Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Je samozřejmě na diskuzi, jestli je požadovaná cena staršího stroje adekvátní a co jde dnes za tyto peníze koupit. Roli hraje určitě i země původu, jistá exkluzivita, moc jich nebude, příběh. Čistě matematický to dnes už asi nevychází, ale na hodinovém fóru, kde z nějakého důvodu ne všichni nosí plastové digitálky, je tohle už tisíckrát porodiskutovaná diskuze. Já bych za tu cenu asi dnes taky vzal radši treba ML 585, ale Sroll prostě není žádný sráč a kdo ho má, může ho bez uzardění mít dalších mnoho let. Teď Howg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem taky nenapsal, že by to někdo napsal. Nechytejme se za slova. Napsal jsem obecnou úvahu, jako reakci na "zbyde něco, co je výjimečné jen cenou". Někdo jiný to samozřejmě může vidět úplně jinak. Jako každý vidí jinak Orlíky, Daytony, nebo Damaska.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodneme se, že to každý vidí a vnímá jinak :-)

Nemám absolutně nic proti firmě nebo jejímu majiteli.

Reagoval jsem na ten krátký post, že použitý Sroll za cca polovinu ceny nového stojí za zvážení zda koupit či nekoupit.

A vysvětlím, jak to vidím já "suchar".

Kdyby existoval kus škaredého drátu se ziskem a dost nízkým zkreslením a jinými důležitými parametry, a kdyby stál třeba 50 tKč, tak si řeknu fajn, beru. Nemám to pro potěchu oka. K radosti z hudby nepotřebuji radost z bytelného hliníkového tanku. Nepotřebuju znát životní příběh majitele / vývojáře atd.  Nepotřebuju ujištění, že i pan Dudek pana majitele plácal po ramenou. Obecně nepotřebuji žádný marketingový příběh - a ten se webem Srol a mnoha jiných high-end firem vine jako červená nitka...

 

Takže v odpovědi adresované primárně tazateli jsem kostrbatě vyjádřil svoje přesvědčení, že srovnatelně dobrého zvuku se dá dosáhnout i železem za výrazně méně než je cena inzerovaného přístroje. A ten nemalý rozdíl bude už jen příplatek za příběh a dobrý pocit z bytelného alu-tanku atd atd atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodneme se, že to každý vidí a vnímá jinak :-)

Nemám absolutně nic proti firmě nebo jejímu majiteli.

Reagoval jsem na ten krátký post, že použitý Sroll za cca polovinu ceny nového stojí za zvážení zda koupit či nekoupit.

A vysvětlím, jak to vidím já "suchar".

Kdyby existoval kus škaredého drátu se ziskem a dost nízkým zkreslením a jinými důležitými parametry, a kdyby stál třeba 50 tKč, tak si řeknu fajn, beru. Nemám to pro potěchu oka. K radosti z hudby nepotřebuji radost z bytelného hliníkového tanku. Nepotřebuju znát životní příběh majitele / vývojáře atd. Nepotřebuju ujištění, že i pan Dudek pana majitele plácal po ramenou. Obecně nepotřebuji žádný marketingový příběh - a ten se webem Srol a mnoha jiných high-end firem vine jako červená nitka...

 

Takže v odpovědi adresované primárně tazateli jsem kostrbatě vyjádřil svoje přesvědčení, že srovnatelně dobrého zvuku se dá dosáhnout i železem za výrazně méně než je cena inzerovaného přístroje. A ten nemalý rozdíl bude už jen příplatek za příběh a dobrý pocit z bytelného alu-tanku atd atd atd

Jasný, tenhle přístup není ojedinělý. Hodinky přece mají ukazovat čas, o nic jinyho nejde, a jídlo ma zasytit, vše ostatní je zbytečné. Ale svět je přece jen trochu barevnější a zábavnější. A to říkám já, který má audio řetězec ostře industriální, analytický přesný, s nulovým machr indexem, polovina od jednoho dědka z blízkého východu a polovina z plzeňské garáže.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď koukám že má někým milovaný i nenáviděný Luděk poslechové studio kousek od mého baráku, tam budu muset zajet na čumendu :-)

Asi není ani Dukem nenáviděný, ani mnou milovaný. Jen ja mám tu historickou paměť, kdy Sroll byl něco nového, skvělého, českého, co byla skutečná špička I v mezinárodním kontextu a nejsem při jeho posuzování tak nekompromisně racionální. A to jsem se snažil sdělit. Moje racionalita vůbec bere za své. Stále hledám po Evropě inzeráty na prodej Shahinian Obelisk Mk2.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to nespochybnitelny vrchol, priatelia, co si budeme hovorit. Vinyl ma dusu, v prehravani platni je pritomne ludske teplo.. Prejav ma autenticitu.. zvuk je plny, vyvazeny, s perfektnym stereofonickym obrazom. Basy maju definiciu, vysky su plne detailov, proste digitalneho nadychu. Stredy maju prirodzenu farbu, zvlast badatelnu pri reprodukcii ludskeho hlasu.

 

ked som nieco zabudol tak doplnte..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...