Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Anebo USB kam si můžeš ty desky ripovat, to my přijde taky divný, nevím no, někomu to může třeba vyhovovat. A ohledně té karty, prý to bude lepší než ty zesilovače v levnějších gramofonech co mě bylo řečeno. Jedině externí, pokud neseženu kartu a to je zase bedna navíc....asi jdeš spíš o to že mě baví se v té krabici hrabat, jednou to zasičí, já si u toho zatancuji a bude konečně po prdeli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm.... u sklenky dobrého vína, no to bude pohoda, už to vidím :speak_cool: Takže já začnu objednávkou mé první desky, pak snad dopadne ta karta do zesíka, a pak hurá rychle gramec, klasické africké myšlení no, však to znáte :D A Jim prostě patří na desku, nedá se nic dělat :rolleyes:

_20200512_204052.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hustě! :clap:rovnou Analogue Productions. Já teďka hodně lítám v neremasterovanejch CD z 80' a ranných 90' před loudness war.  A řešim jestli novej player nebo jenom transport? Voni už je zase dělaj i pro masy lehce přes 10k. Ale je fakt, že to nehoří.

Jako gramec mam Project The Classic, ale ta Rega byla v užším výběru. Dneska bych sáhl po to technicsu, tenkrát ta 1500 nebyla na trhu, a měl bys i tu kartu vyřešenouB) a nemusel by ses hnedka zvedat po zkončení strany což dneska hi-fisti dneska zavrhujou, ale je to blbost. Se krásně zrelaxuješ a hned vystřelit ať se mi neohraje hrot, když má jeden přenosku za 5k a více tak už nenechá hoblovat nazdařbůh. Spánek je nepřítel přenosek. 

Upraveno uživatelem ohrenstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, ohrenstein napsal:

hustě! :clap:rovnou Analogue Productions. Já teďka hodně lítám v neremasterovanejch CD z 80' a ranných 90' před loudness war.  A řešim jestli novej player nebo jenom transport? Voni už je zase dělaj i pro masy lehce přes 10k. Ale je fakt, že to nehoří.

Jako gramec mam Project The Classic, ale ta Rega byla v užším výběru. Dneska bych sáhl po to technicsu, tenkrát ta 1500 nebyla na trhu, a měl bys i tu kartu vyřešenouB) a nemusel by ses hnedka zvedat po zkončení strany což dneska hi-fisti dneska zavrhujou, ale je to blbost. Se krásně zrelaxuješ a hned vystřelit ať se mi neohraje hrot, když má jeden přenosku za 5k a více tak už nenechá hoblovat nazdařbůh. Spánek je nepřítel přenosek. 

Ovšem, má v minulosti velmi oblíbená značka,  dost žhavý kandidát, píšu do seznamu. Děkuji moc ty tip ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samé chváli čtu na ty Technics gramce a pomalu se ukazuje že ta patnáctka bude dobrý kompromis. Shodou okolností kamarád s jetým HIFI prodává legendární SL-1200 MK I za nějakých 14.000,-Kč bez přenosky. R.v. 1979. Já mám ze starých komponentů vítr, ale třeba se to tady může někomu zamlouvat, nevím, třeba to je nesmysl. Já poptám cenu na tu patnáctku a uvidím, co vymýslí. Duke650, nechceš taky zrovna jednu že by jsme zkusili slevu množstevní? :lol2:

dVNB9KJ.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, ta novodoba 1500 se kvalitativne s puvodni 1200 vubec neda srovnavat. Srovnatelna verze je bezmala za kilo. Pokud ta od kamose je v dobrem stavu, tak ji ber. Za tyhle penize ji vzdycky prodas, kdybys od direct drive chtel jit k reminkove klasice. Nicmene Technics 1200MK1 je ikona a na zacatek hodne slusnej gramofon co se obvykle dobre snasi se zbytkem sestavy. Analog ma sve obrovske kouzlo, ale nesmi te u toho rusit tisice praskancu a huceni motoru a aby ses dostal na “cistotu” poslechu na urovni nejobycejnejsiho cd prehravace, uz to chce slusnej gramofon co si sedne se zbytkem sestavy. Uz v tom radku let jedu, takze pokud budes chtit nejake info, tak SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Samé chváli čtu na ty Technics gramce a pomalu se ukazuje že ta patnáctka bude dobrý kompromis. Shodou okolností kamarád s jetým HIFI prodává legendární SL-1200 MK I za nějakých 14.000,-Kč bez přenosky. R.v. 1979. Já mám ze starých komponentů vítr, ale třeba se to tady může někomu zamlouvat, nevím, třeba to je nesmysl. Já poptám cenu na tu patnáctku a uvidím, co vymýslí. Duke650, nechceš taky zrovna jednu že by jsme zkusili slevu množstevní? :lol2:

Voe :-) gramec i desky jsem před lety daroval a ani na minutu jsem nelitoval. Pokud dnes LP stojí fakt litr, tak jste solidní pacienti ;-) za to mám Tidal na půl roku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Godin napsal:

Afri, ta novodoba 1500 se kvalitativne s puvodni 1200 vubec neda srovnavat. Srovnatelna verze je bezmala za kilo. Pokud ta od kamose je v dobrem stavu, tak ji ber. Za tyhle penize ji vzdycky prodas, kdybys od direct drive chtel jit k reminkove klasice. Nicmene Technics 1200MK1 je ikona a na zacatek hodne slusnej gramofon co se obvykle dobre snasi se zbytkem sestavy. Analog ma sve obrovske kouzlo, ale nesmi te u toho rusit tisice praskancu a huceni motoru a aby ses dostal na “cistotu” poslechu na urovni nejobycejnejsiho cd prehravace, uz to chce slusnej gramofon co si sedne se zbytkem sestavy. Uz v tom radku let jedu, takze pokud budes chtit nejake info, tak SZ.

Děkuji moc za cenné rady :cheers: Bohužel ale starší nedám, i když věřím že bude hodně dobrý, a ač se to bude zdát nepochopitelné, chci hifi úplně nové. Neukecali mě v obchodě ani na testovací kousky, prostě sám sebe nezměním. Rozpočet tedy 20k a v hujer sešítku mám tedy prozatím Regu Planar 3 a toho Technicse 1500, už jsem poptal i cenu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, African napsal:

Děkuji moc za cenné rady :cheers: Bohužel ale starší nedám, i když věřím že bude hodně dobrý, a ač se to bude zdát nepochopitelné, chci hifi úplně nové. Neukecali mě v obchodě ani na testovací kousky, prostě sám sebe nezměním. Rozpočet tedy 20k a v hujer sešítku mám tedy prozatím Regu Planar 3 a toho Technicse 1500, už jsem poptal i cenu....

V tom pripade zkus mrknout na nesmrtelnou klasiku Dual CS 505-4 idealne v provedeni final edition, v bezkonkurencnim pomeru cena/vykon. Dela se to 40 let porad stejne a z pohledu hifi je to O.K. Rega je fajn, ale chtelo by to vyssi model. Ale jinak jasny, kazdy si tim musi projit, ale fakt je, ze era spickovych gramofonu byla v 70-80 letech a dnes aby ses u noveho dostal na srovnatelnou kvalitu, tak to zacina minimalne na 30 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom pripade zkus mrknout na nesmrtelnou klasiku Dual CS 505-4 idealne v provedeni final edition, v bezkonkurencnim pomeru cena/vykon. Dela se to 40 let porad stejne a z pohledu hifi je to O.K. Rega je fajn, ale chtelo by to vyssi model. Ale jinak jasny, kazdy si tim musi projit, ale fakt je, ze era spickovych gramofonu byla v 70-80 letech a dnes aby ses u noveho dostal na srovnatelnou kvalitu, tak to zacina minimalne na 30 tis.
Ten jsem si prohlížel včera večer. Když už jsem na Dualu vyrostl. Ani bych nemusel mít tu final edition.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo se spoj s panem Koptikem z http://www.hifivintage.cz s nech si od nej neco postavit. Stavi z novych dilu zejmena z produkce Pro-ject (byvala Tesla Litovel) a dokaze ti za 20 tis. postavit krasnej reprezentativni kousek v opravdu hifi kvalite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Godin napsal:

V tom pripade zkus mrknout na nesmrtelnou klasiku Dual CS 505-4 idealne v provedeni final edition, v bezkonkurencnim pomeru cena/vykon. Dela se to 40 let porad stejne a z pohledu hifi je to O.K. Rega je fajn, ale chtelo by to vyssi model. Ale jinak jasny, kazdy si tim musi projit, ale fakt je, ze era spickovych gramofonu byla v 70-80 letech a dnes aby ses u noveho dostal na srovnatelnou kvalitu, tak to zacina minimalne na 30 tis.

To by mohl být on, děkuji za tip. Chápu dobře, že je bez předzesilovače (některé eshopy píšou ano) a ještě jedna věc, v čem je tedy lepší oproti tomu Technics 1500? A asi poslední, omlouvám se, nemusíš odpovídat na všechno, věřím že se někdo přidá, DUAL značka je něco jako náš Prim, že, výrobce gramofonů je čistokrevný němec, ale stejnou značku z nějaké historické patálie může používat i číňan, chápu to dobře? Jsem hroznej, já vím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně gramofony s předzesilovačem jsou samy o sobě špatná cesta.  Myslím, že je to jasné z toho, že žádný dražší model vestavěný předzesilovač nemá.  Vzhledem k Tebou objednané phono-preamp kartě nepotřebuješ gramofon s preampem, naopak by mohl způsobovat problém.  Tebou vybraný Technics 1500 má tělo  z nějakýho plastohliníku, plněný je to nějakým skelným vláknem nebo kýho čerta, nestudoval jsem podrobnosti, ale domnívám se, že narozdíl od, jak původní, tak novodobé 1200 to Japonsko nevidělo ani z TGV. Proto já bych dal přednost určitě vybranému DUALU, nebo třeba Pro-Jectu Classic, což je sice jednoduchý manuál, ale konstrukčně vychází z Linn Basic (stejně jednoduchého manuálu), který je i dnes stále vnímán jako jeden z gramo grálů a pod 50 tis. ho nový těžko seženeš. Jednoduše, chce to pořádnej kus fošny, dobrej odstup hluku a kvalitní rameno. Zbytek a hodně podstatnej tvoří přenoska. Nezřídka v ceně celého gramofonu. Např. ten Technics 1500 je vybaven přenoskou 2M Red od Ortofonu, což je úplnej entry level, kterej na tom bude hrát slušně, ale ve chvíli, kdy bys tam dal přenosku lepší, abys dostal lepší zvuk z LP ( a je to sakra znát), tak ten gramofon na to na nějakém levelu přenosky nebude mít a neuhraje ji. Víc než nějaké zlepšení zvuku bude přenoska víc citlivá na neduhy gramofonu.  Co si budeme povídat, úkolem gramofonu je točit se konstantní rychlostí a mít co nejtišší motor a řešenou konstrukci tak, aby se z něj vibrace, které sice při běžné hlasitosti ucho hned neslyší,  nepřenášely na přenosku. Protože čím kvalitnější a obvykle dražší přenoska, tím víc je citlivá na záznam v drážce LP desky ale taky na veškeré mechanické a elektromagnetické ruchy gramofonu a okolí. 

Všechny starší lepší zesilovače a receivery mají MM phono vstup a někdy i MC vstup, většina analogových bláznů to ale stejně řeší sólo předzesilovačem,  aby mohli aplikovat kvalitnější přenosku, nebo prostě proto, že novodobé kvalitní zesilovače phono vstup nemají. Pochopil jsem, že sis objednal phono cartu a díval jsem se, že Sequel mk3 umí jak MM, tak MC přenosky, čili to bys vůbec nemusel řešit. https://www.gramofony-desky.cz/img_produkty/nejvetsi/nepojmenovany-6_1579768223.jpg Tenhle Dual je prostě podle mě za ty peníze hodně fajn. Na druhou stranu já jsem třeba velkej fanda Technicsu a podle mě se té jeté 1200 zbytečně bojíš. Ono se na tom nemá moc co podělat a i kdyby, na 1200 jsou pořád na ebay mraky dílů. Ale chápu, chceš mít klid a jistotu a hifista má mít belt drive :-) Já jsem třeba  5 let provozoval japonský Pioneer PL 514, ze 70 tek a doteď si nejsem jist, jestli jsem udělal dobře, že jsem ho pustil kvůli pocitu, že s novým Pro-Ject Classic se posunu zvukově dál. O kousek sice ano, ale ten rozdíl v penězích byl skoro trojnásobný a takové zlepšení tedy nenastalo ani omylem. Navíc když se po dohrání desky to chromované s-raménko zvedlo a doputovalo zase zpět do držáku, tak jsem pořád obdivoval, jak ta jednoduchá mechanika bez serv a další elektroniky bezchybně a tiše maká i po 40 letech. 

Jinak pro otupení tvých obav z vintage gramofonů, třeba tahle renovace anglického Garrardu 401 je moc hezká a vlhký sen všech gramofilů. Ale to jsme už někde za kilem. https://www.facebook.com/471465612993730/photos/pcb.1292196617587288/1292188060921477/?type=3&theater

Ještě k tomu Made in Dualu, firma stále patří rodině původních majitelů. Řada CS se stále vyrábí starou technologií v Německu (proto třeba ten vybraný CS 505-4, vypadá pořád stejně, začali ho vyrábět  v 78). Levnější řada DT je vyráběna v Asii.

Čili moc jsem Ti asi v rozhodování nepomohl, ale těší mě, že bude o dalšího blázna víc. Kdybys potřeboval nějakou konkrétní technickou radu, tak SZ, když budu  vědět, pomůžu.

 

Upraveno uživatelem Godin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za vyčerpávající odpověď, která je pro mě srozumitelná :cheers: Jsem pomalu rozhodnutý pro DUAL, recenze a postřehy uživatelů vychází opravdu velmi dobře, navíc v kombu s kartou super cena. Mám stále čas, jelikož karta Sequel mk3 je vyprodaná a nový model, popřípadě i mk3 se ukáže v ČR opět tak do cca. 1 měsíce. Ve spojení koronaviru se stěhováním Creeka z východu do Evropy tu vznikla díra v dodávkách bohužel. No nic, aspoň mám čas rozmýšlet. Kdyby mě cokoliv ještě napadlo, ozvu se. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Prosím o radu pro kámoše. Hodlá upgradovat sestavu, zadání je velmi jednoduchý - stereo zesik a k tomu sloupy. Ideálně nové, rozpočet do 30t. Zdroj bude asi Spotify, případně (příležitostně) asi i CD. Díky za tipy, samozřejmě především nějaké prověřené kombinace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...