Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Akustika miestnosti je asi naj problem u vacsiny z nas. Ja som velmi zvedavy na vysledok. Asi si kupim parametricky equalizer a kedze ho nemam ako zapojit, budem sa na neho pozerat

Jsem na tom podobně:-) RP-1 dnes večer dorazil, je sice zapojený, ale nebyl čas na kalibraci, takže hraje v režimu bypass. S mikrofonem budu šaškovat snad zítra dopoledne, tak držte palce prosím

post-166-0-28770300-1557250332_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojený to je, to jako jo :-)

sice jen provizorně pomocí hnusných cinchových tkaniček a.k.a. Baumarkt-Klinkensteckerkabel

(úplně jsem zapomněl, že jsem rozprodal ty kabely od Oehlbachu, se picnu)

ale nepanují zde vhodné atmosferické podmínky pro měření - z jedné strany vrčí pes, z druhé moje lepší polovička :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemyslíš vážně, viď?

Koukej zapojit FM tuner a referovat ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak jo, jen stručně první dojmy po úvodní kalibraci:

- nastavení / kalibrace je snadná, přístroj napovídá co dělat

- už po čtyřech měřeních byl procesor ready to go (93% room knowledge), ale dal jsem jich deset a teď hlásí 100%

- rozdíl mezi bypass a RP ON je jasně slyšet

- dle očekávání hlavně vyhladil bouli na basech, dunění se nekoná

- na můj vkus je nový zvuk ve verzi Neutral na výškách nezvykle jasný. Ne ostrý, ale jasný. A jelikož dominantní výšky nepatří mezi moje osobní preference, rád jsem přepnul na tzv. Voicing = Soft

- celkový dojem:

- dělá to práci, kterou to dělat má. Rozdíl v mém případě není nebe a dudy, ale přínos je zřetelný. Přínos resp. rozdíl stavu před a po bude u každého soudruha logicky jiný, závislý na místnosti

- byl bych happy, kdybych to kupoval za plnou cenu? Asi ne zcela bezmezně...

- jsem spokojený s poměrem cena/přínos za 1000?? Jo.

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hurá, mě jsi nepřesvědčil (nebylo to jistě ani Tvým vzdáleným cílem)... nemám tyhle vyfikundace rád a vracím se ke svému flat stereu s očekáváním jednotlačítkové krabice, převyšující cenu Tvého karaoke :-D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woe prý karaoke... kvůli RP-1 odkládám vyjížďku na kole a to JE velký kompliment. Procházím známé věci a pasáže, kde vím, že to duní nebo se to sleje do nepřehledné zvukové koule. A vono prd - neduní, nesleje, je to krásně čitelné.

Transparentností se to blíží poslechu přes dobrou sluchátkovou sestavu a navíc k tomu mám benefit že je to prostě mazec, který vnímáš nejen ušima :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem hifi purista na entou, CD placka, ale dobrá, prosté stereo, ale dobré, na předku jenom zesílení, ale dobré, Miles Davis, ten je dobrý vždycky, černé hořké ristetto, pokud možno dobré. Ale digitální korekce místnosti bych bral hned. To je, stejně jako dobrá pračka, skvělá věc a není třeba se jí bránit ani v puristické hifi sestavě. Naopak, je to téměř vždy výrazný posun správným směrem a možní to dobrý poslech i v komplikovaném prostředí holého moderního interiéru. A to se mě týká eminentně. Já si dokonce myslím, že po NAS disku a nějakém network streameru to bude v budoucnu, po nějakých případných odměnách, moje další útrata. Ta věc by mě posunula dále daleko vice, než výměna čehokoliv jiného v mě sestavě za výrazně dražší kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woe prý karaoke... kvůli RP-1 odkládám vyjížďku na kole a to JE velký kompliment. Procházím známé věci a pasáže, kde vím, že to duní nebo se to sleje do nepřehledné zvukové koule. A vono prd - neduní, nesleje, je to krásně čitelné.

Transparentností se to blíží poslechu přes dobrou sluchátkovou sestavu a navíc k tomu mám benefit že je to prostě mazec, který vnímáš nejen ušima :-)

Jaké repro vůbec používáš? Nějak mi to uniklo...Claptona Unplugged jsem nenašel ani po intenzivním hledání, tak jsem ho znovu hodil do košíku, asi už po třetí v mém životě :-) Pouze ale remastered verzi, znamená to něco špatného, horší zvuk? Každopádně se na to klepu....

post-364-0-16127700-1557334273_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co pracka, twn cudlik vypada ze stal aspon 1000$

Psal jsem Hogymu, že se mi čudlík nelíbí a že bych radši jiný... myslí si o mně, právem, že jsem magor :-D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké repro vůbec používáš? Nějak mi to uniklo...Claptona Unplugged jsem nenašel ani po intenzivním hledání, tak jsem ho znovu hodil do košíku, asi už po třetí v mém životě :-) Pouze ale remastered verzi, znamená to něco špatného, horší zvuk? Každopádně se na to klepu....

KEF R300

Clapton Unplugged je na Tidalu 2x

post-166-0-74864800-1557335954_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...