Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, Harwey napsal:

Tento Marantz bola moja druha volba. Potom sa pochval a daj dojmy ked dojde.

Siva N11 je taka nijaka, mas pravdu, nehodi sa ta farba k systemu. Biela je o inom, vypada to uplne inak. 

Je to o 8-10k vic, nez jsem chtel puvodne dat, ale uprimne, cekat pul roku na "spotrebak" mi prijde docela ulet. Pochlubim, pokud to dopadne. Diky za pomoc a rady.

před 5 hodinami, African napsal:

S hifi komponenty to je opravdu na figu, dodací lhůty hrozný :wacko: Salonydenon ti kluci asi dohazovali, viď? Výborný kluci tam a Polák majitel jim nechává prostor na dobré ceny 👍 Marantz vypadá dobře, hlavně si to poslechni ať nejsi pak překvapen.... 

Poslechl jsem si to prave u toho Rodela v poslechovem studiu. Zkouseli jsme ruzne repro, bavili se o stylu hudby, kterou poslouchame a tak. Na moje/nase usi mozna i trochu vic, nez potrebujeme/ocenime. No nic, zijeme jenom jednou. Ale co budu zrovna Tobe povidat... 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Murphy97 napsal:

Je to o 8-10k vic, nez jsem chtel puvodne dat, ale uprimne, cekat pul roku na "spotrebak" mi prijde docela ulet. Pochlubim, pokud to dopadne. Diky za pomoc a rady.

Poslechl jsem si to prave u toho Rodela v poslechovem studiu. Zkouseli jsme ruzne repro, bavili se o stylu hudby, kterou poslouchame a tak. Na moje/nase usi mozna i trochu vic, nez potrebujeme/ocenime. No nic, zijeme jenom jednou. Ale co budu zrovna Tobe povidat... 🙂

 

Chápu :D V Rodelu si mě taky ještě asi pamatují, byl jsem tenkrát asi všude a ne jednou :lol2: Každopádně jsem svůj rozpočet navýšil třikrát, poslechl místní experty a nelituji, spokojenost přetrvává a dlouhá léta myslím si že bude klid. On chce kolikrát člověk ušetřit a nakonec ho to stojí daleko víc.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ano, instalace probehla, dokonce jsem krome internetu pripojeny i k radio antene, takze bezi jak DAB, tak klasicke FM.

Zena nadsena z CD, oblibeni interpreti tady vriskali celou nedeli 🙂

Prvni dojmy:

- user friendly - jen na pripojeni dalsiho device pres Bluetooth jsem potreboval user manual, jinak je to intuitivni

- aplikace HEOS komunikuje dobre, s mobilem v ruce par funkci typu volume, equalizer, vyvazeni repro, dynamic Bast Boost, ale jeste lepsi vyuziti by mela v pripade vice repro po baraku atd., coz nemam

- pripojeni az 9 telefonu/devices - dcera nadsena, uz "spotifajuje" take

- repro Audio Monitor Bronze jsou dle prodejce lepsi "ve vyskach", coz tak nejak odpovida nasim poslechum spise zpevu, ale uprimne, hraje to proste naramne pro nase potreby a jak jsem psal na zacatku, jsme laici a akustika mistnosti take neni optimalni

- jeste neumim ukladat radiove stanice (DAB i FM) do pameti, ale popravde, nemel jsem na to cas

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehraje mi jezevčík😳 na Štědrý den!!

Ráno vstanu, najdu na spotify vánoční playlist, zapnu jezevčíka a slyším staré známé cvak. Jenže po asi dvou vteřinách slyším druhé cvak a jezevčík zhasnutý. 
 

Vzal jsem multimetr, v zásuvce proud je, pojistka v anglické vidlici je v pořádku, po kabelu proud jde, na zádech jezevčíka v zásuvkách proud je. Tzn že problém se stal uvnitř a na to jsou moje elektrikářské schopnosti krátké. 
Kurva fix. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Daredevill napsal:

Nehraje mi jezevčík😳 na Štědrý den!!

Ráno vstanu, najdu na spotify vánoční playlist, zapnu jezevčíka a slyším staré známé cvak. Jenže po asi dvou vteřinách slyším druhé cvak a jezevčík zhasnutý. 
 

Vzal jsem multimetr, v zásuvce proud je, pojistka v anglické vidlici je v pořádku, po kabelu proud jde, na zádech jezevčíka v zásuvkách proud je. Tzn že problém se stal uvnitř a na to jsou moje elektrikářské schopnosti krátké. 
Kurva fix. 

Aj, tak to je pořádný pešek, snad se ještě ta tvoje škatule umoudří :wacko: Mě to maká, ale zase jsem pro změnu dvě hodiny hledal, co do ní strčím :D Killing Joke manželka zakázala, Mansona také, no ale nakonec jsem našel asi to pravé :guitar:

_20201224_122343.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kluci zkusím dotaz tady.

Mám problém s Atmos zvukem z tv Samsung. Receiver mi furt detekuje jenom DD + Dolby surround. Netflix mi taky nenabízí atmos. Všechny komponenty atmos kompatibilní, zapojeno správně, v telce podpora atmos zapnuta. Není možný, že by si to samsung blokoval jenom pro samsung soundbar, nebo něco podobnýho?

Když pustím ten samej film uloženej na PC přes síťový přehravač zapojený přímo do receiveru, tak atmos jede..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mám silné nutkání v rámci úspory 2 krabiček a trocha peněz nahradit zvažovanou kombinaci předzesilovače McIntosh C47 a výkonového MC302 + Bluesound Node 2i streamer za NAD M33 a rozdíl vrazit do lepších beden DALI EPICON 6 oproti zvažovaným KEF R11. Nemáte s tím NAD nebo obecně s třídou D zesilovačů někdo zkušenost?

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/2736-nad-m33

A stírat umí NAD taky:punk:

 

NAD_M33_aufm_orange.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NAD M33 je postavený na platformě Purifi Eigentakt, což je - pokud se nepletu - nejlepší existující class D modul resp. nejlepší existující topologie/technologie napříč třídami. Už původní Hypex Ncore byl supa dupa (mám doma v koncovém Teac ). Pak Bruno Putzey odešel od Hypexu, spojil se s pár správnýma týpkama, založili Purifi a prodávají OEM moduly Eigentakt. Takže pokud jde o zesilovač (výkon, rezervy, zkreslení, nezávislost na impedanci reprosoustav, zkreslení atd) tak není co řešit. Neznám prostředí BlueOS, tak nevím zda ti sedne. Ale NAD je už dávno moje srdcovka, takže ti neobjektivně řeku, že bych raději bral NAD než McIntosh a rozdíl ceny nacpal do beden
A za sebe bych s takovým rozpočtem místo integrovaného preferoval dělené řešení, kde by koncový Purifi Eigentakt krmil nějaký pěkný preamp/DAC/streamer/room processor

https://purifi-audio.com/about/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/nad-m33-streaming-amplifier-review.17302/

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ten Dirac nebo i jiný room processor SW je k nezaplacení. Dobře to má pořešené třeba i Lyngdorf, ale ten je proti NAD většinou dražší. A Peter Lyngdorf patří ke spoluzakladatelům Purifi, byl i v NADu, takže mám podezření, že technologie Dirac je tak nějak přejmenovaná technologie, se kterou přišel Lyngdorf už dávněji

IMHO s tím M33 neuděláš chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Duke650 napsal:

Dobře to má pořešené třeba i Lyngdorf, ale ten je proti NAD většinou dražší.

No mne príde, že ten Lyngdorf TDAI3400 je o niečo lacnejší, najmä vo verziách bez HDMI... Ale nemá stierače, to je fakt :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, neuromancer napsal:

Mám silné nutkání v rámci úspory 2 krabiček a trocha peněz nahradit zvažovanou kombinaci předzesilovače McIntosh C47 a výkonového MC302 + Bluesound Node 2i streamer za NAD M33 a rozdíl vrazit do lepších beden DALI EPICON 6 oproti zvažovaným KEF R11. Nemáte s tím NAD nebo obecně s třídou D zesilovačů někdo zkušenost?

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/2736-nad-m33

A stírat umí NAD taky:punk:

 

To je pastva pro oči, wow 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2021 v 7:44, Horhe napsal:

Kluci zkusím dotaz tady.

Mám problém s Atmos zvukem z tv Samsung. Receiver mi furt detekuje jenom DD + Dolby surround. Netflix mi taky nenabízí atmos. Všechny komponenty atmos kompatibilní, zapojeno správně, v telce podpora atmos zapnuta. Není možný, že by si to samsung blokoval jenom pro samsung soundbar, nebo něco podobnýho?

Když pustím ten samej film uloženej na PC přes síťový přehravač zapojený přímo do receiveru, tak atmos jede..

 

ta tu odignorovali, ale TV do receivra musi byt zapojeny cez HDMI 2.1 s podporou eARC inac to nepojde. ak nevies aky tam je hdmi kabel, tak pripadne zamen hdmi kable medzi sietovym prehravacom a TV, ci to bude mat vplyv.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, instant napsal:

ta tu odignorovali, ale TV do receivra musi byt zapojeny cez HDMI 2.1 s podporou eARC inac to nepojde. ak nevies aky tam je hdmi kabel, tak pripadne zamen hdmi kable medzi sietovym prehravacom a TV, ci to bude mat vplyv.

Jo dík, ale už jsem na to přišel. V televizi se ještě muselo nastavit DD+, ale to se zobrazuje jenom v případě, že tam jde nějakej zdroj v DD+, když jsem měl normální telku, tak se to vůbec nenabízelo. Teď už to šlape jak má. 

Každopádně jsem ještě koupil samostatnej gramec na stereo a ten rozdíl je brutální. Takže kino přes receiver, gramec přes zesik. Jsem spokojenej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Horhe napsal:

Jo dík, ale už jsem na to přišel. V televizi se ještě muselo nastavit DD+, ale to se zobrazuje jenom v případě, že tam jde nějakej zdroj v DD+, když jsem měl normální telku, tak se to vůbec nenabízelo. Teď už to šlape jak má. 

Každopádně jsem ještě koupil samostatnej gramec na stereo a ten rozdíl je brutální. Takže kino přes receiver, gramec přes zesik. Jsem spokojenej..

Každopádně jsem ještě koupil samostatnej zesilovač (samozřejmě) na stereo a ten rozdíl je brutální. Takže kino přes receiver, gramec přes zesik. Jsem spokojenej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...