Přejít na obsah

Jsou letecké(vojenské),či nejsou...?


martinbor

Doporučené příspěvky

Mám dotaz:dostaly se mi do rukou tyto Eterny...a marně si lámu hlavu jestli jsou letecké nebo nejsou.Nejdříve jsem myslel,že nejspíš nebudou.Ale nahlodal mě Daliho inzerát:ZDE.Je zde úplně shodný kalibr i ciferník,jen to pouzdro je naprosto jiné...

Co vy na to, "kolegové" ???

 

 

post-1291-1200393950.jpg

 

post-1291-1200393962.jpg

 

post-1291-1200393973.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tady někde řešilo. Vojenské ( pro letce) jsou pouze ty hodinky, které byly majetkem armády a jsou tedy označené rytím na dýnku. Potom jsou hodinky, které třeba používali v armádě, ale patřily těm vojákům ( třeba teď Casio G-shock, které mívají vojáci v Iráku). A potom jsou hodinky, které vypadají jako vojenské ( letecké).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne a ne. Alespon ne tedy MVS.

 

To,že nejsou majetkem voj. správy je mi jasné,jen jsem netušil,že Eterny MVS byly také s malou vteřinovkou.Ty takové vlastníš? Mohl by jsi prosím udělat fotky? Jde mi o to,jestli v nich je skutečně stejný strojek,jaké jsou odlišnosti a také jak jsou značeny. A co asi rok výroby? Domníval jsem se,že jsou poválečné,ale asi špatně...

 

 

P.S. Tahle věc mě zajímá a nechtěl jsem kvůli tomu plevelit prodejní sekci a Daliho inzerát....

Upraveno uživatelem martinbor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si poznamenat , že nápis "MVS" a číslo na víčku vůbec neznamená , že jsou nějaké hodinky letecké ale pouze to , že jsou MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY.

Kategorie "letecké" se potom zřejmě musí dělit na hodinky které byly prokázaně používány letectvem (například Hanhart) a na hodinky , které mají pouze nějaký typický design a letectvo by je ve skutečnosti použilo jen omylem (například Breitling)

 

Už si kreju hlavu před údery karate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
......například Hanhart......

nevyslovujte nikdo přede mnou slovo Hanhart !!!! :) ........ včera jsem se k tomu nedostal,ale dnes se na ně musím jít opět podívat :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz:dostaly se mi do rukou tyto Eterny...a marně si lámu hlavu jestli jsou letecké nebo nejsou.Nejdříve jsem myslel,že nejspíš nebudou.Ale nahlodal mě Daliho inzerát:ZDE.Je zde úplně shodný kalibr i ciferník,jen to pouzdro je naprosto jiné...

Co vy na to, "kolegové" ???

Ty hodinky jsou "letecké" nebo "vojenské" svým designem. Nejsou to hodinky vojenské v tom smyslu, že by byly koupeny armádou a dávány vojákům jako součást výstroje. Není ovšem vyloučeno, že si je někdy nějaký voják soukromě koupil a nosil, třeba i k uniformě nebo do bojové akce.

Je to stejné, jako dnes s "potápěčskými" hodinkami. Mají určitý charakteristický vzhled, ale doopravdy potápět se s nimi nikdo nebude. Je to jen móda.

Upraveno uživatelem dubraro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si poznamenat , že nápis "MVS" a číslo na víčku vůbec neznamená , že jsou nějaké hodinky letecké ale pouze to , že jsou MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY.

Kategorie "letecké" se potom zřejmě musí dělit na hodinky které byly prokázaně používány letectvem (například Hanhart) a na hodinky , které mají pouze nějaký typický design a letectvo by je ve skutečnosti použilo jen omylem (například Breitling)

 

Už si kreju hlavu před údery karate.

 

Jasně,s tím nápisem máš pravdu.Nedělám si iluze,že ke konci své éry u armády(70léta) je měl nafasované kdejaký "hejhula"(důstojník).Dokonce,co jsem měl možnost mluvit s těmi,co je měli(70léta),tak na ně dost nadávali kvůli přesnosti atd.Ono je to logické,byla to věc která sloužila cca. třicet let. a s jejich údržbou a seřizováním si určitě u armády až tak nikdo hlavu nelámal...Ale původní záměr,proč byly pořízeny,byl podnět od letectva.Nejde upřít fakt,že u letectva v době své největší slávy byly hojně používané...stačí se podívat na kdejakou skupinovou fotku a minimálně jeden pilot je na ruce má. Sice většinou jde o Longiny (nejlépe se identifikují),Lemanie ani Eterny jsem zatím moc neviděl(před válkou se ještě nepoužívaly a já nemám moc poválečných fotografií).Ono je těžké se tady dopátrat pravdy,když zřejmě neexistují žádné písemné podklady(předpis,norma) ohledně používání a fasování těchto hodinek.

 

Mě ale zajímá,jestli opravdu byly i Eterny s malou vteřinovkou MVS???

 

A co se týče těch psuedo-leteckých(Breitling,Fortis atd.) máš mechano naprostou pravdu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si poznamenat , že nápis "MVS" a číslo na víčku vůbec neznamená , že jsou nějaké hodinky letecké ale pouze to , že jsou MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY.

Kategorie "letecké" se potom zřejmě musí dělit na hodinky které byly prokázaně používány letectvem (například Hanhart) a na hodinky , které mají pouze nějaký typický design a letectvo by je ve skutečnosti použilo jen omylem (například Breitling)

 

Už si kreju hlavu před údery karate.

 

Máš pravdu.

Hlavne pri označení -vojenské hodinky- by som bol radikál.Vojenské hodinky sú hodinky s vojenským značením, vyrobené buď priamo na objednávku daného ministerstva (napr. D.H.,W.W.W.,K.M.,Type 20) alebo neskôr používané oficiálne armádou (napr.GS/TP).Ďalej sa môžu deliť na vojenské letecké, vojenské ponorkové, vojenské potápačské ap.

 

Letecké a potápačské hodinky sú civilné hodinky, ktoré sú tvarom a vlastnosťami použiteľné na tieto činnosti.

Civilné vojenské hodinky je blbosť.A to, že som na vojne nosil Q&Q z nich tiež určite vojenské hodinky nespravilo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co se týče těch psuedo-leteckých(Breitling,Fortis atd.) máš mechano naprostou pravdu...

 

POkud jde o ty fortisy, trochu bych brzdil. Dneska pomalu častěji než armáda jako celek si hodinky obstarávají jednotlivci i jednotky. Viz pnaši přerováci na Hindech a Primky (jsou tedy letecké, nebo ne?). Protože stejným způsobem si (moderní) chronografy Fortis vybrala AG51 Luftwaffe a jedna jednotka (nebo celé letectvo, teď nevím) z Maďarska. Ty hodinky nemají malou vteřinovku (místo ní je znak jednotky).

 

Jsou takové hodinky (akvizice jednotky, nikoli armády jako celku) letecké?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že Fortisy měli Rusové ve vesmíru (AFAIK jako oficiální hodinky programu, ne soukromě), budou patrně patřit do kategorie oficiálně leteckých, ať se to někomu líbí nebo ne. (Pokud tedy považujeme kosmounauty za letce, což bych byl ochoten připustit.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že Fortisy měli Rusové ve vesmíru (AFAIK jako oficiální hodinky programu, ne soukromě), budou patrně patřit do kategorie oficiálně leteckých, ať se to někomu líbí nebo ne. (Pokud tedy považujeme kosmounauty za letce, což bych byl ochoten připustit.)

Napadá mě , že je možno považovat kosmonauty za letce asi tak , jako považovat kouli z kulovnice za zpěvné ptactvo (nebeské) :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě , že je možno považovat kosmonauty za letce asi tak , jako považovat kouli z kulovnice za zpěvné ptactvo (nebeské) :lol:

 

V zacatcich kosmonautika to byli vsichni byvali piloti. Dneska leta do kosmu kdekdo. Od vojenskych pilotu, po vedce, novinare az po tzv. vesmirne turisty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,pánové vy se mě ale nějak odkláníte od daného tématu... :)

 

Mě by opravdu moc zajímalo jestli byly,či nebyly ty Eterny s mimostřednou vteřinovou ručičkou???

Citace z prodejní sekce: Alt:Ano, toto je starsi typ. Ovsem i tento nekdy mival plnohodnotny napis MVS - jedny mam doma. Novejsi typ s centralni vterinovkou bych s timto nezamenoval, ten [pro vojaky] mival uz jen cislo, oboje se postupne objednavalo pro vojenskou spravu.

Má je ještě někdo???

 

 

Tady ještě docela zajímavá diskuze k danému tématu:Forum.Opevneni.Cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,pánové vy se mě ale nějak odkláníte od daného tématu... :)

 

Mě by opravdu moc zajímalo jestli byly,či nebyly ty Eterny s mimostřednou vteřinovou ručičkou???

Citace z prodejní sekce: Alt:Ano, toto je starsi typ. Ovsem i tento nekdy mival plnohodnotny napis MVS - jedny mam doma. Novejsi typ s centralni vterinovkou bych s timto nezamenoval, ten [pro vojaky] mival uz jen cislo, oboje se postupne objednavalo pro vojenskou spravu.

Má je ještě někdo???

Tady ještě docela zajímavá diskuze k danému tématu:Forum.Opevneni.Cz

 

Tady jsou dvoje vojenské s mimostřednou vteřinovkou ( pro odpůrce sekundovkou ) ...

post-1259-1200598833.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň,špatně jsem to napsal...myslel jsem Eterny s mimostřednou,ale značené MVS..

Ale přesto dík,ty pro britskou armádu jsou super...

Jeden starožitník (to zní divně co? - prostě chlápek co dělá ve starožitnictví) mi tvrdil, že párkrát Eterny s mimostředkou a označením MVS měl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...