Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Mám RP v zosíku, urobilo mi to z nepočúvateľnej miestnosti akceptovateľnú. Na stojaté vlnenie v (sub)basovom pásme je aj RP krátky...

 

Akurát som teraz po presťahovaní zistil, že si už nepamätám celé to hogo fogo, ako sa vlastne RP nastavoval :)

Manuál PDF vygoogluješ razdva :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a není lepší těch 60K investovat do skutečných akustických prvků? Chápu, že to umí dle potřeby ubrat či přidat na některých frekvencích, ale třeba dlouhej dozvuk prostě obejít nemůžeš, nebo?

Když ukecáš tu paní, co s ní bydlím, aby souhlasila s instalací akustických prvků do obýváku, tak ti dám půlku rozpočtu :-)

Jo a 60 kKč bych za to nedal, kupuju jetý stroj za méně než polovinu nové ceny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem měl obavy, že to tu zdechlo, ale vidím, že naštěstí ne.

Ještě, že mám všechno nakoupené před vypuknutím rádiogramocdjezevčíkové horečky a nemusím mít starosti :)

 

Ikdyž teda CDčko mi občas vyplivne disk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ak mas vystup zo zdroja v cinchoch tak v zosiku su ti symetricke XLRka na 2 veci... vsakze :). S akustikou miestnosti maximalny suhlas.

PS: a sice to tu citam ale som opat vylieceny abstinujuci. A spokojny. Este dopatlem switch na 2 zosiky, konecne mi dosli prepinace s dostatocnou plochou kontaktov/striebornych/. Vo switchi snad nebude ziaden pokles priemeru vodicov (4mm2).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi v tomto takový pionýr, nebojíš se spojení jako jsou "Class D", ale jakkoli asi napíšeš, že sis z toho sednul na p*del, tak mne nějak pořád baví snaha o návrat ke kořenům. 

Přesto jsem zvědav na Tvůj subjektivní dojem, protože akustika místnosti je fakt sviňa

Pionýr určitě nejsem a beru tento koníček co nejvíc racionálně,

sice sázím na osvědčené tradiční technologie (např. třída A u zesilovačů má jasně argumentované výhody proti AB) ale nelpím na kořenech (např. návrat k LP si už neumím představit),

dokážu akceptovat i nové technologie - např. streamer místo CD,

a se zájmem sleduju co se poslední dobou děje na poli zesilovačů třídy D. V jejich počátcích to nebylo nic moc, ty poslední generace ale mají jasně měřitelné výhody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ak mas vystup zo zdroja v cinchoch tak v zosiku su ti symetricke XLRka na 2 veci... vsakze :). S akustikou miestnosti maximalny suhlas.

PS: a sice to tu citam ale som opat vylieceny abstinujuci. A spokojny. Este dopatlem switch na 2 zosiky, konecne mi dosli prepinace s dostatocnou plochou kontaktov/striebornych/. Vo switchi snad nebude ziaden pokles priemeru vodicov (4mm2).

Ten Lyngdorf plánuju v 1. fázi zapojit vstupy i výstupy cinch páč jezevčík nemá XLR.

A až koupím koncový zesilovač s XLR, tak to celé od streameru/preampu přes RP1 až do koncáku potáhnu symetricky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Lyngdorf plánuju v 1. fázi zapojit vstupy i výstupy cinch páč jezevčík nemá XLR.

A až koupím koncový zesilovač s XLR, tak to celé od streameru/preampu přes RP1 až do koncáku potáhnu symetricky

Nj, chapem. Ale aj tak pochybujem o prinose symetrickeho zapojenia v tychto podmienkach (pol metrove patch kabliky), neverim ze bude rozdiel rozpoznatelny. Ale v kazdom pripade, rozduchal si to tu a sam na to doplatil :lol2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při použití XLR kabelů prý nemá brum šanci dostat se do řetězce, tak do toho půjdu preventivně :-) jasně že rozdíl mezi dvěma kabely neuslyším, nemám netopýří uši

Roztočil to tady Afri, já né, já muzikant :-) A neberu to tak, že jsem na to doplatil - zatím mám samé benefity - lepší streamer, lepší DAC atd atd atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při použití XLR kabelů prý nemá brum šanci dostat se do řetězce, tak do toho půjdu preventivně :-) jasně že rozdíl mezi dvěma kabely neuslyším, nemám netopýří uši

Roztočil to tady Afri, já né, já muzikant :-) A neberu to tak, že jsem na to doplatil - zatím mám samé benefity - lepší streamer, lepší DAC atd atd atd.

Jj, Afri tomu dal stavu. Slon v porcelane, rozdrbal tu karmu 15tim ludom a vyparil sa. Ale je pravda ze na tomto vlakne som sa zatial zabavil hadam najviac.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Lyngdorf plánuju v 1. fázi zapojit vstupy i výstupy cinch páč jezevčík nemá XLR.

A až koupím koncový zesilovač s XLR, tak to celé od streameru/preampu přes RP1 až do koncáku potáhnu symetricky

 

Slyšel jsem RP od Mc Intosh ( což je v podstatě 3x dražší Lyngdorf v jejich kabátě ) a nebylo to špatné,držím palce,rozhodně napiš jak to funguje ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořad přemýšlím, jestli tyto stroje nejdou proti samotné filozofii poslechu. Na jednu stranu se tu honime za bezztratovym formátem s co největší autenticitou a následně přes ekvalizer tlumime určité kmitočty, aby v místnosti nerezonovaly. Sám s akustikou bojuji (prozatím hlasitosti) a chápu, ze výsledný efekt bude subjektivně skvělý, ale jen o tom přemýšlím a jestli si to díky Dukovi koupím, tak už mne nic nepřekvapí :D

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho to není protichůdné. Jde jen o pochopení, co se děje v místnosti a co proti tomu lze dělat.

Ty krásně vyrovnané frekvenční charakteristiky reprobeden, kterými se výrobci bijou v prsa ?čumte jak dobrou bednu jsme vyrobili? se měří v laboratorních podmínkách. Jakmile tu bednu hraješ doma v obýváku a necháš si změřit to co je slyšet v poslechovém místě, tak uvidíš vlnobití s mnohadecibelovým rozpětím - prostě určité frekvence slyšíš o 8 či více decibelů hlasitěji a jiné jsou úplně utopené. Je pošetilé řešit, zda má nějaký zesilovač půl decibelu pokles na 19 kHz, když sama místnost ?přidá? nebo ?ubere? tu 6, tam 9 decibelů.

Instalovat akustické prvky bez měření nazdařbůh je sázka do loterie a asi málokdo má jednoúčelovou místnost, kde si může nainstalovat co chce a kam chce. Já mám slušně zatlumený a ?rozbitý? - z pohledu odrazů od velkých ploch - obývák, ale furt to není ono.

Ten Lyngdorf by teoreticky neměl dělat svoji práci ?nazdařbůh? - od toho je to úvodní cvičení s měřicím mikrofonem.

Pokud ta korekce vyhladí aspoň ty největší hrby a propasti, tak to bude za tisíc éček férový kauf...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešek byl bohatý na přírůstky, dorazil dokonce i streamer TEAC NT-505

Krátký feedback na téma dospělý streamer a.k.a. Teac NT-505:

 

- hardware: je to fakt poctivé železo, na takového prcka překvapivě těžký macek a za provozu hřeje zhruba stejně jako jezevčík. Kdo má rád oldschool look, ten si přijde na své. No a zvukově tomu fakt nemám co vyčítat. Jen pozor - nemá wifi, chce to ethernetový kabel.

 

- software: tím myslím appku na iPadu a mobilu s Androidem. Ciwe měl jsem rozepsané pokračování ságy s Kukura-Sanem, kde jeden japonský poject manager vedl tým odpovědný za hardware a druhý měl pod palcem vývoj SW. A ten HW-San ošukal manželku toho SW-Sana, který pak ze msty napsal ten nejhnusnější soft, aby potopil jinak vynikající železo. No pak jsem tu novelu smazal, tu appku si jednak Teac nepsal sám, je to vlastně jen skin na third.party.app, a po týdnu se na to ovládání dalo zvyknout. Je to stabilní, nepadá to, nezamrzá to, ale GUI prostě chce aspoň ze začátku zenového mistra..

 

Shrnutí:

- koupil bych si to znova? Ano, ale ne za plnou ceníkovou cenu. Nicméně je to tři v jednom (streamer, DAC, předzesilovač) takže ta cena se dá pochopit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořad přemýšlím, jestli tyto stroje nejdou proti samotné filozofii poslechu. Na jednu stranu se tu honime za bezztratovym formátem s co největší autenticitou a následně přes ekvalizer tlumime určité kmitočty, aby v místnosti nerezonovaly. Sám s akustikou bojuji (prozatím hlasitosti) a chápu, ze výsledný efekt bude subjektivně skvělý, ale jen o tom přemýšlím a jestli si to díky Dukovi koupím, tak už mne nic nepřekvapí :D

 

staci si precitat co tu pisem od zaciatku. ale u nas sa hovori - komu niet rady, tomu niet pomoci

 

inac povedane, pacient pride a povie "instant, porad, ty sa tomu venujes 30 rokov, co je dobre". Instant pacientovi poradi. Pacient si aj tak kupi nieco ine. (= vyberie si tu s najvacsimi kozami).

 

ja by som sa na tomto vlakne aj bavil, ale ked mne skodoradost nic nehovori.. tak asi tolko. uzite si to, je to pekny konicek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciwe Afri to ti teda fakt pěkně děkuju, nebýt tápání v tomto vlákně, nepouštěl bych se do překopání sestavy...

to máte třetí streamer, nevímkolikátý headamp, nevímkolikátá sluchátka, NAS, DAC...

Uhodne někdo, co za hračku plánuju?

No hezky pěkně jedeš :-) Jsem upřímně velmi rád že je to všechno snad na pár dalších let za mnou. Asi by jste se mnou nebyli happy, protože v poslechové místnosti mám samou palmu, banánovník, haldu nábytku, obrazy, ale jo, když si sednu na sedačku a za poslouchám se, jsem happy, hodně happy, to se počítá :-) Rád to tady sleduji jak to pěkně jede....příjemné čtení :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...