Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Patří to mezi zdroj a zesilovač. Tato verze je asi míněná pro studia, soudím dle jacků místo cinchů.

Duke, prosim Ta - chod uz do prdele! Zas si ma stal dalsi prachy!!! Ze ja sem leziem. (Ale aspon neleziem do predaja hodiniek, to som si zakazal...len obcas nakuknem).

Dufam ze ten expresivny ton bude pochopeny spravne ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je tam u starších zesilovačů možnost použít Tape Loop, viz.

http://www.manualsdir.com/manuals/166002/lyngdorf-audio-roomperfect-rp-1.html?page=12

 

Nebo třeba u integrovaného NAD mám propojku mezi před a koncovou částí zesilovače, místo které to lze zapojit.

Niesom si uplne isty ze rozumiem ako to ma fungovat, kedze som nikdy na ziadnom zosiku Tape rec nepouzival. Na JSO mam tape play + tape rec, vpredu je selector pre Rec.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duke, prosim Ta - chod uz do prdele! Zas si ma stal dalsi prachy!!! Ze ja sem leziem. (Ale aspon neleziem do predaja hodiniek, to som si zakazal...len obcas nakuknem).

Dufam ze ten expresivny ton bude pochopeny spravne ;).

Tys to koupil? Máš nějaký adaptér cinch\jack nebo jak to zapojíš?

P.S. Rádo se stalo :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tys to koupil? Máš nějaký adaptér cinch\jack nebo jak to zapojíš?

P.S. Rádo se stalo :-)))

Jop. Kupil. Ale nie od hentoho hotentota, po 20 sekundach citania sa mi zdvihol zaludok. Ebay, z Kanady pravdepodobne dam o dvacku viac za clo/dan, ale to uz je jedno.

Adapter nevidim ako problem, kable si vacsinou vyrabam sam (profi mikrofonove kable na metraz + slusne koncovky). A okrem toho adapter stoji par korun, prinajhorsom. Prave som dorobil Canon-cinch kable na Haflera.

P.S.: zatial nelutujem co som nakupil, je az neuveritelne ako to hra za par supov. Pred tyzdnom som pocul zostavu za asi 6-nasobnu sumu a musel som sa napit kym som to dokazal pochvalit... (Hralo to nahovno, ale majitel by kritiku neuniesol).

Okrem toho tie KEFy vyrazne zlepsili aj prednes mojho AV receivera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak ono to samozřejmě bude super, asi i rozměr na cm přesný myslím, ale já mám rád prostě velký prostor, necítil bych se tam dobře, takže spíš osobní záležitost :-) Hlavně to zase neber ty nějak osobně....:-) Anebo ještě jedna možnost že ty fotky klamou a místnost má padesát metrů čtverečních, pak beru zpět :-)

Sak to je normalna miestnost.. velka nie je, ale mala tiez nie, cca 6x4m.. Tie repraky maju 2 metre na vysku. A mimochodom, ja naozaj trpim klaustrofobiou.. ale toto ma od toho daleko. A teda tieto repraky uhraju aj 100m2, co ta tvoja zostava musi mat problem aj tymi 50m2, len tak btw..

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Sak to je normalna miestnost.. velka nie je, ale mala tiez nie, cca 6x4m.. Tie repraky maju 2 metre na vysku. A mimochodom, ja naozaj trpim klaustrofobiou.. ale toto ma od toho daleko. A teda tieto repraky uhraju aj 100m2, co ta tvoja zostava musi mat problem aj tymi 50m2, len tak btw..

A predpokladam ze si za nich na nakladoch nedal viac ako Afri... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

v nakladoch asi 5.000 USD.. material, bez mojho casu, prace a picungu nad utrhnutymi zavitovymi vlozkami alebo pri rucnom frezovani kruhovych zapusti na basaky :)

Samotne repro? Ak ano tak je to viac ako som cakal. Aj tak klobuk dole, sam viem ako je to nejaky projekt zacat a ake ho dotlacit do konca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, samotne menice. Napr. stredy a vysky su prakticky dve tretiny Genesis Dragon a tie stoja 300.000..  

 

edit: ale mat tych 50m2 ako spomina Afri, tak by som prdel na dynamicke basy, kupil aspon 4 kusy magnepan subwooferov a k nim nejaky jedovity infrasub a vystarane

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak dovtípiť sa to samozrejme dá, len s tým názvom som sa stretol prvýkrát a myslel som, že to je konštrukčne niečo iné ako subík. Veď aj tým sa - keď sa dávajú k dobrým bedniam - výhybka nastavuje na 40-50 Hz. No, už som múdrejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono vyhybku nastavis, a ani nejdem riesit strmost filtra atd, ale infra sub je skor o tom druhom konci spektra. Ak teda rozumies, ako funguje basrelflex atd. Proste klasicky subwoofer ma odspodu jasne definovany limit dany jeho konstrukciou a fyzikou, a je to casto prekvapujuco "vysoka" frekvencia. Dtto stlpove bedne.

 

Edit: infra sub je konstrukcne odlisny, to si pochopil spravne.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumiem tým subíkom tak, aby som ti (alebo vôbec komukoľvek) mohol oponovať, len si pamätám, ako Nemček z Platanu inštaloval Velodyne DD15 k drahým Avalonom a hovoril, že ho nastavuje tak, aby naplno hral len v pásme asi 20-40 Hz. Hralo to dobre, keď sa subík vypol, dalo sa to cítiť aj počuť.

 

Čo by človek získal, keby tam namiesto neho dal infrasub?

 

A vlastne, radšej to asi ani vedieť nechcem, lebo to začnem súrne potrebovať a ja musím vrážať peniaze do iných vecí a koníčkov. Aj tým magnetostatom som odolal len s vypätím posledných síl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak infrazvuk bude člověk vnímat možná tak fyzicky a popřípadě ho vhodná frekvence a akustický tlak dokáže zabít. Pokud nejsi slon, tak doma nic takového nepotřebuješ, takže buď v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rec prepinac by mal prepinat nahravaciu slucku, to znamena signal, ktory posielas do vystupu pre nahravanie tape rec (alebo MD apod). Co s tym signalom urobis dalej, je tvoja vec. Mozes ho prehnat okolo zemegule a vopchat znova do niektoreho zo vstupov. si k tomu pripoj nieco a zistis sam ako to funguje.

 

toto je prvy odkaz ktory ti hodi google ked napises "tape rec how it works"

 

dakovat nemusis, poslem ti cislo uctu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...