Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Nevím, kam to jinam dát, tak se zkusím zeptat zde. Budu asi za retarda, ale co už:default_smile: zvuk z tv pouštím přes bednu Marshall Stanmore, mám je propojený přes optiku. Je nějaká možnost to propojit tak, abych ovladačem na TV mohl regulovat hlasitost na bedně? Když jsem ještě měl settopbox, tak tím ovladačem to šlo, Netflix a všechny ostatní netový aplikace samozřejmě nejdou. Díky za jakýkoliv nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, když jsem měnil hlasitost ovladačem na settopboxu, tak reagovala i bedna. Když chci to samý přímo na tv ovladači, tak nic (doteď jsem to řešil jen kvůli netflixu, hbo a přehrávání z hdd, nyní mám i tv prostřednictvím netu). Přitom settopbox byl propojenej klasickym hdmi kabelem do tv a z tv šel zvuk do repráku stejnou optikou. Jsem v tomhle laik, takže by mě jen zajímalo, jestli se to dá vyřešit (kdyby to nešlo u toho settopboxu, tak to asi ani neřešim). Jde především o to, že jsem s Marshallem po všech stránkách už několik let spokojenej, ale ta regulace zvuku pouze manuálně přímo na bedně je trošku nekomfortní:default_smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hele kluci dotaz.

Rád bych si teďkonc v době koronavirové udělal domácí kino, a nevím, co k tomu všechno budu potřebovat.

Představa je taková, že 7.1 reciever, bedny mám nějaký magnaty plus zatím něco co doma posbírám, chci k tomu připojit gramec. 

Přehrávat chci hlavně filmy stažený z netu plus netfilx a normální telka.

Vybral jsem tento reciever https://www.mall.cz/av-receivery-lan/denon-avr-x1600h-dab-cerna

Dotaz zní, kam strčím flešku s filmem, do telky, nebo do nějakýho přehravače? Ten reciever by měl nějak upscalovat obraz či co, ale moc tomu nerozumím. Bude to fungovat třeba přes wifi, nebo potřebuju nějakej ten přehravač?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já právě chci nějaký prostorový zvuk, stereo tam mám. Na obývák mojí velikosti si myslím dostačující.

Co jsem tak mezitím študoval, tak ten obraz to poladí jenom přes HDMI, takže když pustím filmoš přes přehravač připojený přes HDMI. Když to pustím z telky, tak to jenom poladí ten zvuk.

Takže koupit nějakej BD přehravač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti nevim. Tie receivery bez subu podla mna nebudu hrat bohvieako. Nech ma opravia znalejsi ak sa mylim. A to aktualne stereo (zosik+repro) chces nechat alebo pouzit repro na receivery?

Este je mozno na zvazenie lepsi sound projektor (Yamaha)... . Ak mas dobre odrazivu miestnost (cize zvukovo cele zle), ziadne tazke zavesy a mohutne kresla tak to moze fungovat.

BD kvoli BD diskom? Inak nie, na stiahnuty obsah idealne nejaky sietovy prehravac, ja osobne uz roky pouzivam RaspberryPi, ale musis byt aspon trosku kamarat s PC. Alebo Android box.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám zatím telku připojenou k tomuto https://www.mall.cz/mikrosystemy-prehravajici-cd/pioneer-x-hm72-s

A bedny magnat supreme 202.

Plán je takový, že pořídím receiver, magnaty dopředu a ty pioneer bedýnky dozadu a centr nějakej doma vylovim. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2020 v 9:41, Horhe napsal:

Hele kluci dotaz.

Rád bych si teďkonc v době koronavirové udělal domácí kino, a nevím, co k tomu všechno budu potřebovat.

Představa je taková, že 7.1 reciever, bedny mám nějaký magnaty plus zatím něco co doma posbírám, chci k tomu připojit gramec. 

Přehrávat chci hlavně filmy stažený z netu plus netfilx a normální telka.

Vybral jsem tento reciever https://www.mall.cz/av-receivery-lan/denon-avr-x1600h-dab-cerna

Dotaz zní, kam strčím flešku s filmem, do telky, nebo do nějakýho přehravače? Ten reciever by měl nějak upscalovat obraz či co, ale moc tomu nerozumím. Bude to fungovat třeba přes wifi, nebo potřebuju nějakej ten přehravač?

Kdo si poslechl TV/film přes AVR, nebude měnit. Faktem ale je, že i hodně drahý AVR ve stereo reprodukci pobije průměrný stereo zesilovač. Sám to řeším souběžně stereo aparaturou s přepínačem výstupů na přední bedny. Tedy, gramo bych do AVR určitě nezapojoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 10. 2020 v 10:25, elloco napsal:

Kdo si poslechl TV/film přes AVR, nebude měnit. Faktem ale je, že i hodně drahý AVR ve stereo reprodukci pobije průměrný stereo zesilovač. Sám to řeším souběžně stereo aparaturou s přepínačem výstupů na přední bedny. Tedy, gramo bych do AVR určitě nezapojoval...

Můžeš mi prosím hodit nějaký link na ten přepínač? To by se asi hodilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Horhe napsal:

Můžeš mi prosím hodit nějaký link na ten přepínač? To by se asi hodilo. 

Bolo to tu vo vlakne, ja som si taky bastlil doma, do dnesneho dna funguje bezvadne. Pamatam ze chalank tu davali tip na nieco overene, ak sprave pamatam tak okolo 150e z UK eBay.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Horhe napsal:

Můžeš mi prosím hodit nějaký link na ten přepínač? To by se asi hodilo. 

Tak třeba https://www.avcenter.cz/Dynavox-AMP-S-B-d6306.htm

Nebo si to zbastlit sám http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?t=999

Každopádně se to vyplatí, než přehazovat kabely mezi AVR a stereo zesíkem... 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...