtvrt hodiny bude akustika vyřešena, finito, děkujeme, zapomeňte :-)

Lyngdorf RoomPerfect = základ rodinné pohody.

Lyngdorf do každé rodiny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeral som si ?nové? Lyngdorfy a zarazila ma jedna vec... Toto je vnútro starého digitálneho zosíku TDAI2200 s veľkým trafom:

post-6480-0-10105700-1557691970_thumb.jpg

 

A toto je aktuálny TDAI3400:

post-6480-0-70985300-1557691842_thumb.jpg

 

To už sú tie spínané zdroje tak ďaleko, že v zosilňovači predčia aj poctivé toroidné trafo? Skúšam sa na to pozrieť instantovými a McStingerovými technicistnými očami, ale mne to ako poctivá robota nepripadá... Takže buď sa aj ten Lyngdorf zopsul, alebo doba pokročila. Tak ako to je dnes s tými spínanými zdrojmi v hifi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už sú tie spínané zdroje tak ďaleko, že v zosilňovači predčia aj poctivé toroidné trafo? Skúšam sa na to pozrieť instantovými a McStingerovými technicistnými očami, ale mne to ako poctivá robota nepripadá... Takže buď sa aj ten Lyngdorf zopsul, alebo doba pokročila. Tak ako to je dnes s tými spínanými zdrojmi v hifi?

Doba pokročila...

https://www.hypex.nl/power-supplies/

https://www.hypex.nl/p/technology/smps/

Až se budu nudit, postavím si giant-killer-monobloky z jejich stavebnice.

https://www.diyclassd.com/diy-kit/

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě říkali prodejci ať na vnitřnosti také nekoukám, že doba hodně pokročila a můj vysněný NAD C 338 hrál upřímně ze všech zkoušených zesilovačů úplně nejhůř. To jsem ho porovnával tak pětkrát, protože se mi hodil do sestavy a prostě ta jiskra nepřeskočila.....nuda, stejně tak jako vnitřek, to srdce tam prostě netluče.

post-364-0-85501700-1557694403_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeral som si ?nové? Lyngdorfy a zarazila ma jedna vec... Toto je vnútro starého digitálneho zosíku TDAI2200 s veľkým trafom:

attachicon.giftdai-2200-1-lyngdorf1.jpg

 

A toto je aktuálny TDAI3400:

attachicon.gifLyngdorfTDAI3400-03w1.jpg

 

To už sú tie spínané zdroje tak ďaleko, že v zosilňovači predčia aj poctivé toroidné trafo? Skúšam sa na to pozrieť instantovými a McStingerovými technicistnými očami, ale mne to ako poctivá robota nepripadá... Takže buď sa aj ten Lyngdorf zopsul, alebo doba pokročila. Tak ako to je dnes s tými spínanými zdrojmi v hifi?

 

Mojimi očami sa na veci radšej nepozeraj. Mám ich dohúkané a napriek tomu nájdem hovno aj v šľahačke :)

 

Spínané zdroje nie sú žiadna novinka a vývoj ide veľmi rýchlo dopredu. Sú účinné, ľahké, lacnejšie. Takže nevidím žiadny problém, spínaného zdroja by som sa nebál a určite by som ja osobne neváhal kúpiť si zosík s poriadnym trafom :).

 

Spínaný zdroj je IMHO to prvé, čo  každom zariadení odíde. Nemám to podoprené žiadnymi prieskumami, ale čokoľvek pokazené som za posledné roky otvoril, tak bola chyba v zdroji. Spínanom. Kvalitný toroid prežije celý zosík. Otázka znie iba, či má vôbec význam pri dnešnom konzumnom prístupe k elektronike a rýchlom vývoji digitálnych technológií riešiť túto otázku. Ani spínaný zdroj neodíde za rok a kým dožije, tak sa možno zmenia kodeky, formáty streamov a čo ja viem čo všetko. Kedysi mal zosík pár analógových vstupov a prežil s touto výbavou desaťročia. V dnešnom znudenom svete si audiofil prečíta review a Lyngdorfa dá psovi do búdy.

 

Osobne by som spínaný zdroj v zosíku nechcel. Bavíme sa o drahom zosíku, ktorý chcem mať dlho. Spínaný zdroj je prvý na rane, aby v ňom niečo odišlo (spomeň si na nabíjačku) a ak to bude nejaký exotický šváb, tak to nikto neopraví. Leda že by výrobca držal nejaký sklad ND.

 

Inak je ten zosík prekne riešený, čo sa týka rozloženia jednotlivých blokov. Tým netvrdím, že aj dobre hrá, to netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

McStinger: mas pravdu a vo vsetkom suhlas. Len na doplnenie - co konkretne v tych napajacich castiach odchadza? Lebo ja som z poslednych 30 otvorenych zdrojov 1 vyhodil, 26x vymenil elektroliticky kondik a 3x foliovy kondik. To zas nieje taka tragedia, najma ked niekedy sa jednalo o zariadenia za stovky az tisice eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

McStinger: mas pravdu a vo vsetkom suhlas. Len na doplnenie - co konkretne v tych napajacich castiach odchadza? Lebo ja som z poslednych 30 otvorenych zdrojov 1 vyhodil, 26x vymenil elektroliticky kondik a 3x foliovy kondik. To zas nieje taka tragedia, najma ked niekedy sa jednalo o zariadenia za stovky az tisice eur.

 

Určite sú to najčastejšie kondíky. Občas ale odíde aj nejaký polovodič a zoberie to so sebou pár ďalších súčiastok. Jedno šťastie je, že sa to obyčajne udeje na primárnej strane, takže skrátka iba nefunguje zdroj a veciam za ním sa nič nestane. Ale ako som už spomínal, to nie sú veci, ktoré sa dejú na zariadení každý týždeň dvakrát a s najväčšou pravdepodobnosťou zdroj počas životnosti výrobku v pohode vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...