Přejít na obsah

Ruske vojenske z 2. svetove valky


afrikab

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

IWC, Stowa, Ruhla, Laco opravdu mezi bezne dodavatele hodinek pro nemeckou armadu nepatrily.

Vyšší důstojníci, když jim při boji nepoškodili levou ruku u zápěstí šrapnelem, mohli naše osvoboditele zásobovat i těmito značkami. Ale jinak souhlasím, můj seznam byl tvořen ze značek, které se mi v tu chvíli vynořily v paměti...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jen netusim vyrobce. Strojek mely v te dobe vsechny ruske vojenske hodinky temer stejny. Ale nejvic se podoba zde vyobrazenym Pobedam.

 

Jedine co je na strojku vyrazene je napis 15 kamenu, otocene pismeno L a cislo 208052.

 

Na Г znacina jen jedina firma, ГЕНЕРАЛЬСКИЕ, tedy GENERALSKIE.

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno bude jednoduchsie celu tuto debatu ukoncit jednoducho - vsetky hodinky ktore sa vydavaju za ruske vojenske na eBay, Aukro a pod. su obycajne prerabky z vreckovych hodiniek, nanovo zlozene braky z Molniii a im podobnym luxusnym hodinkam.

 

Je to obycajny odrb na laikov.

 

Skuste si radsej zisiti kedy vlastne v CCCP zacali hodinky vyrabat...nebolo to az po vojen na strojoch ktore ukradli, popr. okopirovali z Nemecka a Svajciarska?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno bude jednoduchsie celu tuto debatu ukoncit jednoducho - vsetky hodinky ktore sa vydavaju za ruske vojenske na eBay, Aukro a pod. su obycajne prerabky z vreckovych hodiniek, nanovo zlozene braky z Molniii a im podobnym luxusnym hodinkam.

 

Je to obycajny odrb na laikov.

 

Skuste si radsej zisiti kedy vlastne v CCCP zacali hodinky vyrabat...nebolo to az po vojen na strojoch ktore ukradli, popr. okopirovali z Nemecka a Svajciarska?

 

Mas pravdu, vetsina jsou predelavky. Taky me docela dlouho trvalo, nez jsem tyto sehnal (a malem to ani neklaplo, typek od nehoz jsem je kupoval nahle zemrel a hodinky mi poslala az jeho manzelka). I kdyz jednu ruricku puvodni nemaji, vse ostatni je zda se originalni. Nejpravdepodobnejsi vyrobce je pak Poljot, tedy 1 ИН ГОС ЧАС ЗАВОД, МОСКВА.

 

Viz: http://www.netgrafik.ch/infantry_watches.htm

 

Jinak za 2. svetove delaly v Rusku hodinky napriklad Poljot - 1. státní (moskevský) závod, Slava - 2. státní (moskevský) závod, Zlatoust, Čistopol, tedy Vostok, Zarja, Čajka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
- vsetky hodinky ktore sa vydavaju za ruske vojenske na eBay, Aukro a pod. su obycajne prerabky z vreckovych hodiniek, nanovo zlozene braky z Molniii a im podobnym luxusnym hodinkam.

Je to obycajny odrb na laikov.

to je zajímavá myšlenka - teď už chápu,proč někdo může prodávat plné bedny zbytků čehosi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pro Popshopa, hodinky se v Rusku vyráběly už za Ivana Hrozného a určitě i předtím. Samozřejmě, že rozvoj začal v roce 1930, když Rusové koupili od Amíků fabriku a instalovali ji v Moskvě - tak vznikl 1. státní později moskevský hod. závod.

 

Ty ale vieš o nejakých Ruských vojenských hodinkách z obdobia WWII?

Ten 1.štátny Moskovský ... niečo také produkoval?

Tým myslím hodinky vyrobené na zakázku ministerstva.

 

Je jasné, že pár Ruských vojakov malo na ruke nejaké hodinky - po rodičoch,po Nemcoch....

To ale neznamená, že sú to Ruské vojenské.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si ještě dovolím upozornit, že v případě války, pracuje celý průmysl a tedy i výroba hodinek, pro potřeby vojska.

 

Zde je kousek historie závodu v Čistopoli, tedy výrobceho Vostoků.

 

Свою историю Чистопольский часовой завод "Восток" ведет с осени 1941 года: в ноябре сонная тишина маленького провинциального города была нарушена первыми баржами с оборудованием и 500 работниками II московского часового завода, эвакуированного в Чистополь.

 

В захолустном центре не было никаких условий для налаживания точного машиностроительного производства, но лозунг "Все - для фронта, все ? для победы", подкрепленный традициями жесткого режима и реалиями военного положения, энтузиазмом москвичей и полутора тысяч чистопольских подростков, ставших первыми местными рабочими часового завода, сделали свое дело. Уже весной 1942 года ЧЧЗ начал серийный выпуск часовых приборов военного назначения, а к 1 июля заработал на полную мощность.

 

Jsem zvědaný jestli to přelouskáte :lol:

 

Všimněte si hesla Vše pro front, vše pro vítězství. Takže byly to hodinky vojenské nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Уже весной 1942 года ЧЧЗ начал серийный выпуск часовых приборов военного назначения, а к 1 июля заработал на полную мощность.

 

Jsem zvědaný jestli to přelouskáte :lol:

 

Všimněte si hesla Vše pro front, vše pro vítězství. Takže byly to hodinky vojenské nebo ne?

 

Skôr je zaujímavá táto veta, než to heslo.Teda ak som ju správne pochopil :)

Otázka je, ktoré to boli.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...