Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Ty vole... instant psal něco o zanedbatelném rozdílu v poměru s cenou. Ano, možná porovnavam 5KKc vs. 30KKc ale stalo to za to

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pisal som, ze "rozhodne je velka sanca, ze nebude umerny cenovemu rozdielu, pokial to clovek meria zdola (od lacnejsieho)." Inac povedane, ci je clovek ochotny dat 6x viac penazi za ten lepsi zvuk. To je uz o preferenciach kazdeho sudruha.

 

+ okrem zvuku ta moze aj tesit, ze nevyzera ako digestor :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, nemám v zesilovači digitální vstup, navíc to popírá původní úvahu po levné krabičce kdykoli vyměnitelné za jinou... 

 

To jsem chtěl koupit už tu MT2 https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/streamery/112-nad-mt2 a opět nemám jak jednoduše propojit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tady i nějaký LP RIP ve 192 khz a Love Over Gold mám v 96 khz

 

1,3 TB se zatím stahuje, asi tam budou podobné věci, musím to zkontrolovat

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Technický dotaz, přes jaký kablik pošleš do toho zesilovače těch 96khz když nemáš optiku? Jsem četl manuál k Yamaze a ta má jak cinche, tak optiku, ale vyšší khz kao u SACD nebo Flac to pouští optikou a to i Creek zesilovač to přijímá.... Já bych radši používal tedy cinche, ale ty to asi nezkousnou anebo?

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technický dotaz, přes jaký kablik pošleš do toho zesilovače těch 96khz když nemáš optiku? Jsem četl manuál k Yamaze a ta má jak cinche, tak optiku, ale vyšší khz kao u SACD nebo Flac to pouští optikou a to i Creek zesilovač to přijímá.... Já bych radši používal tedy cinche, ale ty to asi nezkousnou anebo?

 

Jde o to, že ten signál (96 khz, 192 khz,...) je signál digitální a musí být poslán optikou/koaxem/usb/... do zařízení který jej převede na analogový signál. Teprve ten může jít standardním párem cinchů. Do zesilovače jej tedy předpokládám pošle už zpracovaný streamerem pomocí cinchů ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď, a abych to pochopil celé, neupraví to zase to zařízení na těch maximálních 48khz nebo kolik to je? Prostě tím způsobem co píšeš přilétne do zesilovače přes cinche 196 khz, ano?

 

Tam bude záležet na parametrech zařízení, které převádí digitální signál na analogový - DAC. 196 khz by ale jakýkoliv běžný DAC zpracovat měl a tudíž by to měl poslat v co nejvyšší kvalitě dál. Výsledek se bude dost odvíjet právě i od použitého DACu a záleží na použitých převodnících v něm atd...

 

K parametrům analogového signálu se vyjadřovat nemůžu, tak kovaný v tom nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď, a abych to pochopil celé, neupraví to zase to zařízení na těch maximálních 48khz nebo kolik to je? Prostě tím způsobem co píšeš přilétne do zesilovače přes cinche 196 khz, ano?

Andrew má streamer Yamaha WXAD, v něm je DAC schopný zpracovat digitální signál hloubky do 24 bit a vzorkovací frekvence do 192 kHz,

t.j. z takového digitálu udělá analogový signál a ten pošle cinchovým kabelem do zesíku.

Data 24 bit/192 kHz může do WXAD dostat např. z NASu (="síťového disku")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andrew má streamer Yamaha WXAD, v něm je DAC schopný zpracovat digitální signál hloubky do 24 bit a vzorkovací frekvence do 192 kHz,

t.j. z takového digitálu udělá analogový signál a ten pošle cinchovým kabelem do zesíku.

Data 24 bit/192 kHz může do WXAD dostat např. z NASu (="síťového disku")

A ten analog tam letí v těch 192 khz? Jde mi o to že na ty Yamaze jak budu zkoušet SACD, mě Creek píše pouze u optiky kolik do něj letí, ale u cinche už to neuvidím. Yamaha jde nastavit na různé výstupy, takže bych přes cinch nechal plout klasické cd a přes optiku Bluray a SACD, ale pokud cinch zvládne tu vyšší frekvenci, tak bych to nechal klidně všechno přes něj.....to je alchymie :-)

 

https://www.audioholics.com/blu-ray-and-dvd-player-reviews/bd-s681-and-adventage-bd-a1060

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej hombre! Že ty si z nás celou dobu děláš srandu?!

 

+1

 

A ten analog tam letí v těch 192 khz? Jde mi o to že na ty Yamaze jak budu zkoušet SACD, mě Creek píše pouze u optiky kolik do něj letí, ale u cinche už to neuvidím. Yamaha jde nastavit na různé výstupy, takže bych přes cinch nechal plout klasické cd a přes optiku Bluray a SACD, ale pokud cinch zvládne tu vyšší frekvenci, tak bych to nechal klidně všechno přes něj.....to je alchymie :-)

 

https://www.audioholics.com/blu-ray-and-dvd-player-reviews/bd-s681-and-adventage-bd-a1060

 

Analog je analog, 192 khz, 96 khz, 384 khz je pro něj irelevantní. Pro digitální signál jsou tyto údaje klíčové, pro analog ne. 

 

K tvému zapojení - bude záležet, co má v sobě lepší převodník, jestli ten BR přehrávač Yamaha nebo tvůj modul v Creeku. Je třeba si to vyzkoušet, co hraje líp, a pak to můžeš pálit buď všechno optikou/koaxem do Creeku nebo nechat to převést na analog už Yamahu. Osobně si myslím, že Creek bude mít převodník lepší, a proto bych to z yamahy do Creeku vedl optikou, je ale třeba to vyzkoušet, možná to bude jinak a lepší zvuk bude mít převodník v Yamaze. Pak bys to z Yamahy vedl cinchema do Creeku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, děkuji za vysvětlení, teď mi ty převodníky začínají dávat smysl. Samozřejmě že si z vás srandu nedělám, jen jsem se do toho strašně zamotal :-) NAD cédéčko jsem zkoušel přes cinch i optiku, cinch mi vyhovuje více, to laicky znamená že NAD pro mé ucho má lepší převodník než Creek...snad to chápu dobře :-) S Yamahou to zkusím stejně a uvidím tedy co bude lepší. A ještě laicky tedy čím více KHz do převodníku tím lepší výstup analogu, ale samozřejmě to nemusí být pravidlem protože tam hraje důležitou roli tucet dalších věcí, ale mělo by to tak být, yes? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, děkuji za vysvětlení, teď mi ty převodníky začínají dávat smysl. Samozřejmě že si z vás srandu nedělám, jen jsem se do toho strašně zamotal :-) NAD cédéčko jsem zkoušel přes cinch i optiku, cinch mi vyhovuje více, to laicky znamená že NAD pro mé ucho má lepší převodník než Creek...snad to chápu dobře :-) S Yamahou to zkusím stejně a uvidím tedy co bude lepší. A ještě laicky tedy čím více KHz do převodníku tím lepší výstup analogu, ale samozřejmě to nemusí být pravidlem protože tam hraje důležitou roli tucet dalších věcí, ale mělo by to tak být, yes? :-)

 

Je to přesně jak říkáš, i s tím převodníkem v NADu a Creeku :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Samozřejmě že si z vás srandu nedělám, jen jsem se do toho strašně zamotal :-)

Uf, chvíli jsem tě podezíral, že si pleteš vzorkovací frekvenci PCM se slyšitelným frekvenčním rozsahem :-)

 

Abys v tom měl jasno: ve studiu se hudba (analogový signál) pomocí ADC převodníku digitalizuje.

V domácím hi-fi se nespojitý digitální signál (z CD, ze streamu atd) pomocí DAC převodníku rekonstruuje na analogový spojitý signál.

 

V tom studiovém ADC se jedna vteřina hudby rozšmelcuje typicky na 96.000 vzorků.

Každý vzorek může nabýt jedné ze 16.777.216 hodnot (dvě na dvacátoučtvrtou).

Zvukař má tedy nahrávku ve formátu PCM (pulzně kódová modulace) s bitovou hloubkou 24 bit a vzorkovací frekvencí 96kHz.

 

Doma se tvůj DAC - umístěný v CD přehrávači nebo ve streameru nebo až v zesilovači - snaží co nejpřesněji rekonstruovat původní spojitý analogový signál.

 

Velmi hrubě řečeno: z kostiček lega se snažíš vytvořit ladné křivky. Čím více je kostiček na metr a čím víc různých velikostí kostiček máš k disposici, tím méně kostrbatá bude výsledná rádobykřivka.

 

A pro domácí studium doporučuji teorém páně Nyquista, kterému vděčíme za definici vzorkovací frekvence 44,1 kHz, což je standard RedBook = CD.

Ten chytrý pán totiž přišel na to, že pokud se má celé slyšitelné frekvenční pásmo úspěšně digitalizovat a následně rekonstruovat na srozumitelný analogový signál, tak vzorkovací frekvence musí být alespoň 2x vyšší než je nejvyšší slyšitelná frekvence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za výbornou osvětu :-) Jsem si o těch DAC trochu četl, začal se do toho zamotávat a pak ještě nějaký mamlas napsal, že DAC v SACD v kombinaci s DAC v zesilovači je ta nejlepší volba a končil jsem úplně :-) Z Yamahy když půjde audio přes optiku tak DAC úplně obejde že ano? Snad už jsem vystřízlivěl.. :-)

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...