Přejít na obsah

Biatec Watches


Doporučené příspěvky

Ivane, ano. Můj názor je, že ten web je blbej, a chlapci to nezvládají zrovna dobře. K produktu samotnému se nevyjadřuji, protože jsem jej naživo neviděl. Což ale asi nikdo z nás. Nezávidím jim. Není totiž co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 567
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ivane, ano. Můj názor je, že ten web je blbej, a chlapci to nezvládají zrovna dobře. K produktu samotnému se nevyjadřuji, protože jsem jej naživo neviděl. Což ale asi nikdo z nás. Nezávidím jim. Není totiž co.

ved hej, isteze to ma chyby a chalani nejdu bezchybnym profesionalnym optimalnym sposobom a smerom, to je jasne. Ale myslim ze je co zavidiet. Odvahu, nadsenie, zapalenie sa pre napad. V dnesnom apatickom konzumnom svete establishmentu je to iskra, ktora aj vo svojej nedokonalosti potesi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert uspesne si sam nominoval do svojej souteze magor roku. Vramci spolupatricnosti a rozvoja ceskoslovenskych vztahov sa do nej tiez hlasim. 

 

Vyberat si hodinky podla kvality webu, tak hned viem na koho sa obratit.  

 

Ale ak mas nieco zmysluplne k hodinkam napr k dizajnu tak nas prosim pobav. Nestráň sa.  

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert uspesne si sam nominoval do svojej souteze magor roku. Vramci spolupatricnosti a rozvoja ceskoslovenskych vztahov sa do nej tiez hlasim. 

 

Vyberat si hodinky podla kvality webu, tak hned viem na koho sa obratit.  

 

Ale ak mas nieco zmysluplne k hodinkam napr k dizajnu tak nas prosim pobav. Nestráň sa.  

 

Píple, nauč se číst. Napsal jsem: .... K produktu samotnému se nevyjadřuji, protože jsem jej naživo neviděl. ..... Tak jaké vybírání hodinek podle webu.

 

Pokud se hlásíš do kategorie magor roku, konstatuji, že přihláška netřeba. V Tvém případě přešlo členství z roku 2016 zcela automaticky.

 

Abys viděl, že se nestraním, dovolím si tedy předběžný názor na hodinky Biatec, respektive dosud prezentované řady: nic, z čeho bych si sedl nazadek. Určitě ale na nějaké výstavě vyhledám jejich stánek, nebo navštívím v budoucnu nějakého blízkého prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, nevedel som, že je tu taká búrlivá diskusia:) Musel som dlho rozmýšľať, kým som zistil aké tu mám heslo, aby som sa mohol vôbec zapojiť do diskusie. Ani neviem, nakoľko tu ako majiteľ značky môžem vystupovať aby to nebolo považované za reklamu. Chcel som Vám ale dať vedieť, že ak by ste mali akékoľvek otázky, som Vám k dispozícii. Peter - zakladateľ značky Biatec

Bert tady nahodil par otazek na ktere bys mohl reagovat.

Reklamu bych v tom nevidel. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... Jeden je spoluzakladatel, a druhý zakladatel. Tak jak to vlastně hoši bylo? Buďto jste to založili společně, pak jste spoluzakladatelé, a nebo to založil jeden, a co potom ten druhý? .....

Berte, to je normální, u mnoha projektů je jeden přesvědčený, že je zakladatel, a druhý, že to vymysleli a založili spolu :D Jen se na to často přijde mnohem později, až když je projekt úspěšný a nese peníze nebo prestiž.

 

(já byl dvakrát v roli blbečka spoluzakladatele... nikdy více)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, nevedel som, že je tu taká búrlivá diskusia:) Musel som dlho rozmýšľať, kým som zistil aké tu mám heslo, aby som sa mohol vôbec zapojiť do diskusie. Ani neviem, nakoľko tu ako majiteľ značky môžem vystupovať aby to nebolo považované za reklamu. Chcel som Vám ale dať vedieť, že ak by ste mali akékoľvek otázky, som Vám k dispozícii. Peter - zakladateľ značky Biatec 

 

myslim ze ako majitel znacky tu mozes vystupovat uplne v pohode. napriklad za seba mozem povedat, ze ma vytocila prvoplanovost a amaterizmus webu (neviem ako je to teraz, odvtedy som tam nebol), a to, ze je projekt tajomne netransparentny. viac tu: LINK  samozrejme sa naslo dost clenov ktori ma hned obvinili ze len zavidim (to ma dost pobavilo) a nedoprajem niekomu vyrobit slovenske hodinky (to asi este viac). ono nikomu nenapadne, ze dobre mierena kritika moze veci pomoct. ked by som mohol poradit: ked uz to trvalo pol roka kym si sa sem unuval, tak prist a povedat "tak tu ma mate, pytajte sa" nie je asi uplne najstastnejsi sposob.. a u obchodnika to udivuje o to viac.

 

k tomu co je boldom - to si asi nemyslel uplne vazne..

 

mozno by to chcelo trochu pohnut zadkom a reagovat na kopec viac ci menej kontstruktivnych pripomienok co tu odzneli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokúsim sa zodpovedať Bertové otázky/dotazy:


 


1, Zakladateľ/spoluzakladateľ... Obaja sme spoluzakladatelia. Sme v tom od samého začiatku spolu. Pôvodný zámer bol dať ľudom najavo, že sa môžu obracať na mňa, pretože Miloš veľmi nekomunikuje s verejnosťou. To nás ešte nenapadlo, že nás bude niekto takto chytať za slovíčka. Nemám veľké EGO, nepotrebujem si budovať meno na mojej osobe. Chcel by som skôr vybudovať meno značky na jej produktoch.


2, Našim hodinárom je pán Vladimír Wágner z Banskej Bystrice. Robí v obore cez 30 rokov a je schopný opraviť aj komplikácie ako tourbillon. Ja s ním spolupracujem aj na bežných opravách, ktoré sa z času na čas vyskytnú na hodinkách predávaných v mojich eshopoch a vždy som mal len pozitívne skúsenosti. Navyše je to fajn chlap, s ktorým sa dá o hodinkách dobre pokecať. Radšej podporím Slováka ako Švajčiara a takisto chceme ukázať ľudom, že aj Slováci sú šikovní a vedia spraviť pekné veci. 


3, Moje predchádzajúce skúsenosti v tejto oblasti (rozumej výroby hodiniek) nie sú, avšak všetko je raz prvýkrát. Netvárime sa, že vieme všetko najlepšie avšak snažíme sa to robiť čo najlepšie v rámci našich možností a schopností. Mám však skúsenosti s predajom hodiniek a behom svojej kariéry som navštívil takmer všetky dôležité výstavy týkajúce sa hodiniek. Tam som zozbieral množstvo dobrých kontaktov, ktoré mi teraz pomáhajú. K výrobe hodiniek ma "dohnala" aj zlá situácia s mojimi dodávateľmi (iných hodinárskych značiek). Musíte pochopiť, že to nie je iba nejaká moja romantická predstava o tom, že budem mať hodinársku značku zapísanú v životopise ale je to aj biznis a môj zdroj obživy. Ako príklad môžem uviesť situáciu s Damaskom. Najprv som mohol predávať hodinky Damasko celosvetovo. Dostal som sa do pomernej dobrej kondície, kde som dokázal predať aj 20 Damasiek mesačne (väčšinou do zahraničia). Potom však Damasko začalo uplatňovať svoju teritoriálnu politiku a povedali mi, že môžem už predávať iba do krajín, kde nemajú predajcov. Tak moje objednávky spadli z 20tich na 1-2 mesačne. Pri vlastnej značke mi však nikto nemôže zakazovať, či môžem predávať tam alebo hentam. Snažím sa k Vám byť iba úprimný, nechcem aby ste to brali tak, že sa tu snažím "očierňovať" iných výrobcov alebo čosi podobné. Sú to ich značky a majú právo rozhodovať o tom, ako s nimi nakladať. Takisto, neviem či si niekto spomína ale Corsair bol pôvodne projekt pre Steinhart. Mal som prisľúbenie od pána Steinharta, že pre mňa vyrobí limitku. Napokon sa pre jeho vyťaženosť nič také nestalo. Ja mu to nezazlievam. Pre neho je to tiež biznis a množstvo ako 100 ks pre neho pravdepodobne nebolo až tak zaujímavé. No ja som nad tým strávil hodiny času (už vtedy mi pomáhal Miloš) a nemám rád veci nedotiahnuté do konca, tak som si povedal, že rovnaké hodinky ako Steinhart alebo iní, dokážem vyrobiť aj ja. Vzali sme model Corsair, ešte sme ho vylepšili a upravili do dnešnej podoby.


4, Predplatby/predobjednávky. Našou stratégiou je financovať výrobu z našich vlastných zdrojov a z časti aj z predobjednávok. Nechceme ísť formou jedného veľkého investora. Chcem však zdôrazniť, že ide iba o možnosť predobjednávky! My predsa nikoho nenútime aby si hodinky predobjednal. Ak to niekomu nevyhovuje ale hodinky sa mu páčia, môže počkať kým budú vyrobené a prichystané na sklade a potom si ich zakúpiť za plnú sumu. 


5, Čo sa týka dodávateľov jednotlivých komponentov, z pochopiteľných dôvodov ich nechceme a nebudeme odhaľovať. Naše hodinky by s prehľadom mohli označovať ako Swiss Made avšak my ich nechceme nechať skladať vo Švajčiarsku ale tu na Slovensku.


6, Bert, ak sa ti nepáči naša webstránka, budem rád, ak nám pošleš pár návrhov na jej zlepšenie. Ak budeme mať spätnú väzbu od návštevníkov/zákazníkov, budeme sa ju snažiť vylepšiť. Minimálne sa o to môžme pokúsiť, avšak to nie je možné na základe jednoduchého vyjadrenia, že je proste "blbá".


7, Ak by niekto chcel prísť a pozrieť si hodinky osobne, vidieť kvalitu spracovania a podobne (napokon o tom to celé je alebo by aspoň malo byť), tak budem veľmi rád keď nás príde navštíviť do nášho showroomu vo Zvolene.


 


Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Chci se zeptat proč to všechno děláte, nechat si někde podle sebe udělat hodinky? Není na trhu dostatečný výběr? Nabízíte něco více? Jenom kvůli nápisu Slovakia? Jak můžete dát na hodinky vyrobeno na Slovensku a přitom to není pravda?

 

Děkuji za zamyšlení.

 

 

post-19004-0-55324900-1485784106.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxipesfik, naco ludia zakladaju vlastne biznisy ked ich je tak vela a v rovnakom zamerani?

 

Esqueleto, mozno by si mohol napisat aspon ktore casi pochadzaju zo slovenska, ci je na nich nieco slovenske alebo je to len na Slovensku poskladane.

 

dik

Upraveno uživatelem zerfoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxi, podla mna odpoved na tvoju otazku mas o post vyssie.

Made in Slovakia - pokial to nie je nijak regulovane tak asi staci ze su skompletizovane na uzemi SR.
Pre made in germany / swiss made su aspon dane jasne pravidla, pre made in Slovakia predpokladam ze nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Maxipesfik, naco ludia zakladaju vlastne biznisy ked ich je tak vela a v rovnakom zamerani?

 Chápu a obdivuji ty, kteří jsou schopni něco vyrobit a třeba lépe než ostatní. Ale tohle? Hodinky nevyrábí, nechají si je udělat. I tohle se dá pochopit, proto se ptám co je ona přidaná hodnota. Nápis Slovakia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Chápu a obdivuji ty, kteří jsou schopni něco vyrobit a třeba lépe než ostatní. Ale tohle? Hodinky nevyrábí, nechají si je udělat. I tohle se dá pochopit, proto se ptám co je ona přidaná hodnota. Nápis Slovakia?

Mně to nepřipadá málo, vzhledem k tomu, že na Slovensku se zas tak moc hodinek nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...