Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Dokud se nevrátí masivně kazety, tak jsem klidnej, pak už by to bylo fakt na Chocholouška :)

Tak highend kazeťák, pokud máš nějaké highend prašule navíc, cca. sedmset litrů, můžeš mít do týdne v obýváku :-) V hollywóódských rezidencích už delší dobu běžná záležitost, streaming tam prý bohužel ještě nedorazil....:-)

post-364-0-47848700-1568051473_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo holywoodské serebrity tomu hájendu přece musí rozumět lépe než normální člověk s technickým vzděláním...

(asi proto jich tolik jezdí trapným Priusem, to je nejlepčí auto na světě žeano)

Stříbrný Prius, stříbrný :-) A hned vedle v garáži, aby to naše životní prostředí bylo aspoň trochu v rovnováze MB třídy G :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si děláte prdel, ale tohle byl můj vlhký sen na konci 80. a kazet mám pořád plnej šuplík :)

S tím Hollywoodem samozřejmě trochu žertuji, ale je pravda že já idiot před pár lety neodvézt do sběrného dvora asi tři krabice narvané kazetami, tak dnes do tady toho jdu. Přeci jenom jsem tam měl věci, kupované po celém světě, které si už asi v životě nekoupím....

 

https://www.gramofony-desky.cz/produkty/hi-fi/teac-w-1200-black/8437.html?gclid=CjwKCAjw8NfrBRA7EiwAfiVJpZwaYauPwAIqxA6Iuz6vVHfAb2RmXf5BukN9EAWa1nZiyBjWv0Bg-BoC-KMQAvD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl (ne)chtěl bych ty milovníky gramofonů a kazeťáků vidět, jak si jako daily driver kupují auto z šedesátek bez ABS, ESP, klimy a airbagů a přísahají, že to jezdí lépe. Nostalgie je neskutečné šidítko smyslů. Nikomu neberu dobrý pocit z krásných starých strojů, ale osypu se jak slyším, že vinyl nebo pásek hraje lépe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hraje lépe než co? Tady to téma je takový věčný začarovaný kruh, ale asi jsme úplně normální protože debaty o tom co je lepší se vedou všemi hifi fóry po celém světě :-) Důležité je že nás to baví a upřímně zůstat pouze u streamování, bylo by tohle vlákno jedna velká nuda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj poslední post zde.

 

Hi-fi je od high fidelity. Objektivně je cílem co nejvěrnější reprodukce nahrávky.

Objektivně se u každého hi-fi přístroje dá změřit, nakolik se to co je na výstupu blíží tomu co je na vstupu.

THD, IMD a spousta jiných nudných ?non-sexy? věcí. Ideální přístroj ke vstupnímu signálu nic nepřidává a nic mu neubírá. To je (nejen) můj pohled na věc.

 

A jelikož marketingoví frikulíni už dávno pochopili, že iluze a bling bling se prodává snadněji než suchá technika, tak je trh plný škatulí, které mají uvnitř naleštěné frézované hliníkové škatule za 900 usd součástky za 50 usd a celek pak stojí 5000 usd. Nicméně hraje to jako za 50 usd. Ale OČI říkají UŠÍM ?to je nirvána ty vole?...

 

Fakt nikomu nechci brát radost z krásného přístroje.

A rozumím tomu, že někdy jde o celkový zážitek z toho rituálu atd atd.

Opakuju ?hlavní cíl? = vysoká věrnost reprodukce...

Ale ukažte mi gramofon nebo kazeťák, který objektivně hraje věrněji než můj DAC za 100 USD a který v double blind testu rozeznáte jako objektivně lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem já nikdy netvrdil, ale Ty víš, jaký jsem audio analfabet, ale subjektivně ?lepší? to pro mne zatím vážně je.

 

Aneb každému co jeho jest, i když ten Luxman bych s 50$ krabičkou srovnával fakt nerad

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...