Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Má tu někdo názory na/zkušenosti s TEAC UD 301 nebo UD 501 DAC/sluchátkový zesilovač?

 

Nějaké takové kombo platonicky sháním už celkem dlouho. Jsou to sice už starší mašiny, ale jak kolem toho chodím, pořád mi to dává nějak smysl. Dává to smysl? :)

 

Částečně za to může instant, když mou pozornost nsaměroval k UD-H01.

 

Jasně, že je tu vlákno na sluchátka a věci s tím spojené, ale tam se řeší spíš DAPky a BT.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím hi-fi komunitu. Jako už po x-té jsem se začetl a potřebuju doma poladit zvuk. Předem uvedu, že nemám naposloucháno a víceméně si polepším, ať si pořídím cokoliv. Chtěl bych do menšího obýváku zvuk k televizi/playstationu, na poslech spotify a nějaké to internetové rádio. Mám budget dost nízko někam k 15K. Co jsem zatím načetl, asi potřebuji stereo reciever a dvě slušný bedny. Nebojím se bazaru a za ten budget bych rád dostal co nevíc muziky. Přemýšlím správně nebo je to špatnej nápad? Kdybyste mi hodili nějaké tipy, co bych mohl pořídit, budu vděčný. Bedny se mi docela líbily dynavoice definition dm6...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi se tu zacetl tak už víš, ze nejvíc Tvůj dojem ovlivní reproduktory. Podíval bych se tedy po již mnohokrát zmiňovaném jezevcikovi od Teac, k tomu streamer od Yamaha a mělo by Ti zbyt cca 8-10 tisíc na slušné bedny a mas hotovo.

 

Za me se to určitě dá... jen nepočítej, ze tak skončíš ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to na rady skusenych v tomto vlakne vyriesil k max spokojnosti - jazvecik (Teac 500i) a Kef Q300 (este som mal v hladaciku B&W 685, povedal som si ze vezmem co skor zozeniem a zohnal som KEFy).

Na to ze to bolo za tasku hrusiek (ako vravi Afri) tak to hra velmi uspokojivo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to na rady skusenych v tomto vlakne vyriesil k max spokojnosti - jazvecik (Teac 500i) a Kef Q300 (este som mal v hladaciku B&W 685, povedal som si ze vezmem co skor zozeniem a zohnal som KEFy).

Na to ze to bolo za tasku hrusiek (ako vravi Afri) tak to hra velmi uspokojivo

 

Já to měl stejně, byť jezevčíka jsem nakonec prodal neb jsem lemra a chtěl jsem síťovej zesík vše v jednom Tak nakonec nějakýho  mám Pioneera a vcelku mi to vyhovuje. Nicméně KEFy mám ta samý a pecka, a to nejen na muziku, ale i na filmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já to měl stejně, byť jezevčíka jsem nakonec prodal neb jsem lemra a chtěl jsem síťovej zesík vše v jednom Tak nakonec nějakýho mám Pioneera a vcelku mi to vyhovuje. Nicméně KEFy mám ta samý a pecka, a to nejen na muziku, ale i na filmy.

Ja som zo sietovych zosikov uz vylieceny. Aby to dobrr hralo stoji to vela, a 4-5 rokov max trva kym prestane fungovat nejaka cast (myslim sw/sluzba). Alebo tomu nieco uz chyba. Dal som si poradit s tym najlacnejsim yamaha streamerom a som naozaj spokojny. Este som dokupil male karaoke (krk ergo) a odvtedy do toho nesaham.

No 7.1 receivera som sa nedokazal zbavit kvoli filmom a nakoniec som si zbastlil heavy duty repro prepinac (2 amp 1 repro).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I díky zdejšímu vláknu jsem se odhodlal a pořídil sestavu. Nechal jsem si trochu poradit a poskládal TEAC AG-H 500 (ikdyť to není ten vychvalovaný zesík) a Dynavoice definition DM6. TEAC má FM tuner a na ostatní zařízení jsem pořídil provizorně přechodku jack 3,5mm na cinch. Telka má jen digitální výstupy a tohle bylo zatím nejjednoduší řešení. Postupem času koupím bezdrátový streamer. Nepoužíváte někdo evolveo audioconverter xs? Za málo peněz nabízí dost funkcí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusím se tu o malý crowdsourcing. Nejsem audiomagor, prosím o shovívavost :)

Repro mám Xavian Delizia (tj. lacinější sloupy (hrůza, jasně), kultivovaná d'appolita, jsem schopen žít s výhodami i nevýhodami dispozice, dlouhodobě mi vyhovuje mi ten měkký "pseudoaudiofilní" zvuk a docela near-field projev, i když člověk sedí dál a správně). Na opravdovou audio Odysseu se vydávat nechci.

Donedávna byl jediný zesilovač starý NAD320BEE (nic proti, prostě nijak zvlášť sofistikovaný, ale relativně pořádně udělaný zesilovač, který si s těmi Xaviany myslím rozumí).

Protože ale nepoužívám systém sám, bylo nasnadě pořídit něco s větší konektivitou a pro mě hlavně se slušnějším integrovaným DAC (do kterého bych si na přepočítání posílal digitál z NAD CD od Afriho). Takže mám TEAC AI-503.

Zvukově jsem spokojen, z CD to hraje komplexněji než DAC z CD (no shit Sherlock) , taky mě zajímalo zkusit si sám doma,  jestli jsou často opovrhovaná déčka opravdu takové peklo (nejsou, aspoň tenhle TEAC má s mými X. pěkně strukturované středy/vyšší středy, není to žádný výkonový Frištenský, ale to nepotřebuju).

Tím se dostáváme k jádru dotazu: rád bych si pro svůj setup rád koupil repro, které bude kontrastní k těm Xavianům. Je to pro poslech v podstatě čtvercové (jauvajs) místonsti tak 25 - 30, slušně zatlumené tlustými závěsy na oknech, jsou tam knihovny, koberec, obrazy - prostě not great, not terrible.

Plánuju trochu experimentovat - používat ve spolupráci s 503 u NAD320 jen výkonovou část, posílat do to různých repro (dají se koupit banánky i přes zákaz? :) ).

Takže: jaké repro (bavím se o rozpočtu řekněmě do 20k, bi-wiring není kritérium, páč ho nemám jak využít) by podle vás mohlo inteligentní kontrastní roli dobře sehrát? Spíš regálovky, z několika míst jsem slyšel, že by pro tohle zadání mohly fungovat Wharfedale EVO 4.2, v cenách nových rozpočet akorát).

Kritérium je i rozumná sehnatelnost, rád bych asi něco s větší citlivostí ... prostě cokoli místní audiostaršiny napadne (dedikovaná audiofóra mi zvyšují už i tak vysoký tlak, tam nepolezu).

U pokojového audia nechci jít nějak skokově dál, fakt mi stačí (nižší) střední třída.  Pro audiocesty do vesmíru mám jiné nástroje, které sice nestály málo, ale pořád míň, než si za budoucí letenku řekne Elon Pižmo.

Dík!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdejší hifi gurové ať radši zavřou kukadla, jelikož mám na cestě další maličkost do mého zesíku :P Kurňa ale těžké bylo sehnat, ale snad to klapne, pak jen nainstalovat a na řadu přijde to nejlepší, konzultace, výběr, pořádný hififlame a návrat do doby kamenné :D

image.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Phono preamp?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

No jo, fakt

 

 

https://www.creekaudio.com/phono-pre-amplifiers/

 

Vítej v klubu

 

Tady máš hezkej ELAC, ke Creeku super

 

https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/elac/miracord-70/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasný :thumbsup_anim: Zmizeli před očima a jelikož se přesunula výroba Creeku do Anglie a Evropy, tak nikdo nedokáže říct kdy budou další, a jestli vůbec. Tak jsem to urychlil, gramec přijde na řadu asi až na podzim, protože v létě nevím co dříve...no, ale zase když už tam bude, že anó :guitar: Určitě se tady s Vámi ale před koupí poradím, McStinger určitě rád pomůže :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden stařešina hlásal, že gramofon a komunista mají mnoho společného.

Gramofony stejně jako komunisti měli už dávno zmizet v propadlišti dějin

Gramofon soustavně lže jako komunista

A dle vzoru nejlepší komunista je žádný komunista: nejlepší gramofon je žádný gramofon 

 

P.S. Dělám si prdel, užij si novou hračku ve zdraví a s chutí :punk:

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...