Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Mám vás tu rád, kluci... 

 

Když jsem přišel prve, chtěl jsem něco za kilo, koupil jsem B&W 804 a čekal, co k tomu, následně jezevčíka TEAC AH-500i a streamer od Yamahy, to tak nějak na to kilo bylo a bylo to fajn... kde jsem teď?

 

Repro vyměněny za 803 s žulovými podstavci a odhmotňovacími nožkami

Nová NAS od Synology + síť do místa poslechu (streamer nemá wifi)

Zesilovač se změnil za NAD M3

Komplet kabely od mistra Hogyho

Streamer vyměněn za ELAC Discovery

Rozřezanej původní nábytek

V pátek si jedu pro 3,5kVA pračku, opět od Hogyho

a dnes...

 

... dnes jsem z Portugalska koupil karaoke (Room Processor) Lyngdorf RP-1  :suicide_anim:

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jeden a budeme karaoke-braTŘI v TRIku :-)

Ten rozřezaný nábytek pobavil úplně nejvíc

Nezapomeň napsat dojmy z ladění karaoke

V menu se pak dá vypátrat, jak masivní korekce ten procesor aplikuje - tipuju, že uvidíš číslo přes 70%

V mém případě je to - po zmíněném zásahu tajfunu - 64%, a to mám v tom pokoji fakt fest "rozbité" plochy díky 3 knihovnám a dalšímu zařízení...

Ten Amík, který do úprav místnosti nasypal 5000 USD, se pak díky RP-1 dočkal slyšitelné změny a korekce se držely na mírných deseti procentech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Amík, který do úprav místnosti nasypal 5000 USD, se pak díky RP-1 dočkal slyšitelné změny a korekce se držely na mírných deseti procentech

 

Jojo, to jsem četl, tak ono 5000 USD vůči ceně nového Lyngdorfu není zas tak moc, ale jsem na to vážně zvědav. Nejsem sice žádný audiofil, ale doufám, že uslyším vše, co bych slyšet měl, to je jediné z čeho mám trochu strach, ale když i takový staromilec, jako je Hasňa (a vlastně snad všichni ostatní) říká, že JO, tak tedy JO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, to jsem četl, tak ono 5000 USD vůči ceně nového Lyngdorfu není zas tak moc, ale jsem na to vážně zvědav. Nejsem sice žádný audiofil, ale doufám, že uslyším vše, co bych slyšet měl, to je jediné z čeho mám trochu strach, ale když i takový staromilec, jako je Hasňa (a vlastně snad všichni ostatní) říká, že JO, tak tedy JO!

Uslyšíš vše co by jsi slyšet měl, tím jsem si jistý, teď už jen to nejdůležitější aby se ti to také líbilo, což ti za ty prachy od srdce přeji :-) Já měl třeba špunty v uších včera za třicet papírů v kterých údajně slyšíš také všechno a za šestku se mi líbilo všechno podání několikanásobně víc....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedím si na gauči a kdybych neměl uši, tak se tlemím kolem celé hlavy :-)

Poslouchám Bombastic Meatbats, taková bokovka bubeníka R.H.C.P.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chad_Smith%27s_Bombastic_Meatbats

Obě studiová alba mám naposlouchaná hlavně přes sluchátka, protože přes bedny se ty nahrávky s dominantními bicími dříve ?nevešly? do obýváku. Což bylo smutné, protože výborné bicí přes sluchátka nedávají ten plný zážitek z ?kopance?.

No asi už tušíte co chci sdělit: kua přes ?dánské karaoke? je to žrádlo. Transparentní, čitelné jako přes sluchátka, a bicí + basa má objem/váhu/impact ale neduní a nedělá to bordel.

 

P.S. Normálně jsem v prdeli, Dvořák, Novosvětská, Allegro Con Fuoco, ten nástup dechů to je samo o sobě nádhera, až máš pocit, že někdo krájí cibuli uprostřed vichřice...

post-166-0-96285100-1557851080_thumb.png

post-166-0-28464600-1557851133_thumb.jpeg

post-166-0-64888700-1557851670_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, taky se přihlásím k obětem vlákna. Před takovými pěti lety s tenkrát úplně malými dětmi jsem po zkušenosti se zdemolovaným gramcem a pomačkanými repráky v bednách pověsil hifikoníčka do sklepa. No a teď je to zpět, doma se experimentuje s levnými blbostmi od NAD/DENON/YAMA.........Quadral+nějaký drobnosti nevím od koho. Dnes jsem udělal první krok k předpokládané sestavě, a to že zesík + player jsou na repasi u pana Vrány. Stěhování těch krámů fakt nesnáším, ale vyšší Denony mám rád, takže jsem to dal. Asi k tomu budu hledat další bedny a pak ta moderna NAS+síťovývšechnoplayer atd.

Jezevčík to není, zes má cca. 30kg, ale barvu má stejnou, už se na to moc těším. Než se to dodělá, musím vymyslet ty bedny. Ten můj drobek je to zlaté vlevo, moderní aparáty už dnes vypadají jinak, to je mi fuk, ale ty jeho bedny jsou famóózní :clap:

No a na ty hodinky snad taky někdy dojde,

post-19610-0-83594300-1557852844_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, PMA S10 MkII + DVD 5000. Dohromady skoro 50 kg, přehrávač s dobrými převodníky, fungující samostatně i jako D/A převodník. Snaha o minimalizaci komponent. Obraz neřeším, důležitý je výstup audio přehrávače a samostatný D/A převodník. V hifi racku by měl být jen zes+DVD+gramo. Takže Casea.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes přišel onen Lyngdorf, po zapojeni kalibrace je skutečně hračka, nicméně po 8 merenich a ?znalosti? místnosti na 98% došlo ke korekci v pouhých 15%

 

Rozdíl slyším, vytáhlo to výšky, nicméně basy stále v některých momentech splývají. Zkusím si ještě trochu pohrát s nastavením a asi prekalibruji poslechove místo, ale jinak se ztotožňuji s předchůdcem, posun to je, i poměrně velký, ale jestli bych za to dal 80 tisíc, to nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus aspoň 10 měření, jedno úvodní je dané a v několika z těch devíti dalších dej mikrofon do míst, kde se to nejvíc pere - blízko u stěny, v rohu místnosti, v různých výškách nad podlahou atd. Budeš mít Room knowledge 100% a pravděpodobně i masivnější korekci. 15% je na neupravenou poslechovku fakt málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu si s tím ještě hrát, faktem je, ze najednou snese místnost i já vyšší hlasitost a díky čistoty si to člověk ani neuvědomuje, ze jedu vlastně na 0dB (před tím na nějakých -12dB). Ona se standardní hlasitost koriguje i v tom Lyngdorfu, ale přes to jsem výš a bez ztráty kytičky. Teď jsem prekalibroval poslechove místo a zas je to asi o fous lepší (špatná orientace mikrofonu u prvního měření).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...