Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Tady jsou jedny Xaviany za málo peněz i s kabelama a žulovýma deskama... https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/xavian/76848-xavian-accorda/

Zvážil bych fakt tu možnost zánovních. Pokud bylo o ně dobře postaráno, jsou tak akorát rozehrané... 

A nebo vezmi tyhle nové Sonusy za půlku a máš to. Ty jsou zase jinde... https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/sonus-faber/76836-venere-2-5/

Upraveno uživatelem speslmbcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak myslím, že se tu nikdo nevysmíval...

Jak jsem psal, mám Denon AVR3808A, který má udávaný výkon na kanál pro 8 a 6 ohmů. Nikde jsem nenašel, zda a kde má nastavený limit pro impedanci.

Hraju na něm 4 ohmové Dynaudio Audience 50, kdy nešetřím hlasitostí a nikdy jsem nezaznamenal problém, ani se zkreslením, ani s výkonem, ani s limitací na kanálech.

Myslím, že pokud ten rozdíl není opravdu značný, např. oněch doporučených 8 a skutečných méně než 3 ohmů na kanále, tak by to neměl být problém.

Ale jsem v tomto naprostý laik, takže se můžu mýlit a rád se nechám také poučit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nebyl myslen klasicky el.zkrat, ale "hrani do zkratu", coz mam od par hifistu jako termin, kdy impedance beden je pro urcity zesik moc nizka a zesiku se to muze uz jevit podobne jako zkrat, tj. ho poskodit.

 

To je jako, ze tah je jen tah a nikoliv kovovy naramek, byt tady je uzus, ze kazdemu kovovemu naramku rikame tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nezalezi len na impedancii, ale aj na vykone zosiku, vykone reprakov, ako moc to budes tlacit na hranu daneho komponentu... . A okrem toho vacsina modernych zosikov ma ochranu a nemalo by ich trafit. To je ale teoria, moj stary HK by Ti vedel rozpravat. Na jednej party povedal "Protect" a potom uz nikdy nepovedal nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohmy bych pro běžné domácí poslouchání moc neřešil, pokud nemá zesík přímo varování a omezený výstup, nebo pokud to není nějaký extrém (8ohm zesík do 2ohm repro).

 

Problém je v tom, že s klesajícím odporem repráků bude zesilovač stavěný na vyšší odpor do repro posílat víc proudu, a může se přehřívat. Samotný odpor repro se ale během hraní mění, takže je to vždy křivka odporu repro vs. normovaný výstup zesíku.

 

Spousta moderních zesíků s tím ale nemá problém, pokud je teda nemáte namáčknuté mezi receiver, přehrávač, zavřené ve skříni a zároveň nehrají desítky hodin v kuse na maximální výkon...

 

Sám pouštím relativně levný Yamaha receiver 8ohm do 4ohm repro a i při bolestivě hlasitém hraní je pořád úplně ledový... Možná mi místo 40 let vydrží 15, ale dokud to není vybavení "do konce života" za odpovídající cenu, tak bych to moc neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tedy bambus jo, co se týká Ohmů, ale expert od Xavianu mě hned řekl že 4 ohmy repro k receiveru Yamaha 8 ohmů určitě ne a dál jsme to nějak neprobíraly. Každopádně tady ten test, kde ta Yamaha co se mi líbí (stříbrné místo) ukazuje na to že má druhé místo na 8 ohmových repro, na 6 ohmech ztratila hned v hodnocení, takže si myslím že jde hlavně o kvalitu zvuku. V lednu jedu do Xavianu poslouchat, takže se zeptám a dám vědět co na to experti :-)

 

https://www.toptenreviews.com/electronics/home-entertainment/best-av-receivers/yamaha-review/

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt nejde vydržet. Zařekl jsem se, že se nebudu stresovat, ale jsou to tady muka teda. Žádná Yamaha 8 Ohmů neexistuje. Existuje mnoho Yamah s udávaným výkonem do zátěže 8 Ohmů v katalogovém listu a na štítku vzadu. Ale to samozřejmě neznamená, že když k ní připojíš repro s nižší impedancí, tak ten low end samograj od Yamahy vzplane jasným nekouřivým plamenem. Klidně můžeš koupit repro 4 Ohm a krví ti podepíšu, že to nebude ani hrát blbě, ani to nebude topit, ani to neexploduje a hlavně to stoprocentně nepoznáš, to ti garantuji. Žádný integráč za posledních 50 let nevyrobila firma Yamaha bez ochrany proti přetížení. Nehledě k tomu, že pokud tady dojde ke koupi papindeklových sračkoidních repro od Yamahy, které jsou slovy nesmrtelného Johanna Wolfganga Goetha:"Zum kotzen!", tak dávno, dáávno před tím, než se i ten jejich nejlevnější zesilovač dostane mimo komfortní zónu, tedy třeba přes polovinu svého maximálního výkonu do dané zátěže, tak ty bedny už budou tak strašně a nesnesitelně zkreslovat, že to pyšný majitel nových strojů, který přizdisráčsky odmítnul koupit lehce jeté Shany, nebo B&W, nebo Cantony, okamžitě ztiší, protože to bude rvát uši. Ergo, k žádnému poškození zesilovače nemůže nikdy, ani teoreticky, dojit. Achjo, to jsou šílené hovadiny tady. Zesák 8 Ohmů bude do beden 4 Ohm hrát do zkratu... facepalm.. Kdyby lidí víc a četli a poslouchali a míň mluvili, všem by bylo líp. Do háje zeleného, slíbil jsem si, že nebudu reagovat, bo nejsem žádný elektronek a mám problém zapojit jistič, ale to se nedá. Hogy musí žrát Alnagon polévkovou lžící.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...