Přejít na obsah

Jsou letecké(vojenské),či nejsou...?


martinbor

Doporučené příspěvky

... Mě by opravdu moc zajímalo jestli byly,či nebyly ty Eterny s mimostřednou vteřinovou ručičkou???

Citace z prodejní sekce: Alt:Ano, toto je starsi typ. Ovsem i tento nekdy mival plnohodnotny napis MVS - jedny mam doma. Novejsi typ s centralni vterinovkou bych s timto nezamenoval, ten [pro vojaky] mival uz jen cislo, oboje se postupne objednavalo pro vojenskou spravu.

Má je ještě někdo???...

 

Přidávám náhledy na své Eterny MVS (odpovídají vlastně číslu 19 z Koblihova skenu).

Poměrně dlouho jsem měl označení na dýnku za plagiát, ale po diskusi se členem fóra a občas se objevujících popisech na webu je začínám považovat za původní.

Pokud by někdo měl jakýkoliv komentář nebo další informace, velmi je uvítám.

post-984-1200688732.jpg

post-984-1200688742.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

monsieur: mam temer stejne - proto si dovolim tvrdit, ze se jedna o original. Stejnych pripadu jsem totiz v minulosti videl prekvapive hodne, znaceni navic stejneho, lisiciho se jen cislem. Jak uz nekdo vyse poznamenal - podobny nazor mel i starozitnik.

Leda ze by nekdo delal jeste za minuleho rezimu masove falza, cemuz neverim, neb by se to komerne nevyplacelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

monsieur: mam temer stejne - proto si dovolim tvrdit, ze se jedna o original. Stejnych pripadu jsem totiz v minulosti videl prekvapive hodne, znaceni navic stejneho, lisiciho se jen cislem. Jak uz nekdo vyse poznamenal - podobny nazor mel i starozitnik.

Leda ze by nekdo delal jeste za minuleho rezimu masove falza, cemuz neverim, neb by se to komerne nevyplacelo.

 

Hodinek s tímto plným popisem jsem viděl jen tak do pěti kusů (jednou tam byla i centrální vteřinovka) - většinou na fotkách. Zajímavé bylo, že vždy začínaly 100xxx. Trochu mě to proto navádí na význam jedničky jako identifikace označovatele hodinek (přímo podřízeného VS) nebo dávky nákupu (první) a dál už jen pořadové číslo. Vzhledem ke kalibru ze 30. let a dodání s nejvyšší pravděpodobností nových hodinek (v tomhle směru se více méně vyjádřila i firma Eterna) by to odpovídalo období před rokem 1938. Myslím, že dodatečné poválečné značení (od 50. let) by si už neodpustilo oblíbené zkřížené meče ČSLA. Takže by tento typ s mimostředkou mohl (spekulace) být první a zároveň poslední dodávkou pro naše prvorepublikové piloty... No teorie by to byla pěkná, uvidíme jak dopadne praxe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinek s tímto plným popisem jsem viděl jen tak do pěti kusů (jednou tam byla i centrální vteřinovka) - většinou na fotkách. Zajímavé bylo, že vždy začínaly 100xxx. Trochu mě to proto navádí na význam jedničky jako identifikace označovatele hodinek (přímo podřízeného VS) nebo dávky nákupu (první) a dál už jen pořadové číslo. Vzhledem ke kalibru ze 30. let a dodání s nejvyšší pravděpodobností nových hodinek (v tomhle směru se více méně vyjádřila i firma Eterna) by to odpovídalo období před rokem 1938. Myslím, že dodatečné poválečné značení (od 50. let) by si už neodpustilo oblíbené zkřížené meče ČSLA. Takže by tento typ s mimostředkou mohl (spekulace) být první a zároveň poslední dodávkou pro naše prvorepublikové piloty... No teorie by to byla pěkná, uvidíme jak dopadne praxe :)

 

 

No koukám jak jelen...doteď jsem usínal s představou,že značené "naše" Eterny byly jen s centrální...

Rozhodně je jasné,že před válkou byly fasovány Longiny.Našel jsem ještě narychlo pár fotek našich "flígrů" před válkou.

Omlouvám se,ale udělal jsem jen výřezy,jelikož nemohu publikovat celá fota.

 

Jinak tady jsem už nějaké dával(z války):http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10303

 

post-1291-1200699105.jpg

 

post-1291-1200699126.jpg

 

post-1291-1200699147.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POkud jde o ty fortisy, trochu bych brzdil. Dneska pomalu častěji než armáda jako celek si hodinky obstarávají jednotlivci i jednotky. Viz pnaši přerováci na Hindech a Primky (jsou tedy letecké, nebo ne?). Protože stejným způsobem si (moderní) chronografy Fortis vybrala AG51 Luftwaffe a jedna jednotka (nebo celé letectvo, teď nevím) z Maďarska. Ty hodinky nemají malou vteřinovku (místo ní je znak jednotky).

 

Jsou takové hodinky (akvizice jednotky, nikoli armády jako celku) letecké?

Jasně že nejsou , brzdit bys měl ty........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...