Přejít na obsah

Oblekovky do 25, požadavky v příspěvku


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já vím... ;-) ... no ty Baroncelli Heritage - mám z nich takovej vintage dojem... ;-)

 

Paradoxně nejvíc se tomu, co bych si tak představoval, blíží ty dvoje Seika, co sem byly daný hned ze začátku.

Takže v předvýběru zatím jsou jen:

  1. Seiko SDGM003
  2. Seiko SARX035
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Jörg8X - Já vím, do toho seznamu jsem zařadil ty černé především jako zástupce modelové řady.

 

2 USER47 - Nechce se mi věřit, že by neexistovaly na světě designově obdobné hodinky, jako ty dvoje Seika. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě bych se chtěl zeptat: V případě, že bych se teda rozhodl řešit nákup hodinek v zahraničí (u u nás nesehnatelných modelů) jak se v takovémto případě řeší záruka?

 

Nebo mě pls nasměrujte do vlákna, pokud se to už tady někde (jako že asi určitě) řešilo.

 

Jak už jsem napsal, nemám totiž zkušenosti s nákupy v zahraničí a mám obavy, že pokud by se na hodinkách hned ze startu cokoliv pokazilo, tak jsem, slovy klasika, ...v pérdeli, pane hrábě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem resil oblekovky a nakonec vyresil timhle - Montblanc Ultra Slim http://www.montblanc.com/en-gb/collection/watches/montblanc-heritage-chronometrie-collection/112515-montblanc-heritage-chronometrie-ultra-slim.html

 

Za mne dokonale - ciste, klasicke, manual, 38mm prumer a fakt tenke (5,8mm) = ani nevim ze je mam na ruce, jak jsou lehke a tenke. K tomu velmi tenky kozeny pasek. Krasa.

 

To vsechno za sice vic nez 25k, ale neni to uple jina planeta ... za 40k mas prakticky ultra-thin hodinky se slusnym strojkem skoro-inhouse :) a super zpracovanim. Cokoliv podobneho ultra-thin od Piaget, VC, JC, ... stoji X-krat tolik.

 

Prikladam domaci foto.

 

Drzim palec,

MAF

 

 

post-2646-0-94436300-1487431514_thumb.jpg

post-2646-0-24326700-1487431527_thumb.jpg

post-2646-0-19649100-1487431536_thumb.jpg

post-2646-0-30496300-1487431550_thumb.jpg

post-2646-0-80462900-1487431565_thumb.jpg

post-2646-0-98041600-1487431578_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 MAF - nesplňují hned několik požadavků - mají čísla na číselníku, ručky nejsou čistý dauphine a ta cena je pro mě vážně už moc. Já sice chápu, že když má někdo rlx, omegy atp. tak mu připadá ten můj strop 25k směšný, ale s cenou vážně jít výš nechci. Ale dík ze tip. ;-)

 

2 Blues - mrkl jsem se na jejich stránky na celou řadu, páč u těch DV02001W (pokud jsou to ony) mě vadí ta imitace zlata. ;-) A nebýt toho vězeňského vzoru na číselníku u DV02003W, tak by možná padly do výběru...

Zatím nejpřijatelněji vypadají od nich ty DV02002B, akorát mám obavy z toho "karbonového vzoru" - připadá mi z fotek strašně výrazný...:

 

img61266005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě bych se chtěl zeptat: V případě, že bych se teda rozhodl řešit nákup hodinek v zahraničí (u u nás nesehnatelných modelů) jak se v takovémto případě řeší záruka?

 

Jak už jsem napsal, nemám totiž zkušenosti s nákupy v zahraničí a mám obavy, že pokud by se na hodinkách hned ze startu cokoliv pokazilo, tak jsem, slovy klasika, ...v pérdeli, pane hrábě...

Záruku řešíš s prodejcem, ale pokud je vezmeš z solidního obchodu, tak to není problém. Je samozřejmě jen jednoletá. Navíc hodinky ti tu sice bez záruky, ale poměrně bez problémů opraví šikovný hodinář. Slabší záruku ti bohatě vynahradí nižší cena. Vůbec bych se toho nebál. Nakoupil jsem venku spoustu (nejen) hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty certiny (krerý by vyhovovaly podmínkám např Certina DS-1 POWERMATIC 80 C029.807.11.051.00) jsou už moc "retro" - velkej číselník se subtilním pouzdrem..

 

Prozatimní žebříček vypadá takto:

 

  1. Seiko SDGM003
  2. Orient Star DV02002B
  3. Seiko SARX035
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SDGM003 jsou výborné univerzální hodinky, ale oblekovky bych jim neříkal (byť je to detail, k obleku se na řemenu budou nosit dobře...).

Tvé požadavky splňují (až na průhledné dýnko a rozteč 20 mm) a chybu s nimi neuděláš. Jen je teď nemusí být zas až tak snadné sehnat - přestaly se vyrábět, a i když sehnat nové stále jde, tak už se musí chvíli hledat.

 

Jako oblekovky mě osobně víc sedí klasické koktejlky SARB065. Požadavky splní také, ale budou ti pravděpodobně připadat příliš retro.

Případně koukni tady, je tam jak pár fotek SDGM003, tak i pro porovnání SARB065

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...